Connect with us

Published

on

Coraz więcej polityków wypowiada się na temat zaskakujących działań PiS dotyczących ustawy reprywatyzacyjnej. Czyżby rząd bał się Izraela?

Lider PSL Władysław Kosiniak – Kamysz skrytykował ostatnie kroki Prawa i Sprawiedliwości dotyczące ustawy reprywatyzacyjnej. Chodziło mu o wypowiedzi niektórych przedstawicieli rządu, z których wywnioskować można, że ustawa reprywatyzacyjna nie zostanie jednak uchwalona w najbliższym czasie. Szef PSL powiedział, że jego zdaniem tak zawrotna zmiana kierunku Prawa i Sprawiedliwości wynika z zastrzeżeń Izraela.

Władysław Kosiniak – Kamysz stwierdził, że będzie to mocne osłabienie pozycji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, szczególnie w nadchodzących wyborach samorządowych. Ten zabieg Prawa i Sprawiedliwości, zdaniem lidera PSL, ma na celu uspokojenia sytuacji międzynarodowej z Izraelem kosztem naszego kraju.

” Prawo i Sprawiedliwość tworząc komisję reprywatyzacyjną jak gdyby wykonał pierwszy krok. To jest w ogóle fundament kampanii na miasto Warszawę dla obozu rządzącego. Nie ma tego drugiego kroku teraz, którym miała być ustawa reprywatyzacyjna, której niestety nie udało się przyjąć. ” – stwierdził szef PSL Władysław Kosiniak – Kamysz.

W udzielonym wywiadzie dodał także, że bez przyjęcia tej ustawy, nie ma całkowitego rozwiązania kwestii reprywatyzacyjnych, a co za tym idzie spokoju lokatorów w Warszawie.

Władysław Kosiniak – Kamysz stwierdził z żalem, że przyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej ” zamknęło by temat którego przez wiele, wiele lat nie rozstrzygnięto „. Powiedział także, że wycofanie się z niej jest bardzo złą decyzją dla polskiej racji stanu, ponieważ gehenna wszystkich lokatorów oraz osób dochodzących swoich praw nigdy się nie skończy. Zapytany czy Polska powinna przejmować się obiekcjami środowisk żydowskich Władysław Kosiniak – Kamysz stwierdził, że „powinniśmy rozmawiać”. Uważa on także, że jasne i wyraźne wytłumaczenie ustawy reprywatyzacyjnej w kraju, Izraelu oraz Stanach Zjednoczonych wystarczyłoby do złagodzenia napiętej sytuacji międzynarodowej.

Lider PSL Władysław Kosiniak – Kamysz krytykuje Prawo i Sprawiedliwość określając wycofanie się z ustawy reprywatyzacyjnej jako ucieczkę od rozwiązania tego problemu w Polsce.
” To wszystko co Prawo i Sprawiedliwość mówił przez 2 lata, nawet to co zrobił w komisji reprywatyzacyjnej, przy wszystkich wątpliwościach ma dużo mniejszą siłę rażenia. Po prostu okazuje się, że nie ma determinacji stuprocentowej. ” – podkreśla szef PSL.

Według Władysława Kosiniaka – Kamysza ustawa reprywatyzacyjna była siłą przekraczającą szalę zwycięstwa w Warszawie na stronę Prawa i Sprawiedliwości. W swojej wypowiedzi sugeruje on także, ” że gdyby Patryk Jaki miał ustawę reprywatyzacyjną ” to mógłby wygrać wybory samorządowe w stolicy.

” To nie jest powiedziane, że Prawo i Sprawiedliwość nie może wygrać w Warszawie. Ci wszyscy, którzy tak sądzą – myślę, że są uśpieni. Podobnie jak w kampanii prezydenckiej sondaże pozytywne uśpiły Bronisława Komorowskiego. ” – dodaje lider PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz zapytany także został o zdanie na temat kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydebta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego. Nie określił jasno jego szans na wygranie wyborów, a udzielił bardzo wymieniającej odpowiedzi.

” Zobaczymy. Jest na pewno bardzo dobrym kandydatem, niezależnie, czy my go będziemy popierać czy nie. ”

Lider PSL twierdzi także, ” że może pojawić się trzeci kandydat, który zupełnie pogodzi różne środowiska „, jednak nie zdradził kogo może mieć na myśli.

Co właściwi dzieje się z ustawą ?
Tego co dokładnie dzieje się aktualnie z ustawą reprywatyzacyjną nikt do końca nie wie. W miniony poniedziałek rzeczniczka prasowa rządu Joanna Kopcińska poinformowała opinię publiczną, że ” Komitet Stały Rady Ministrów odesłał projekt ustawy reprywatyzacyjnej do Ministerstwa Sprawiedliwości celem przeprowadzenia dalszych niezbędnych analiz. ” Należy także dodać, że projekt nie był wcześniej przedmiotem prac Rady Ministrów.

Informacji na temat ustawy reprywatyzacyjnej udzielił także szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Jacek Sasin. W udzielonym w niedzielę wywiadzie poinformował on, że realizacja przepisów projektu ustawy reprywatyzacyjnej przekracza możliwości budżetu państwa. Twierdzi on również, że istnieją wątpliwości co do zgodności ustawy reprywatyzacyjnej z prawem polskim i międzynarodowym co było podstawą do ponownej analizy, przez Ministerstwo Sprawiedliwości, całego projektu ustawy.

Na temat zaskakującego działania Prawa i Sprawiedliwości dotyczącego ustawy reprywatyzacyjnej wypowiedział się także wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Patryk Jaki. Powiedział on, że resort dostrzegł poważne patologie w systemie prawno – własnościowym na poziomie prac Komisji Weryfikacyjnej.

” Dlatego Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało spójny, kompleksowy projekt dotyczący reprywatyzacji. Został on pozytywnie skonsultowany ze wszystkimi resortami. Jest poparty opiniami ekspertów z prawa międzynarodowego. Projekt zyskał pozytywne opinie Rady Legislacyjnej i Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. ”

Wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Patryk Jaki przypomniał jednak, że ” ostateczna opinia co do konkretnych zapisów projektu i decyzja dotycząca dalszego losy ustawy należy do pana premiera i rządu. ”

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
3 komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
4 lat temu

Prawdopodobnie ustawa ma jakieś niedoróbki i dlatego PiS ja chowa do zamrażarki… Ale może być drugie dno. A mianowicie, Zjednoczona Prawica, chce za wszelką cenę wyciszyć konflikt z Izraelem i pewnie wyciągnie ją z powrotem za 5-6 miesiecy jak cała wrzawa medialna ucichnie.

katarzyna
katarzyna
4 lat temu

Czyżby PIS tak szybko się wycofał? Sądzę, że szykuje coś większego 🙂 Prawo i sprawiedliwość do dzieła!

katarzyna
katarzyna
4 lat temu
Reply to  katarzyna

Czyżby PIS tak szybko się wycofał? Sądzę, że szykuje coś większego. Prawo i sprawiedliwość do dzieła! Naszemu krajowi potrzebna jest solidna ustawa o reprywatyzacji!

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl