Connect with us

Published

on

W którą niedziele będą zamknięte sklepy? I czy każdy sklep się na to zgodzi? Co będzie ze stacjami paliw?

Ludzie, zamiast cieszyć się wolnym weekendem z rodziną spacerują po sklepach.

Jest to główny powód, aby sklepy były zamknięte, choć w niedzielę. Aczkolwiek mnóstwo ludzi odbywa niedzielne spacery po marketach. Dlatego warto zaglądnąć, w jakie niedziele będzie można udać się do sklepu.

Od pierwszego marca 2018 roku będzie obowiązywał zakaz handlu w dwie niedziele. Z tego, co wiadomo to będzie dopiero początek. W przyszłości zakaz będzie się rozszerzał. Może dzięki temu stopniowo ludzie będą się przygotowywać do robienia zakupów w inne dni niż niedziela. Gdyż jest to czas głównie rodzinny.

Od 2019 roku już w tylko jedną niedzielę można będzie robić zakupy. Natomiast od 2020 będzie już całkowity zakaz handlu w niedzielę. Czy to dobrze? Zdania są podzielone. Niektórzy nie mają, kiedy robić zakupy więc jest im na rękę, że sklepy są wtedy otwarte. Natomiast szczególnie Ci, co pracują w sklepach wiedzą, że czasem warto mieć wolną niedzielę, aby spędzić ją z rodziną. Od 1 marca 2018 będzie można wykonać zakupy w pierwszą oraz ostatnią niedzielę miesiąca. Również w niektóre dni ustawowo wolne od pracy, będzie zakaz handlu. Na przykład dni takie jak Wielkanoc 1 kwietnia, w Zesłanie Ducha Świętego 20 maja oraz w Święto Niepodległości 11 listopada. Projekt zakazu handlu w niedzielę nie będzie obowiązywał w jedną niedzielę przed Wielkanocą 25 marca oraz w dwie niedziele, które poprzedzają Boże Narodzenie, czyli 16 grudnia, oraz 23 grudnia. Mnóstwo Polaków było przeciwna wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele.

Najgłówniejszym powodem jest przeczucie, że w dzień poprzedzający niedzielę spowoduje chaos korki oraz tłumy w sklepach. Co również dla pracowników sklepu może być męczące. Kolejnym skutkiem może być zwyżka cen oraz braku możliwości udania się z rodziną do sklepu czy do kina w galerii. Ucierpią również studenci, którzy w weekendy mogą pracować, gdy w ciągu dnia się uczą. Ludzie również uważają, że sklepy mogą na tym stracić, lecz nie jest to konieczne czemu? Bo ludzie będą częściej chodzić a zakupy w sobotę oraz w poniedziałek. Dlatego według mnie sklepy na tym na pewno nie stracą.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl