Connect with us

Published

on

Kolejny śmiertelny wypadek, nie żyje 53 latka która wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo.

 

Zima znów zaskoczyła kierowców? Wprawdzie mamy połowę lutego więc takie zdarzenia nie powinny mieć miejsce. Rozwaga na drodze jest teraz wyjątkowo ważna, niestety niektórzy zbyt brawurowo podchodzą do jazdy w okresie zimowym.

Do śmiertelnego wypadku doszło w miejscowości Chruśle znajdującej się pod Łowiczem. Kobieta prowadząca Seata straciła panowanie nad kierownicą i z impetem uderzyła w drzewo. Podjęto natychmiast próbę reanimacji jednakże kobieta zmarła.

To nie jedyny przypadek śmierci na drodze w ostatnim czasie. W piątek w miejscowości pod Wieluniem zginął kierowca, który z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i również uderzył w drzewo. Kierowca audi początkowo wyprzedził inny pojazd a następnie zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Wyprzedzanie na śliskiej jezdni wiąże się nie tylko z niebezpieczeństwem dla nas samych ale również stwarza poważne zagrożenie dla innych kierowców. W przypadku kierowcy Audi taki manewr skończył się śmiercią na miejscu. Policja ostrzega aby rozważnie podchodzić do jazdy samochodem. Oblodzone drogi nie sprzyjają zbyt szybkim jazdom. Apeluje się o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Aktualne warunki na drodze nie sprzyjają brawurowej jeździe, wręcz przeciwnie apeluje się o ostrożność pod każdym możliwym względem. Gołoledź sprawia, że droga hamowania znacznie się wydłuża a dodatkowo kierowca może bardzo łatwo stracić panowanie nad kierownicą jak było to w przypadku kierowcy Audi czy też kobiety, która dziś rozbiła się pod Łowiczem. 53 latka zmarła pomimo reanimacji. Przybyła na miejsce policja ustala przyczyny zdarzenia a także szuka jego świadków. Prawdopodobnie tak jak w przypadku 41 letniego kierowcy audi, kobieta straciła panowanie nad kierownicą w wyniku wpadnięcia w poślizg. Droga w tamtych rejonach jest wyjątkowo śliska.

Padający śnieg oraz deszcz, który nocami zamarza sprawia, że warunki są wyjątkowo trudne i niebezpieczne. Koła tracą zwykle przyczepność, co sprawia że jakiekolwiek manewry wymijania czy wyprzedzania powinnyśmy robić z rozwagą. To samo dotyczy wchodzenia w zakręt –  im większa prędkość tym większe prawdopodobieństwo wpadnięcia w poślizg. Dbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo ale również innych. W okresie zimowym nie szarżujmy na drogach i zachowajmy szczególną ostrożność.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anna
anna
4 lat temu

Kierowcy jeżdżą jak wariaty, a potem dziwią się, że są wypadki i kolizje drogowe…

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl