Poważny wypadek w województwie Śląskim

Do kolizji doszło na Śląsku w mieście Kobiernice. Pijany nastolatek dachował razem z pasażerami. Nikomu nic się nie stało.

Do groźnego wypadku doszło z udziałem 19 letniego kierowcy, który pod wpływem alkoholu prowadził samochód. Nastolatek nie posiadał dokumentów uprawniających go do prowadzenia pojazdów samochodowych. Pijany nastolatek doprowadził do poważnej kolizji a jego samochód wylądował na dachu.

Do wypadku doszło w niedzielę  u nas ranem. W Kobiernicach na Śląsku pijany nastolatek dachował swoim samochodem. Ani kierowcy ani czwórce jego pasażerów nic się nie stało. Kierowca Opla Corsy prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą co doprowadziło do uderzenia w bariery energochłonne oraz do dachowania. Nikt z pasażerów nie odniósł poważnych obrażeń i wszyscy opuścili pojazd o własnych siłach.

Przybyła na miejsce policja zbadała kierowcę opla. Z ustaleń wynika, że nastolatek nie posiadał prawda jazdy a badanie alkomatem wykazało, że w organizmie nastolatka było aż dwa promile alkoholu we krwi. Nastolatek nie posiadał prawa jazdy, bo jeszcze nie zdał egzaminu. Teraz z pewnością nie będzie miał już ku temu okazji.

Pijany nastolatek został przewieziony na komisariat, gdzie zostaną mu postawione zarzuty spowodowania kolizji i jazdy pod wpływem alkoholu. Grozi mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo pijany kierowca będzie musiał zapłacić za wyrządzone szkody, które zostały odniesione w wyniku kolizji.

Na szczęście żadnemu z pasażerów nic się nie stało, jednak wszyscy zostali przebadani w celu wykluczenia obrażeń. Kolizja była dość poważna. W ostatnim czasie doszło już do wielu wypadków w tym śmiertelnych spowodowanych utratą panowania nad pojazdem. Dodatkowo jazda na „podwójnym gazie” z pewnością nie ułatwia przemieszczania się w trudnych warunkach. Przypomnijmy że jezdnie w ostatnim czasie są często oblodzone co sprawia, że jazda jest wyjątkowo niebezpieczna. Nastolatek swój wyskok będzie żałować przez długi czas. Nie tylko grozi mu kara pozbawienia wolności i grzywna, ale również zakaz prowadzenia samochodów. Nastolatek miał niebawem zdawać egzamin na prawo jazdy. Najwidoczniej brawura i chęć popisania się przed znajomymi była znacznie ważniejsza od bezpieczeństwa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
katarzyna
katarzyna
5 lat temu

No nieźle, taki straszny wypadek. Ślisko na drogach, kierowcy uważajcie- trzeba zwolnić!

Łukasz
Łukasz
5 lat temu

Proszę osoby poszkodowane o pilny kontakt. Mam do przekazania ważne informacje 791465846

Kategorie
———————————–