Bezpańskie czworonogi ich miejsce jest w schronisku, nie na ulicy gdzie często chodzą dzieci!

Władze powinni zrobić porządek z narastającym się problemem bezpańskich psów, nie jest to problem od dziś, a psów przybywa.

Czworonogi.

Sama mam psa, nie przepadam za nim, ale nie wyobrażam sobie, żebym go mogła zabić, czy bym go zostawiła uwiązanego w lesie na pastwę losu.

Z roku na rok pogarsza się sytuacja z psami. Widok błąkających się psów po okolicy nie ma końca. A co na to gminy, czy zamiarują coś z tym zrobić, czy zmniejszy się kiedyś ilość błąkających się psów, na razie jest cisza w tej sprawie.

Jest tyle schronisk, które z pewnością by przygarnęły niechcianego psa, po co od razu wiązać go w lesie. Widok takiego psa jest przerażający, wyrzucone zwierzę zawsze sobie poradzi, ale nie uwiązane.

Co Tobie daje takie postąpienie? Uszczęśliwiło Cię to? Uważaj by z Tobą ktoś tak nie postąpił.

Nie tylko dzieci boją się wyjść np. do sklepu, bo nie wie czy dany pies jest przyjazny dla ludzi, a może ten pies akurat jest groźny i co wtedy.

Każdy wie, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, psy też mają uczucia, odczuwają gdy dzieje im się krzywda.

Czekałeś na wyczekiwanego małego pieska, a gdy podrósł postanowiłeś się go pozbyć, ale pies to stworzenie, nie zabawka, psa nie można się od tak pozbyć. Czworonogi latami pamiętają wyrządzoną krzywdę przez człowieka. Ktoś kiedyś wyrzuci ciebie, jak ty tego psa. Pies to nie człowiek, ale kara chyba jest za mala, skoro od tak ludzie wyrządzają im krzywdę.

Podobno człowieka poznajemy po tym jak traktuje zwierzęta, jeśli je krzywdzisz to na starcie jesteś spalony.

Dobry pies wyczuje gdy jego właścicielowi zagraża niebezpieczeństwo, wystarczy dobrze odczytać znaki jakie pies chce nam przekazać.
Dużo się słyszy, że pies uratował życie swojemu panu, pies by Cię uratował, a ty go porzucasz i tak mu się odpłacasz. Psy to niezwykle stworzenia często lepsze niż ludzie, nie bez powód nazwano je najlepszym przyjacielem człowieka,, ale ludzie o tm zapominają i je wyrzucają, pozbywają się ich jak śmieci!

Zareaguj jeśli widzisz, że jakiemuś psu dzieję się krzywda! Nie bądźmy obojętni, trzeba zmniejszyć liczbę błąkających się psów, niech wyjście z domu nie będzie już strachem, przed ugryzieniem przez jakiegoś nieznanego psa. Miejsce takich psów jest w schronisku!

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gemma
Gemma
5 lat temu

Miałam psa ze schroniska i nie zamieniłabym go na żadnego innego. Nie był rasowy i nie kosztował kilku tysięcy, a jedynie 20,00 zł w 2004 roku, ale bardzo kochał i był wspaniałym towarzyszem! Żal mi go było, gdy bał się tramwai i autobusów, a nawet samego stania na przystanku, bo został odwieziony do schroniska komunikacją miejską przez poprzedniego właściciela i ta trauma została mu do końca życia.. Ludzie nie myślą jak ranią zwierzęta. Żałuję, że nie ma go już z nami i choć teraz nie jestem jeszcze gotowa, to następnego pupila też weźmiemy ze schroniska!

kasia wilk
kasia wilk
5 lat temu

Tez tak uważam, miejsce dla psa jest w schronisku. niech nie daj Boże pogryzie jakieś dziecko i nieszczęście gotowe!

Kategorie
———————————–