Co ludzie będą robić w niedziele?

W którą niedziele będą zamknięte sklepy? I czy każdy sklep się na to zgodzi? Co będzie ze stacjami paliw?

Ludzie, zamiast cieszyć się wolnym weekendem z rodziną spacerują po sklepach.

Jest to główny powód, aby sklepy były zamknięte, choć w niedzielę. Aczkolwiek mnóstwo ludzi odbywa niedzielne spacery po marketach. Dlatego warto zaglądnąć, w jakie niedziele będzie można udać się do sklepu.

Od pierwszego marca 2018 roku będzie obowiązywał zakaz handlu w dwie niedziele. Z tego, co wiadomo to będzie dopiero początek. W przyszłości zakaz będzie się rozszerzał. Może dzięki temu stopniowo ludzie będą się przygotowywać do robienia zakupów w inne dni niż niedziela. Gdyż jest to czas głównie rodzinny.

Od 2019 roku już w tylko jedną niedzielę można będzie robić zakupy. Natomiast od 2020 będzie już całkowity zakaz handlu w niedzielę. Czy to dobrze? Zdania są podzielone. Niektórzy nie mają, kiedy robić zakupy więc jest im na rękę, że sklepy są wtedy otwarte. Natomiast szczególnie Ci, co pracują w sklepach wiedzą, że czasem warto mieć wolną niedzielę, aby spędzić ją z rodziną. Od 1 marca 2018 będzie można wykonać zakupy w pierwszą oraz ostatnią niedzielę miesiąca. Również w niektóre dni ustawowo wolne od pracy, będzie zakaz handlu. Na przykład dni takie jak Wielkanoc 1 kwietnia, w Zesłanie Ducha Świętego 20 maja oraz w Święto Niepodległości 11 listopada. Projekt zakazu handlu w niedzielę nie będzie obowiązywał w jedną niedzielę przed Wielkanocą 25 marca oraz w dwie niedziele, które poprzedzają Boże Narodzenie, czyli 16 grudnia, oraz 23 grudnia. Mnóstwo Polaków było przeciwna wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele.

Najgłówniejszym powodem jest przeczucie, że w dzień poprzedzający niedzielę spowoduje chaos korki oraz tłumy w sklepach. Co również dla pracowników sklepu może być męczące. Kolejnym skutkiem może być zwyżka cen oraz braku możliwości udania się z rodziną do sklepu czy do kina w galerii. Ucierpią również studenci, którzy w weekendy mogą pracować, gdy w ciągu dnia się uczą. Ludzie również uważają, że sklepy mogą na tym stracić, lecz nie jest to konieczne czemu? Bo ludzie będą częściej chodzić a zakupy w sobotę oraz w poniedziałek. Dlatego według mnie sklepy na tym na pewno nie stracą.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
polecane posty
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x