Informacje KRONIKA POLICYJNA z kraju

Kolejny śmiertelny wypadek na drodze. Policja apeluje – zachowujmy szczególną ostrożność

Kolejny śmiertelny wypadek, nie żyje 53 latka która wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo.

 

Zima znów zaskoczyła kierowców? Wprawdzie mamy połowę lutego więc takie zdarzenia nie powinny mieć miejsce. Rozwaga na drodze jest teraz wyjątkowo ważna, niestety niektórzy zbyt brawurowo podchodzą do jazdy w okresie zimowym.

Do śmiertelnego wypadku doszło w miejscowości Chruśle znajdującej się pod Łowiczem. Kobieta prowadząca Seata straciła panowanie nad kierownicą i z impetem uderzyła w drzewo. Podjęto natychmiast próbę reanimacji jednakże kobieta zmarła.

To nie jedyny przypadek śmierci na drodze w ostatnim czasie. W piątek w miejscowości pod Wieluniem zginął kierowca, który z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i również uderzył w drzewo. Kierowca audi początkowo wyprzedził inny pojazd a następnie zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Wyprzedzanie na śliskiej jezdni wiąże się nie tylko z niebezpieczeństwem dla nas samych ale również stwarza poważne zagrożenie dla innych kierowców. W przypadku kierowcy Audi taki manewr skończył się śmiercią na miejscu. Policja ostrzega aby rozważnie podchodzić do jazdy samochodem. Oblodzone drogi nie sprzyjają zbyt szybkim jazdom. Apeluje się o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Aktualne warunki na drodze nie sprzyjają brawurowej jeździe, wręcz przeciwnie apeluje się o ostrożność pod każdym możliwym względem. Gołoledź sprawia, że droga hamowania znacznie się wydłuża a dodatkowo kierowca może bardzo łatwo stracić panowanie nad kierownicą jak było to w przypadku kierowcy Audi czy też kobiety, która dziś rozbiła się pod Łowiczem. 53 latka zmarła pomimo reanimacji. Przybyła na miejsce policja ustala przyczyny zdarzenia a także szuka jego świadków. Prawdopodobnie tak jak w przypadku 41 letniego kierowcy audi, kobieta straciła panowanie nad kierownicą w wyniku wpadnięcia w poślizg. Droga w tamtych rejonach jest wyjątkowo śliska.

Padający śnieg oraz deszcz, który nocami zamarza sprawia, że warunki są wyjątkowo trudne i niebezpieczne. Koła tracą zwykle przyczepność, co sprawia że jakiekolwiek manewry wymijania czy wyprzedzania powinnyśmy robić z rozwagą. To samo dotyczy wchodzenia w zakręt –  im większa prędkość tym większe prawdopodobieństwo wpadnięcia w poślizg. Dbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo ale również innych. W okresie zimowym nie szarżujmy na drogach i zachowajmy szczególną ostrożność.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
anna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anna
Gość
anna

Kierowcy jeżdżą jak wariaty, a potem dziwią się, że są wypadki i kolizje drogowe…