Connect with us

Published

on

W którą niedziele będą zamknięte sklepy? I czy każdy sklep się na to zgodzi? Co będzie ze stacjami paliw?

Ludzie, zamiast cieszyć się wolnym weekendem z rodziną spacerują po sklepach.

Jest to główny powód, aby sklepy były zamknięte, choć w niedzielę. Aczkolwiek mnóstwo ludzi odbywa niedzielne spacery po marketach. Dlatego warto zaglądnąć, w jakie niedziele będzie można udać się do sklepu.

Od pierwszego marca 2018 roku będzie obowiązywał zakaz handlu w dwie niedziele. Z tego, co wiadomo to będzie dopiero początek. W przyszłości zakaz będzie się rozszerzał. Może dzięki temu stopniowo ludzie będą się przygotowywać do robienia zakupów w inne dni niż niedziela. Gdyż jest to czas głównie rodzinny.

Od 2019 roku już w tylko jedną niedzielę można będzie robić zakupy. Natomiast od 2020 będzie już całkowity zakaz handlu w niedzielę. Czy to dobrze? Zdania są podzielone. Niektórzy nie mają, kiedy robić zakupy więc jest im na rękę, że sklepy są wtedy otwarte. Natomiast szczególnie Ci, co pracują w sklepach wiedzą, że czasem warto mieć wolną niedzielę, aby spędzić ją z rodziną. Od 1 marca 2018 będzie można wykonać zakupy w pierwszą oraz ostatnią niedzielę miesiąca. Również w niektóre dni ustawowo wolne od pracy, będzie zakaz handlu. Na przykład dni takie jak Wielkanoc 1 kwietnia, w Zesłanie Ducha Świętego 20 maja oraz w Święto Niepodległości 11 listopada. Projekt zakazu handlu w niedzielę nie będzie obowiązywał w jedną niedzielę przed Wielkanocą 25 marca oraz w dwie niedziele, które poprzedzają Boże Narodzenie, czyli 16 grudnia, oraz 23 grudnia. Mnóstwo Polaków było przeciwna wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele.

Najgłówniejszym powodem jest przeczucie, że w dzień poprzedzający niedzielę spowoduje chaos korki oraz tłumy w sklepach. Co również dla pracowników sklepu może być męczące. Kolejnym skutkiem może być zwyżka cen oraz braku możliwości udania się z rodziną do sklepu czy do kina w galerii. Ucierpią również studenci, którzy w weekendy mogą pracować, gdy w ciągu dnia się uczą. Ludzie również uważają, że sklepy mogą na tym stracić, lecz nie jest to konieczne czemu? Bo ludzie będą częściej chodzić a zakupy w sobotę oraz w poniedziałek. Dlatego według mnie sklepy na tym na pewno nie stracą.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl