Connect with us

Published

on

Do tragedii lotniczej doszło wczoraj na terytorium Rosji. Samolot rozbił się. Śmierć odniosło 71 osób.

W niedzielę doszło do prawdziwej tragedii. W obwodzie moskiewskim doszło do katastrofy lotniczej w której śmierć poniosło ponad 70 osób. To prawdziwa tragedia, współczujemy rodzinom ofiar.

Początkowa przyczyna ustalona przez rosyjskie służby wskazują na eksplozje silnika, która musiała być spowodowana jakąś awaria. Piloci próbowali zachować zimną krew i wylądować awaryjnie.

Władimir Puczkow minister do spraw nadzwyczajnych ogłosił dziś rano akcję poszukiwawczą – oznacza to, że nie ma szans na przeżycie dla żadnego z członków załogi oraz pasażerów lotu AN-148. Ratownicy uznali, że pora zakończyć akcję ratunkową i rozpocząć poszukiwania szczątek samolotu oraz ciał ofiar katastrofy.

Fragmentów samolotu oszukuje Gwardia Narodowa oraz kilkuset policjantów. Wykorzystywana jest również najnowsza technologia w postaci dronów w celu sprecyzowania miejsca rozbicia się samolotu.

Świadkowie wypadku zgodnie przyznają, że widzieli samolot, który gwałtownie zaczł opadać na ziemię. Wedle relacji doszło do ekspozycji pod jednym z silników. Samolot wznosił się i opadał – pilotom nie udało się jednak wylądować.

Monitorowane jest miejsce katastrofy. Do udziału w akcji poszukiwawczej włączono setki osób. Prawdopodobieństwo przeżycia jest znikome jednak nie można tego wykluczyć. Specjalistyczny sprzęt ma pomóc w odnalezieniu szczątków samolotu.

Samolot pasażerski Saratowskich linii lotniczych prawdopodobnie wykazał dość spore nieprawidłowości podczas ostatniej kontroli stanu technicznego, pomimo tych uchybień został dopuszczony do lotu.

Do podobnego zdarzenia z udziałem tego modelu samolotu doszło 7 lat temu również na terenach Rosji. Wówczas śmierć odniosło 6 osób, które znajdowały się w tym czasie na pokładzie felernego samolotu. Ten wypadek jest jednak znacznie poważniejszy, można tutaj mówić o katastrofie lotniczej.

Do Rosji spływa ogrom kondolencji z całego świata. Zarówno światowi przywódcy jak i międzynarodowe organizacje łączą się w bólu i żałobie z rodzinami poszkodowanych. Większość ofiar pochodzi z obwodu orenburskiego, gdzie dziś ogłoszono żałobę.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
joanna
joanna
4 lat temu

Ogromne wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych osób… Oby jak najszybciej udało się wyjaśnić przyczyny katastrofy…

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl