Connect with us

Published

on

Czad zabił mieszkankę Zabrza, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok aby wykluczyć inne możliwości zgonu.

Do tragicznej śmierci doszło w województwie Śląskim. 27 letnia mieszkanka Zabrza zmarła, ponieważ zatruła się czadem. Jej ciało odnaleziono w mieszkaniu, wstępne informacje wskazują na zatrucie się czadem, jednakże konieczna jest sekcja zwłok, która wyeliminuje inne przyczyny zgonu.

 

Na ulicy Ślęczka w Zabrzu doszło do śmierci 27 letniej kobiety. Ciało kobiety znalazło jej 4 letnie dziecko, które błyskawicznie powiadomiło sąsiadów o zaistniałej sytuacji. Ci od razu zaalarmowali pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną.

Po przybyciu na miejsce ratownicy od razu podjęli próbę reanimacji kobiety, jednakże bezskutecznie. Kobieta prawdopodobnie zmarła na skutek zatrucia się czadem. Policja, która przybyła na miejsce bada sprawę.

 

Sąsiedzi zawiadomili również straż pożarną, która po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziła znaczne przekroczenie stężenia tlenku węgla. Zabezpieczone zwłoki 27 letniej mieszkanki Zabrza zostały przewiezione w celu przeprowadzenia sekcji zwłok, która wyjaśni dokładnie przyczynę śmierci kobiety.

 

Do podobnego zdarzenia doszło również w Małopolsce. 16 letni chłopak, na skutek zatrucia się czadem również zmarł. Próba reanimacji była w tym przypadku tak samo bezskuteczna jak w Zabrzu. Zabierzów to miejscowość w Małopolsce, w której to doszło do zatrucia się czadem. Chłopak w chwili śmierci przebywał w łazience podobnie jak mieszkanka Zabrza.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje i apeluje do ludzi aby przeprowadzali konieczne kontrole swoich mieszkań. Na skutek zatrucia się czadem tylko od października zmarło niemalże 50 osób. Liczba w okresie zimowym może znacznie wzrosnąć. Apel wystosowany jest do osób, które mają niestebilne piece gazowe czy też węglowe. Zatrucie się czadem jest bardzo poważne i może doprowadzić do śmierci bądź wybuchu – w przypadku nieszczelnych pieców gazowych. Kontrole oraz odpowiednie dbanie o urządzenia jest konieczne, aby wykluczyć podobne zdarzenia. Zatruć się czadem jest wyjątkowo łatwo, a skutki może nie śmiertelne mogą poważnie odbić się na naszym zdrowiu.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
karolina zalewska
karolina zalewska
4 lat temu

Tyle razy mówi się o skutkach zatrucia czadem, ale niestety ludzie i tak nie zdają sobie z tego sprawy. myślą, że ich to nie dotyczy, a potem jest taka tragedia…

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl