Connect with us

Published

on

Czad zabił mieszkankę Zabrza, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok aby wykluczyć inne możliwości zgonu.

Do tragicznej śmierci doszło w województwie Śląskim. 27 letnia mieszkanka Zabrza zmarła, ponieważ zatruła się czadem. Jej ciało odnaleziono w mieszkaniu, wstępne informacje wskazują na zatrucie się czadem, jednakże konieczna jest sekcja zwłok, która wyeliminuje inne przyczyny zgonu.

 

Na ulicy Ślęczka w Zabrzu doszło do śmierci 27 letniej kobiety. Ciało kobiety znalazło jej 4 letnie dziecko, które błyskawicznie powiadomiło sąsiadów o zaistniałej sytuacji. Ci od razu zaalarmowali pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną.

Po przybyciu na miejsce ratownicy od razu podjęli próbę reanimacji kobiety, jednakże bezskutecznie. Kobieta prawdopodobnie zmarła na skutek zatrucia się czadem. Policja, która przybyła na miejsce bada sprawę.

 

Sąsiedzi zawiadomili również straż pożarną, która po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziła znaczne przekroczenie stężenia tlenku węgla. Zabezpieczone zwłoki 27 letniej mieszkanki Zabrza zostały przewiezione w celu przeprowadzenia sekcji zwłok, która wyjaśni dokładnie przyczynę śmierci kobiety.

 

Do podobnego zdarzenia doszło również w Małopolsce. 16 letni chłopak, na skutek zatrucia się czadem również zmarł. Próba reanimacji była w tym przypadku tak samo bezskuteczna jak w Zabrzu. Zabierzów to miejscowość w Małopolsce, w której to doszło do zatrucia się czadem. Chłopak w chwili śmierci przebywał w łazience podobnie jak mieszkanka Zabrza.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje i apeluje do ludzi aby przeprowadzali konieczne kontrole swoich mieszkań. Na skutek zatrucia się czadem tylko od października zmarło niemalże 50 osób. Liczba w okresie zimowym może znacznie wzrosnąć. Apel wystosowany jest do osób, które mają niestebilne piece gazowe czy też węglowe. Zatrucie się czadem jest bardzo poważne i może doprowadzić do śmierci bądź wybuchu – w przypadku nieszczelnych pieców gazowych. Kontrole oraz odpowiednie dbanie o urządzenia jest konieczne, aby wykluczyć podobne zdarzenia. Zatruć się czadem jest wyjątkowo łatwo, a skutki może nie śmiertelne mogą poważnie odbić się na naszym zdrowiu.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
karolina zalewska
karolina zalewska
4 lat temu

Tyle razy mówi się o skutkach zatrucia czadem, ale niestety ludzie i tak nie zdają sobie z tego sprawy. myślą, że ich to nie dotyczy, a potem jest taka tragedia…

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl