Co wydarzyło się na Kremlu po katastrofie samolotu An-148 i informacji w mediach o śmierci rosyjskich najemników?

Wielu dziennikarzy śledzi sytuację na Kremlu po niedzielnej katastrofie samolotu, oraz nalocie w Syrii, w którym zginęli rosyjscy żołnierze najemni. Dodatkowo, zmiany w grafiku prezydenta Putina, powoduje wiele ciekawych spekulacji.

Po raz kolejny media z całego świata komentują napiętą sytuację na Kremlu, w którym według oficjalnych źródeł prezydent Władymir Putin jest chory, a dokładnie jak ogłosił rzecznik prezydenta – przeziębił się. Było to widoczne podczas spotkania ze zwycięzcami konkursu „Liderzy Rosji”, kiedy to Putin przeprosił za niedyspozycję głosową. Sytuacja zbiega się z niedzielną katastrofą pod Moskwą, w której rozbił się samolot – AN-148, oraz ogłoszonej w mediach informacji na temat nalotu w Syrii, w którym zginęli najemni rosyjscy żołnierze.

Wszystkie wyjazdy, oraz spotkania zostały odwołane, w tym również ważny wyjazd Putina na Daleki Wschód, który miał odbyć się 19 lutego. Jest to o tyle ciekawe, że nigdy dotąd, nie ogłaszano żadnej kontuzji, czy choroby Putina. Nawet jeżeli prezydent, rzeczywiście był niedysponowany, jak na przykład podczas kontuzji pleców, nigdy tego nie ogłaszano publicznie. Niezależny portal Republic stwierdził, że jest to wyjątkowa sytuacja, ponieważ temat dotyczący zdrowia Putina – po prostu nie istnieje, a tutaj nagle oświadczenie Dmitrija Pieskowa.

Niektórzy dziennikarze twierdzą, że mieli już znacznie wcześniej doniesienia o wycofaniu wielu wydarzeń, zanim jeszcze podano informację o przeziębieniu Putina. Inni z kolei twierdzą, że już dawno Putin gdzieś przepadł, a przecież nie jest to żadna kampania wyborcza, ponieważ taka kampania nie jest mu potrzebna „teraz antykremlowskie hasło, które mówi o Rosji bez Putina, zaczyna nabierać sensu” – komentują ironicznie dziennikarze.

Co tak na prawdę się dzieje, nikt nie wie i pewnie nigdy się nie dowie, niemniej jednak sygnały, które napływają z różnych źródeł mogą wskazywać na jakieś poważne ruchy. Potwierdzają to również dwa źródła BBC, które są w bliskim kontakcie z rosyjskim ministerstwem obrony. Jedno z nich podaje, że przeziębienie może być tylko częściowym powodem zmian w grafiku prezydenta, gdyż we wtorek, gdzie wcześniej planowany był wyjazd do Stawropolu, wraz ze swoimi generałami i całym sztabem generalnym Putin spędził „cały ranek”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marlena Szczygieł
Marlena Szczygieł
5 lat temu

To straszne co się zdarzyło. Współczuję rodzinom ofiar katastrofy. jest to tragedia dla całego kraju! Wyrazy współczucia…

Kategorie
———————————–