Informacje KRONIKA POLICYJNA ze świata

Tragedia w amerykańskiej szkole. Podczas strzelaniny ginie 17 osób. To już czwarty taki przypadek w tym roku!

Informacje dotyczące tragedii jaka rozegrała się w amerykańskiej szkole. Kolejny przypadek, w którym giną uczniowie, zastrzeleni przez innego ucznia. Tym razem sprawcą jest 19-latek, usunięty wcześniej ze szkoły, ponieważ notorycznie uruchamiał alarm przeciwpożarowy.

W amerykańskiej szkole ponownie dochodzi do strzelaniny, to już czwarty taki przypadek w tym roku, kiedy z niewiadomych przyczyn, ktoś strzela w budynku szkolnym. Od stycznia 2018 roku zanotowano już 18 wszystkich przestępstw z użyciem broni w szkołach, w tym również samobójstwa i tragiczne wypadki. Tym razem do tragedii doszło w Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland – 70 km od Miami. Lokalne stacje telewizyjne informowały o szybkiej akcji policyjnej, która ewakuowała dziesiątki uczniów. Dostępne były również zdjęcia z przebiegu całej akcji.

Na początku lokalne dzienniki donosiły o śmierci jednej osoby, później jednak informację kilkakrotnie prostowano. Agencja Reutera podała w końcu liczbę czternastu ofiar, natomiast miejscowa telewizja WSVN-TV informowała, że rannych jest ponad dwadzieścia osób. Dopiero po północy naszego czasu, szeryf Scott Israel przedstawił na Twitterze dokładne informacje – dotyczące ofiar tragedii. Okazało się, że śmierć poniosło dwanaście osób w budynku szkolnym, dwie osoby zostały zastrzelone na ulicy przylegającej do szkoły, a dwóch uczniów zmarło w szpitalu, w wyniku ciężkich obrażeń. Do tej pory nie są znane motywy działania sprawcy ataku, którym okazał się dziewiętnastoletni Nicolas Cruz – były uczeń liceum.

Można jednak przypuszczać, że jednym z motywów było wcześniejsze usunięcie go ze szkoły z powodów dyscyplinarnych. Jak powiedział Szeryf Israel, sprawca oddał się w ręce policji bez walki, po czym został przewieziony do szpitala, a następnie na komisariat, gdzie go wstępnie przesłuchano. Również dyrektor szkoły, Robert Runcie zapytany o ewentualne przyczyny usunięcia ucznia z liceum, nie udzielił jasnych informacji na ten temat. Reuters podaje również opinie kilku nauczycieli oraz uczniów, którzy chodzili z Cruzem do tej samej klasy.

Twierdzili, że niemal codziennie „zabawiał się uruchamiając alarm przeciwpożarowy w budynku” oraz miał bzika na punkcie broni”. Przebieg wydarzeń można zobaczyć na portalach społecznościowych, w tym także transmisje na żywo, na których widać akcję przeszukiwania budynku i ewakuację uczniów ze szkoły.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MarcinMarlena Szczygieł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marlena Szczygieł
Gość
Marlena Szczygieł

słyszałam o tej tragedii. Gościo się zemścił, ale co z tego. Tyle biednych dzieciaków straciło życie. współczuję zarówno nauczycielom jak i rodzinom ofiar…

Marcin
Gość
Marcin

Sprawa jest prosta. posiadanie broni w Ameryce, zawsze skutkowało “wymierzaniem sprawiedliwości” na własną rękę. Tak było w przeszłości i tak będzie w przyszłości… Chyba, że to prawo zostanie zniesione.