Connect with us

Published

on

Zmarł książę Danii Henryk. Chorował na raka płuc. Ostatnie dni spędził u boku bliskich.

Niespełna dwa tygodnie temu, powiadomiono o chorobie księcia Danii Henryka. Z podany informacji dowiedzieliśmy się, że książę choruje na raka płuc. Od tamtej wiadomości przebywał w szpitalu bw Kopenhadze, gdzie został poddany hospitalizacji.

Książę Henryk urodził się we Francji w 1934 roku. Swoją przyszłą żonę, która wprowadziła go na dwór królewski poznał w Londynie. Latem 1967 roku para wzięła ślub w Kopenhadze. Od tamtej pory Henryk został księciem Danii oraz prawowitym jej obywatelem. Królowa Małgorzata i książę Henryk mieli dwóch synów.

Książę chorował od dawna. Królowa Małgorzata pomimo, że jej mąż niedawno wywołał spory skandal oświadczając, że nie chce by po śmierci jego zwłoki spoczęły u boku małżonki w królewskiej katedrze Roskilde, do końca chciała opiekować się mężem. Lekarze nie pozostawiali złudzeń i oświadczyli Królowej, że choroba męża będzie postępować. Specjaliści stwierdzili u księcia demencję a niedawno wykryto u niego początki raka płuc. Książę Henryk ze względu na swój wiek cierpiał na demencję starczą, jego poziom funkcji poznawczych znacznie spadał. Dodatkowo chorobie towarzyszyły dziwne zachowania oraz problemy z oceną sytuacji czy wyrażaniem emocji. Konsekwencją choroby księcia było wycofanie go z życia publicznego i ograniczenie jego udziału w wydarzeniach związanych z działalnością publiczną, która zajmował się książę.

Książę Henryk przebywał w szpitalu, jednak za jego prośba ostatnie chwile spędził w zamku Fredensborg. To tam książę chciał spędzić ostatnie chwile w swoim życiu.

Jak podaje królewski dwór książę Henryk zmarł we śnie, u jego boku czuwali synowie wraz z Królową. Książę Fryderyk na wieść o pogarszającym się stanie ojca wrócił do kraju z Korei Południowej gdzie kibicował swoim rodakom na Igrzyskach Olimpijskich.

Książę Henryk zmarł w wieku 83 lat. Królowa wraz z rodziną nie potwierdzili jeszcze informacji o miejscu pochówku księcia. Małżonkowie obchodzili w zeszłym roku 50 rocznicę ślubu, wówczas książę Henryk byk jeszcze w pełni sił.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
justyna
justyna
4 lat temu

Ogromne wyrazy współczucia i kondolencje dla rodziny zmarłego. smutna historia…

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl