Katastrofa lotnicza w Rosji – nie żyje ponad 70 osób.

Do tragedii lotniczej doszło wczoraj na terytorium Rosji. Samolot rozbił się. Śmierć odniosło 71 osób.

W niedzielę doszło do prawdziwej tragedii. W obwodzie moskiewskim doszło do katastrofy lotniczej w której śmierć poniosło ponad 70 osób. To prawdziwa tragedia, współczujemy rodzinom ofiar.

Początkowa przyczyna ustalona przez rosyjskie służby wskazują na eksplozje silnika, która musiała być spowodowana jakąś awaria. Piloci próbowali zachować zimną krew i wylądować awaryjnie.

Władimir Puczkow minister do spraw nadzwyczajnych ogłosił dziś rano akcję poszukiwawczą – oznacza to, że nie ma szans na przeżycie dla żadnego z członków załogi oraz pasażerów lotu AN-148. Ratownicy uznali, że pora zakończyć akcję ratunkową i rozpocząć poszukiwania szczątek samolotu oraz ciał ofiar katastrofy.

Fragmentów samolotu oszukuje Gwardia Narodowa oraz kilkuset policjantów. Wykorzystywana jest również najnowsza technologia w postaci dronów w celu sprecyzowania miejsca rozbicia się samolotu.

Świadkowie wypadku zgodnie przyznają, że widzieli samolot, który gwałtownie zaczł opadać na ziemię. Wedle relacji doszło do ekspozycji pod jednym z silników. Samolot wznosił się i opadał – pilotom nie udało się jednak wylądować.

Monitorowane jest miejsce katastrofy. Do udziału w akcji poszukiwawczej włączono setki osób. Prawdopodobieństwo przeżycia jest znikome jednak nie można tego wykluczyć. Specjalistyczny sprzęt ma pomóc w odnalezieniu szczątków samolotu.

Samolot pasażerski Saratowskich linii lotniczych prawdopodobnie wykazał dość spore nieprawidłowości podczas ostatniej kontroli stanu technicznego, pomimo tych uchybień został dopuszczony do lotu.

Do podobnego zdarzenia z udziałem tego modelu samolotu doszło 7 lat temu również na terenach Rosji. Wówczas śmierć odniosło 6 osób, które znajdowały się w tym czasie na pokładzie felernego samolotu. Ten wypadek jest jednak znacznie poważniejszy, można tutaj mówić o katastrofie lotniczej.

Do Rosji spływa ogrom kondolencji z całego świata. Zarówno światowi przywódcy jak i międzynarodowe organizacje łączą się w bólu i żałobie z rodzinami poszkodowanych. Większość ofiar pochodzi z obwodu orenburskiego, gdzie dziś ogłoszono żałobę.

 

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
joanna
joanna
5 lat temu

Ogromne wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych osób… Oby jak najszybciej udało się wyjaśnić przyczyny katastrofy…

Kategorie
———————————–