Connect with us

Published

on

Artykuł przedstawia tragiczne w skutkach wydarzenie w Bogatyni gdzie znęcający się nad swoim młodszym bratem mężczyzna, został przez niego napadnięty z siekierą w ręku.

Nie pierwszy raz słyszy się o przemocy w rodzinie, często interwencja odpowiednich organów pozwala uniknąć tragedii, niestety nie w tym przypadku. Mieszkańcowi Bogatyni siedemnastoletniemu mężczyźnie Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu postawiła akt oskarżenia w sprawie śmierci jego starszego brata. Chłopak jest oskarżony o zabójstwo brata pod wpływem emocjonalnym, jak podają media siedemnastolatek, nie był w chwili zbrodni w pełni poczytalny. Pokrzywdzony zdaniem Zgorzelskiej prokuratury sam w dużym stopniu przyczynił się do tragedii, grożąc nieletniemu, mówiąc, że „wbije mu kose w żebra”, ponadto regularnie narkotyzował się i awanturował w domu.

Młodociany panicznie bał się brata, starał się nie wdawać w rozmowy z nim i za wszelką cenę uniknąć jakiegokolwiek kontaktu, nawet wzrokowego. Patologia wydawała się być w tym domu rutyną i 5 września nie zapowiadał się być dniem wyróżniającym od pozostałych, lecz po tym, gdy nieletni usłyszał odgłosy o przeraźliwym tonie dobiegające z pokoju brata w obawie o własne życie, chwycił za siekierę.

– Wielokrotnie groził swojemu młodszemu bratu, że go zabije oraz stosował wobec niego terror psychiczny. Wielokrotnie także wchodził w konflikt z prawem już jako nieletni, za co kilkakrotnie umieszczano go w ośrodku wychowawczym. Również jako dorosły karany był za przestępstwa. Posiadał bardzo złą opinię społeczną-mówi Ewa Węglarowicz-Makowska z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

– Kiedy podszedł do łóżka brata, pokrzywdzony zauważył go i zaczął wstawać. W tym momencie podejrzany zadał mu siekierą trzy ciosy w głowę – dodaje Węglarowicz-Makowska. Mieszkaniec Bogatyni zmarł na miejscu.

17-latek po zajściu całego zdarzenia jak gdyby nigdy nic nie przejmując się martwym ciałem brata, udał się na zajęcia szkolne. Po powrocie do domu przeniósł martwe ciało brata do innego z pomieszczeń. Dzień później wyrzucił zwłoki i utopił, po pewnym czasie coś w nim pękło i opowiedział rodzicom o całym zdarzeniu.

Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i zdał relacje śledczym z sytuacji, która panowała przez dłuższy czas w jego rodzinnym domu. Psychologowie i Psychiatrzy wykluczyli chorobe psychiczną i niedorozwój umysłowy u chłopaka.

– Natomiast w chwili popełnienia zarzucanego mu czynu miał w stopniu znacznym ograniczoną zdolność do pokierowania swoim postępowaniem, uwarunkowanego długotrwałą frustracją potrzeby bezpieczeństwa–dodaje Węglarowicz-Makowska.

Nieletniemu grozi od 8 do 25 lat za kratkami więzienia, albowiem może on liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary przez sąd ze względu na młody wiek i ograniczoną poczytalność w trakcie zdarzenia.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
marla z katowic
marla z katowic
4 lat temu

czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że najbliższa rodzina może zadać nam tyle bólu i cierpienia. Przykre…

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl