Informacje KRONIKA POLICYJNA z kraju

Mieszkanka Zabrza zmarła na skutek zatrucia czadem

Czad zabił mieszkankę Zabrza, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok aby wykluczyć inne możliwości zgonu.

Do tragicznej śmierci doszło w województwie Śląskim. 27 letnia mieszkanka Zabrza zmarła, ponieważ zatruła się czadem. Jej ciało odnaleziono w mieszkaniu, wstępne informacje wskazują na zatrucie się czadem, jednakże konieczna jest sekcja zwłok, która wyeliminuje inne przyczyny zgonu.

 

Na ulicy Ślęczka w Zabrzu doszło do śmierci 27 letniej kobiety. Ciało kobiety znalazło jej 4 letnie dziecko, które błyskawicznie powiadomiło sąsiadów o zaistniałej sytuacji. Ci od razu zaalarmowali pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną.

Po przybyciu na miejsce ratownicy od razu podjęli próbę reanimacji kobiety, jednakże bezskutecznie. Kobieta prawdopodobnie zmarła na skutek zatrucia się czadem. Policja, która przybyła na miejsce bada sprawę.

 

Sąsiedzi zawiadomili również straż pożarną, która po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziła znaczne przekroczenie stężenia tlenku węgla. Zabezpieczone zwłoki 27 letniej mieszkanki Zabrza zostały przewiezione w celu przeprowadzenia sekcji zwłok, która wyjaśni dokładnie przyczynę śmierci kobiety.

 

Do podobnego zdarzenia doszło również w Małopolsce. 16 letni chłopak, na skutek zatrucia się czadem również zmarł. Próba reanimacji była w tym przypadku tak samo bezskuteczna jak w Zabrzu. Zabierzów to miejscowość w Małopolsce, w której to doszło do zatrucia się czadem. Chłopak w chwili śmierci przebywał w łazience podobnie jak mieszkanka Zabrza.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje i apeluje do ludzi aby przeprowadzali konieczne kontrole swoich mieszkań. Na skutek zatrucia się czadem tylko od października zmarło niemalże 50 osób. Liczba w okresie zimowym może znacznie wzrosnąć. Apel wystosowany jest do osób, które mają niestebilne piece gazowe czy też węglowe. Zatrucie się czadem jest bardzo poważne i może doprowadzić do śmierci bądź wybuchu – w przypadku nieszczelnych pieców gazowych. Kontrole oraz odpowiednie dbanie o urządzenia jest konieczne, aby wykluczyć podobne zdarzenia. Zatruć się czadem jest wyjątkowo łatwo, a skutki może nie śmiertelne mogą poważnie odbić się na naszym zdrowiu.

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
karolina zalewska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
karolina zalewska
Gość
karolina zalewska

Tyle razy mówi się o skutkach zatrucia czadem, ale niestety ludzie i tak nie zdają sobie z tego sprawy. myślą, że ich to nie dotyczy, a potem jest taka tragedia…