Zakrętki- tak wiele za tak niewiele czy to aż tak wiele?! Pomagajmy, ratujmy chorych.

Pewnie często spotykasz pudelka przeznaczone do wrzucania zakrętek, jak myślisz po co to jest, bo na pewno nie dla ozdoby, wrzuć tam zakrętkę którą obecnie trzymasz w ręce.

 

Plastikowe zakrętki.

Często słyszymy w telewizji, internecie czy wśród znajomych, że plastikowe zakrętki są cenne i by ich nie wyrzucać. Są organizacje, które przyjmują je, choćby taka jak Fundacja Miśka Zdziśka w Jędrzejowie, ale także prawie w każdym sklepie czy w urzędach jest specjalnie oznakowane pudło na tego typu zakrętki, was to nic nie kosztuje a komuś może uratować życie. Nie wyrzucajcie ich i nie palcie. Ja osobiście zbieram dla siostrzeńca do szkoły bo mają akcję kto uzbiera najwięcej ten dostanie nagrodę, ale gdyby nie ta nagroda też bym zbierała bo u mnie w domu się ich ie wyrzuca, bo wiem że kiedyś komuś mogą pomóc, ratując komuś życie. Wcześniej dawałam zakrętki znajomej z mojej okolicy, która się udziela w Fundacji Miśka Zdziśka i która się ucieszyła z tych zakrętek bo sama potrzebowała tej pomocy.

To chore, żeby się wyleczyć trzeba mieć zakrętki bo inaczej jest ciężko uzbierać pieniądze na leczenie!

Rodziny osób chorych robią zbiórkę by uzbierać zakrętki, by mieć pieniądze, dzieci w szkołach nie mają posiłku z jakiegoś tam powodu, a więźniom wszystko przychodzi z taką łatwością dla takiego więźnia są pieniądze na jego utrzymanie, co to za chory kraj, jakie to wszystko jest niesprawiedliwe!

Cieszę się, że Ja mając operację na serce nie musiałam prosić o akcje zbierania zakrętek!

Żyjemy w kraju, w którym żeby żyło się lepiej, żyję się coraz gorzej.

Przeliczając zakrętki na gotówkę, to nie mam pojęcia ile są warte, ale przeliczając je na pomoc, to wiem że są dużo warte, dlatego zbierajmy je, pomagajmy, bo kiedyś to my możemy potrzebować tej pomocy. Tak samo jest z zużytymi bateriami, nie powinny lądować w koszu na śmieci.

Pamiętajcie, że dobre uczyni do nas wracają.

Podczas gdy ty wyrzucasz zakrętki, jakieś dziecko umiera, bo zabrało dla niego pieniędzy, zakrętek, bo ty wolałeś te zakrętki wyrzucać niż pomóc chorej osobie.

Cieszę się, że zbierając takie zakrętki mogę pomóc, taki niewielki gest a tak dużo znaczy. Chociaż w taki sposób mogę pomóc.

Gdyby wszystko było tak proste jak zbieranie zakrętek… Zakrętki są cenne nie zapominajcie o tym!

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
weronika
weronika
5 lat temu

Ja też zbieram zakrętki i moje dziecko zanosi je do szkoły. Ciesze się, ze za tak niewiele można zrobić tak dużo…

Kategorie
———————————–