Connect with us

Published

on

Informacje dotyczące tragedii jaka rozegrała się w amerykańskiej szkole. Kolejny przypadek, w którym giną uczniowie, zastrzeleni przez innego ucznia. Tym razem sprawcą jest 19-latek, usunięty wcześniej ze szkoły, ponieważ notorycznie uruchamiał alarm przeciwpożarowy.

W amerykańskiej szkole ponownie dochodzi do strzelaniny, to już czwarty taki przypadek w tym roku, kiedy z niewiadomych przyczyn, ktoś strzela w budynku szkolnym. Od stycznia 2018 roku zanotowano już 18 wszystkich przestępstw z użyciem broni w szkołach, w tym również samobójstwa i tragiczne wypadki. Tym razem do tragedii doszło w Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland – 70 km od Miami. Lokalne stacje telewizyjne informowały o szybkiej akcji policyjnej, która ewakuowała dziesiątki uczniów. Dostępne były również zdjęcia z przebiegu całej akcji.

Na początku lokalne dzienniki donosiły o śmierci jednej osoby, później jednak informację kilkakrotnie prostowano. Agencja Reutera podała w końcu liczbę czternastu ofiar, natomiast miejscowa telewizja WSVN-TV informowała, że rannych jest ponad dwadzieścia osób. Dopiero po północy naszego czasu, szeryf Scott Israel przedstawił na Twitterze dokładne informacje – dotyczące ofiar tragedii. Okazało się, że śmierć poniosło dwanaście osób w budynku szkolnym, dwie osoby zostały zastrzelone na ulicy przylegającej do szkoły, a dwóch uczniów zmarło w szpitalu, w wyniku ciężkich obrażeń. Do tej pory nie są znane motywy działania sprawcy ataku, którym okazał się dziewiętnastoletni Nicolas Cruz – były uczeń liceum.

Można jednak przypuszczać, że jednym z motywów było wcześniejsze usunięcie go ze szkoły z powodów dyscyplinarnych. Jak powiedział Szeryf Israel, sprawca oddał się w ręce policji bez walki, po czym został przewieziony do szpitala, a następnie na komisariat, gdzie go wstępnie przesłuchano. Również dyrektor szkoły, Robert Runcie zapytany o ewentualne przyczyny usunięcia ucznia z liceum, nie udzielił jasnych informacji na ten temat. Reuters podaje również opinie kilku nauczycieli oraz uczniów, którzy chodzili z Cruzem do tej samej klasy.

Twierdzili, że niemal codziennie „zabawiał się uruchamiając alarm przeciwpożarowy w budynku” oraz miał bzika na punkcie broni”. Przebieg wydarzeń można zobaczyć na portalach społecznościowych, w tym także transmisje na żywo, na których widać akcję przeszukiwania budynku i ewakuację uczniów ze szkoły.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
2 komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marlena Szczygieł
Marlena Szczygieł
4 lat temu

słyszałam o tej tragedii. Gościo się zemścił, ale co z tego. Tyle biednych dzieciaków straciło życie. współczuję zarówno nauczycielom jak i rodzinom ofiar…

Marcin
Marcin
4 lat temu

Sprawa jest prosta. posiadanie broni w Ameryce, zawsze skutkowało „wymierzaniem sprawiedliwości” na własną rękę. Tak było w przeszłości i tak będzie w przyszłości… Chyba, że to prawo zostanie zniesione.

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl