Connect with us

Published

on

Pomimo szybkiej akcji ratowniczej, nie udało się uratować 78-letniej kobiety, której ciało odnaleziono wśród gruzów po zawalonym wczoraj wieczorem pionie kamienicy. Starszy mężczyzna został przewieziony do szpitala.

 

Polska Agencja Prasowa późnym wieczorem otrzymała informację od podinspektora policji w Sosnowcu – Mariusza Łabędzkiego, dotyczącą odnalezienia ciała osiemdziesięciolatki. Wiadomość ta niemal natychmiast została potwierdzona przez panią Anetę Gołębiowską – rzeczniczkę straży pożarnej województwa Śląskiego.

Słychać było wielki huk!

Jak relacjonują świadkowie, wieczorem, około godziny dwudziestej, ogromny huk wypełnił ulicę Tylną w Sosnowcu. Przy numerze dwunastym zawaliła się cała środkowa część budynku. Pion obejmował parter i pierwsze piętro. Wszystko wskazuje na wybuch butli z gazem.

Natychmiastowa akcja ratunkowa

Na miejscu wybuchu, w krótkim czasie, pojawiły się jednostki ratunkowe. Spod gruzów, około godziny dwudziestej pierwszej, udało się wyciągnąć żywego, przytomnego mężczyznę, w wieku około osiemdziesięciu lat.  Natychmiast przetransportowano go do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Mariusz Łabędzki, podinspektor sosnowieckiej policji, powiedział, że stan mężczyzny pozwala na wysnucie wniosków dotyczących prawdopodobnego wybuchu butli z gazem. Ma on poparzenia drugiego i trzeciego stopnia na większości ciała.

W celu odnalezienia żony starszego mężczyzny, na miejscu stawiło się około siedemdziesięciu strażaków w całego regionu. Akcja poszukiwawcza była o tyle utrudniona, że gruzowisko trzeba było przegrzebywać ręcznie. Rzeczniczka straży pożarnej na Śląsku – Aneta Gołębiowska – powiedziała, że działania te wymuszone były przez mało stabilną konstrukcję, która uniemożliwiała użycie w poszukiwaniach ciężkiego sprzętu. Wymagała natomiast ogromnej ostrożności i wyczucia.

Aby można było w ogóle przystąpić do akcji ratunkowej, pozostałości budynku wymagały odpowiedniego zabezpieczenia. Polegało to na ustabilizowaniu bocznych ścian, które pozostały uszkodzone.

Istnieje prawdopodobieństwo, że wybuch zastał starszą kobietę w kuchni.

Pomimo wcześniejszej obecności psów tropiących na miejscu, nie udało się jednoznacznie ustalić miejsca, w którym znajdować by się mogła siedemdziesięcioośmiolatka.

Dopiero późną nocą strażakom udało się dotrzeć do poszkodowanej. Niestety nie udało się kobiety uratować.

Dla strażaków odnalezienie poszkodowanych to tylko niewielki fragment całej akcji – zajęli się także odgruzowaniem terenu i zabezpieczeniem pozostałości budynku, które również w tym momencie grożą zawaleniem.

 

Nie tylko starsze małżeństwo ucierpiało w wybuchu

Przy ulicy Tylnej zawalił się środkowy pion kamienicy, którą zamieszkiwało najbardziej poszkodowane małżeństwo. Konstrukcja całego budynku została jednak uszkodzona podczas wybuchu, co dla kilkunastu osób oznaczało przymusowe opuszczenie miejsca zamieszkania. Znaleźli schronienie u rodzin, a także w miejscach udostępnionych przez władze miasta.

Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski – po przyjeździe na miejsce tragedii, udzielił gwarancji wszystkim poszkodowanym, że zostanie im zapewniony dach nad głową. Oczywiście decyzja odnośnie ewentualnego powrotu do mieszkań osób ewakuowanych, pozostaje w kompetencjach inspektora nadzoru budowlanego.

źródło TVN24

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kasia z sosnowca
kasia z sosnowca
4 lat temu

Współczuję rodzinie. To musiało być straszne. Przerażenie mieszkańców na pewno było ogromne…

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl