Connect with us

Published

on

Od jakiegoś czasu na kieleckich osiedlach zapanował strach. Dwóch zamaskowanych sprawców napadało na osiedlowe sklepy niejednokrotnie terroryzując personel.

Historia zatrzymanych w sprawie napadów sięga ostatniej soboty stycznia. Wtedy wieczorem zamaskowany napastnik wtargnął do punktu gier loteryjnych z nożem w ręku i po sterroryzowaniu pracownicy, która ukryła się na zapleczu kolektury ukradł sto złotych z bilonie. Do ponownego napadu doszło trzy dni później na kieleckim osiedlu Świętokrzyskim. Tym razem sprawców było dwóch ale do kradzieży nie doszło gdyż ekspedientka nie posiadała pieniędzy. Kolejna napaść wydarzyła się dwa dni później, tym razem dwaj sprawcy zaatakowali pracownicę sklepu spożywczego na osiedlu Słoneczne Wzgórze. Z kasy sklepowej ukradli około tysiąca złotych

Wreszcie, w niedzielne popołudnie 11 lutego doszło do aresztowania jednego z podejrzanych. Tym razem policja dostała wezwanie od pracowników jednego ze sklepów spożywczych na Słonecznym Wzgórzu. Tamtejsza ochrona zatrzymała dwóch mężczyzn przyłapanych na kradzieży alkoholu, byli nietrzeźwi i zachowywali się agresywnie. Jeden z nich, 25-letni mieszkaniec gminy Masłów wydawał się odpowiadać rysopisowi sprawcy niedawnych napadów rabunkowych. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi  mu kara pozbawienia wolności do 12 lat. We wtorek rano (13 lutego) pochwycono 19-letniego kielczanina, który według ustaleń policji miał współdziałać w napaściach z zatrzymanym wcześniej 25-latkiem.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl