Connect with us

Published

on

Zmarł książę Danii Henryk. Chorował na raka płuc. Ostatnie dni spędził u boku bliskich.

Niespełna dwa tygodnie temu, powiadomiono o chorobie księcia Danii Henryka. Z podany informacji dowiedzieliśmy się, że książę choruje na raka płuc. Od tamtej wiadomości przebywał w szpitalu bw Kopenhadze, gdzie został poddany hospitalizacji.

Książę Henryk urodził się we Francji w 1934 roku. Swoją przyszłą żonę, która wprowadziła go na dwór królewski poznał w Londynie. Latem 1967 roku para wzięła ślub w Kopenhadze. Od tamtej pory Henryk został księciem Danii oraz prawowitym jej obywatelem. Królowa Małgorzata i książę Henryk mieli dwóch synów.

Książę chorował od dawna. Królowa Małgorzata pomimo, że jej mąż niedawno wywołał spory skandal oświadczając, że nie chce by po śmierci jego zwłoki spoczęły u boku małżonki w królewskiej katedrze Roskilde, do końca chciała opiekować się mężem. Lekarze nie pozostawiali złudzeń i oświadczyli Królowej, że choroba męża będzie postępować. Specjaliści stwierdzili u księcia demencję a niedawno wykryto u niego początki raka płuc. Książę Henryk ze względu na swój wiek cierpiał na demencję starczą, jego poziom funkcji poznawczych znacznie spadał. Dodatkowo chorobie towarzyszyły dziwne zachowania oraz problemy z oceną sytuacji czy wyrażaniem emocji. Konsekwencją choroby księcia było wycofanie go z życia publicznego i ograniczenie jego udziału w wydarzeniach związanych z działalnością publiczną, która zajmował się książę.

Książę Henryk przebywał w szpitalu, jednak za jego prośba ostatnie chwile spędził w zamku Fredensborg. To tam książę chciał spędzić ostatnie chwile w swoim życiu.

Jak podaje królewski dwór książę Henryk zmarł we śnie, u jego boku czuwali synowie wraz z Królową. Książę Fryderyk na wieść o pogarszającym się stanie ojca wrócił do kraju z Korei Południowej gdzie kibicował swoim rodakom na Igrzyskach Olimpijskich.

Książę Henryk zmarł w wieku 83 lat. Królowa wraz z rodziną nie potwierdzili jeszcze informacji o miejscu pochówku księcia. Małżonkowie obchodzili w zeszłym roku 50 rocznicę ślubu, wówczas książę Henryk byk jeszcze w pełni sił.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
justyna
justyna
4 lat temu

Ogromne wyrazy współczucia i kondolencje dla rodziny zmarłego. smutna historia…

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl