Connect with us

Published

on

Krótki szkic sytuacji, która związana jest nie tylko z decyzją Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego, ale również z bieżącą sytuacją w Pjongczangu. Wśród komentarzy dzienników sportowych, również wypowiedź naszej reprezentantki.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie dopuścił 13 sportowców rosyjskich na wystartowanie w Pjongczangu. Wcześniej zawodnikom uchylono dożywotnią dyskwalifikację, za używanie dopingu na igrzyskach w Soczi. Ogłoszony werdykt w Lozannie, który przyjął apelację 28 zawodników z Rosji, choć odebrany został jako zwycięstwo ekipy walczącej o swoją reputację, to jednak nie pomógł w Pjongczangu wystartować takim biegaczom narciarskim jak: Maksim Wylegżanin, Jewgienij Biełow, Aleksander Legkow i Natalia Mawiejewa.

 

Również nasza zawodniczka Justyna Kowalczyk wyraziła swoje niezadowolenie i smutek, miała bowiem nadzieję na udział zawodników rosyjskich, ze względu na wielu przyjaciół których tam posiada. Po wtorkowym sprincie, w którym zajęła 22 miejsce, Polka spotkała się z rosyjskimi dziennikarzami i zasugerowała, że powstałe zamieszanie jest wynikiem układów politycznych i dużych pieniędzy, które zawsze idą tam, gdzie jest polityka. Tymczasem, reprezentacja Rosji występuje pod neutralną flagą bez prawa do hymnu i flagi narodowej.

Dopuszczono tylko stu sześćdziesięciu zawodników, w tym 88 mężczyzn i 81 kobiet. Jak napisał Kommiersant „to dość skromny skład jak na reprezentację Rosji”. Oczywiście zgłoszenie na igrzyska nie obejmowało nazwisk zawodników, którzy walczyli w sądzie o przywrócenie honoru. Wielu też komentatorów sądzi, że gdyby Rosja bardziej stanowczo broniła swoich sportowców, a szczególnie ich reputacji, to na pewno Międzynarodowy Komitet Olimpijski byłby mniej surowy w swoich postanowieniach.

Należy również dodać, że decyzja trybunału arbitrażowego wcale nie oznacza usunięcie rosyjskiego problemu dopingowego. Ostatnie wycofanie trzydziestu lekkoatletów z Irkucka potwierdza fakt, że oczyszczenie tej sfery wymaga jeszcze dużo pracy. Uniewinnienie 28 zawodników przez trybunał oznacza, że do Rosji powróci dziewięć medali z trzynastu straconych, w efekcie nałożonych kar przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Jak się okazało, powodem takiej decyzji był całkowity brak dowodów, świadczących o korzystaniu przez sportowców z dopingu.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
marla2214
marla2214
4 lat temu

trzeba potępiać takie kłamstwo. W Rosji to aby kombinują, co to są za sportowcy… Nasi Polacy, jak Stoch- brawo!! Możemy być dumni!

Kołobrzeg

Modelarski Mistrz Polski znów w Kołobrzegu

Published

on

Modelarski Mistrz Polski znów w Kołobrzegu

Marcin Bielecki został Mistrzem Polski w standardach rakiet na wysokość lotu. Reprezentant pracowni modelarskiej RCK im. Z. Herberta w Kołobrzegu wywalczył ten ważny tytuł podczas Mistrzostwa Polski w modelarstwie Kosmicznym.
Zawody zrobiły się w dniach 24-27 września na lotnisku Lisie Kąty obok Grudziądza. To pewne z najważniejszych lokalnych wydarzeń modelarskich w bliskim świecie. Modelarze startowali tam w siedmiu dyscyplinach rakietowych zaś w walce wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z wszelkiej Polski.

Modelarstwo kosmiczne to dziedzina modelarstwa lotniczego, która budzi się budową latających modeli rakiet, a innych pojazdów kosmicznych. Pojazdy takie są najczęściej napędzane silnikami rakietowymi na paliwo stałe.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Anna Hrycyk mistrzynią Polski

Published

on

Anna Hrycyk mistrzynią Polski

Kolejny ogromny sukces kołobrzeskiego sportu i marzenie jednej z zawodniczek spełniło się w ubiegły piątek, czyli 25 września podczas 52 Mistrzostw Polski U18. Tym razem złoto zdobyła biegaczka Anna Hrycyk, czyli zawodniczka KMKL Sztorm Kołobrzeg. Młoda mistrzyni wywalczyła sobie pierwsze miejsce w biegu na 3000 metrów.  Sukces jest tym bardziej wyjątkowy, ponieważ zawodniczka trenująca pod okiem trenera Kazimierza Żuromskiego jako jedyna uczestniczka ogólnokrajowych zawodów zdołała przełamać magiczną barierę 10 minut. Anna Hrycyk pokonała konkursowy dystans w czasie 9.59,93, co pozwoliło jej spokojnie zająć zaszczytne pierwsze miejsce. Warto również wspomnieć, że nasza młoda biegaczka nie dała najmniejszych szans wszystkim swoim rywalkom wyprzedzając je ze sporym zapasem czasowym. Zawodniczka, która zajęła drugie miejsca, czyli Patrycja Rębisz reprezentującą klub Victoria Racibórz pojawiła się na mecie dopiero 5 sekund później niż złota Anna Hrycyk. Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Sanepid poszukuje uczestników mszy

Published

on

Sanepid poszukuje uczestników mszy

Z dnia na dzień rośnie liczba osób zarażonych wirusem Covid-19 a każda kolejna doba niesie ze sobą kolejny niechlubny rekord liczby zarażonych. Niestety z naszych ustaleń wynika, że jedna z takich osób, u której potwierdzono dodatni wynik testu na koronawirusa w dniu 25.092020 (czyli w ubiegły piątek) brała udział w Mszy Świętej odprawianej z Bazylice Katedralnej pod wezwaniem. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu. W związku z możliwością przeniesienia wirusa na innych uczestników mszy Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny prosi o jak najszybszy kontakt wszystkie osoby, które tego dnia brały udział we wspomnianej Mszy Świętej o godzinie 8:00. Zgłoszenia przyjmowane są jak zawsze przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną za pomocą stworzonego specjalnie na potrzeby pandemii całodobowego telefonu alarmowego. Numer pod który należy dzwonić to 694 493 755. Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny prosi zarówno o zachowanie spokoju jak i niebagatelizowanie całej sytuacji.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl