felietony Przydatne Relaks Warto zobaczyć

Dlaczego nie warto rejestrować firmy w domu?

Rejestracja firmy w domu nie zawsze jest bezpiecznym rozwiązaniem.

 

Wiele osób ze względu na nieustabilizowaną sytuację mieszkaniową nie może zarejestrować działalności w miejscu zamieszkania, gdy np. wynajmuje lokal. Z pomocą przychodzi wirtualne biuro. To coraz bardziej popularne rozwiązanie, szczególnie w dużych miastach.

 

Czym jest wirtualne biuro?

To usługa, pozwalająca wynająć adres w celu rejestracji firmy oraz spółki bez konieczności wynajmowania i płacenia za lokal. W Trójmieście opłaty za powierzchnie biurowe coraz wyższe, a w porównaniu do innych regionów polskich są to bajońskie sumy. Obowiązujące stawki za metr kwadratowy są dla nowych przedsiębiorców barierą nie do pokonania. Dlatego szukują sposobów na optymalizacje kosztów prowadzonej działalności.

Gdańsk, Sopot oraz Gdynia jako miasta akademickie przyciągają coraz większą liczbę studentów, którzy decydują się zostać i rozpocząć karierę właśnie tam. Nie mogą jednak rejestrować firmy w akademiku ani na stacji, którą dzielą z kilkoma lokatorami. Młodzi szukają miejsc, w których mogliby zarejestrować działalność. Najrozsądniejszym i najtańszym rozwiązaniem jest podpisanie umowy z wirtualnym biurem. Kto z tego korzysta? Freelancerzy, czyli osoby pracujące w domu np. programiści, graficy, architekci, autorzy tekstów reklamowych.

Niewątpliwą zaletą wirtualnego biura możliwość wynajęcia prestiżowego adresu np. na terenie biurowców czy parku technologicznego. W Gdyni taką usługę oferuje m.in. Tritum Business Park, zaś w stolicy możemy wynająć adres w Nowym Świecie, najdroższej ulicy Warszawy już za jedyne kilkanaście zł miesięcznie.

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Niska i atrakcyjna cena. Oprócz tego – możliwość odbierania i skanowania przychodzącej korespondencji przez osobą obsługująca sekretariat. Bardzo często w abonamencie otrzymujemy także usługi dodatkowe jak np. archiwizację dokumentów, wsparcie marketingowe i prawne czy możliwość wynajęcia sali konferencyjnej na spotkania biznesowe.

Warto zauważyć, że osoby które wykonują profesje uważane za prestiżowe i godne zaufania np. doradztwo podatkowe, korzystając z wynajmu adresu mogą znacząco podwyższyć renomę firmy. Dużo bardziej wiarygodnie wygląda osoba posiadająca adres w rozpoznawalnym budynku niż rejestrująca ją w domu. Niestety w dobie wszechobecnej konkurencji, nawet tak z pozoru błaha kwestia, może wpłynąć na finalną decyzję konsumenta.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wirtualne biuro? Przede wszystkim należy uważnie przeczytać umowę i regulamin. Może się okazać, że okres wypowiedzenia wynosi np. aż 3 miesiące, co może być dużym utrudnieniem w przypadku likwidacji spółki. Należy też zwrócić uwagę na składowe ceny podstawowego abonamentu. Bardzo często w umowie ukryte są koszty dodatkowe, które nie są jasno wyszczególnione na stronie internetowej. I tak za każdy email, skan czy przychodzący list możemy zostać obciążeni dodatkową opłatą, co znacznie przewyższy podstawową opłatę abonamentową. W decyzji warto się też kierować prestiżem lokalizacji oraz wachlarzem usług dodatkowych, które znacznie pozwolą usprawnić działanie biznesu oraz obniżyć koszty prowadzenia firmy.

TTBiuro – Wirtualne Biuro w Gdyni
Wirtualne biuro w Tritum Business Park. TTbiuro

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marlena Szczygieł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marlena Szczygieł
Gość
Marlena Szczygieł

O tym to nie miałam zielonego pijęcia. fajny artykuł, warto się z nim zapoznać, polecam!