Connect with us

Published

on

Opis bieżącej sytuacji chrześcijan w Sudanie, a szczególnie w rejonach Gór Nuba. Pomimo pomocy humanitarnej, warunki życia w tych rejonach, są bardzo ciężkie i niebezpieczne.

Ucisk chrześcijan w Sudanie trwa już nieprzerwanie od Czerwca 2011 roku. Ich niezwykle ciężkie i brutalne życie powodowane jest zarówno przez władze, jak i ekstremistycznych muzułmanów. Szczególnie trudne i niebezpieczne warunki panują w Górach Nuba, gdzie po wieloletnich zamachach powietrznych, które jak to określiły tamtejsze władze, skierowane były tylko przeciwko rebeliantom, boleśnie dotykały również ludność cywilną. Bombardowane były szpitale, kościoły i szkoły.

Tysiące chrześcijan zostało zabitych, a wielu wypędzono. Jak opisuje jeden z pastorów lokalnego kościoła, codziennie ktoś został zamordowany, lub wypędzony przez grupy wspierane przez władze.

Tym którym udało się przeżyć egzystują jako uchodźcy. Brakuje wsparcia medycznego i wstrzymano edukację. Dodatkowo, susza która ogarnęła większość obszarów Afryki Wschodniej zwiększyła braki pożywienia na tych obszarach. Ludzie żyją w skrajnej biedzie i choć wiele organizacji charytatywnych stara się pomagać przez lokalnych partnerów, dostarczając lekarstwa i żywność, wciąż okazuje się to niewystarczające.

Dzięki organizacjom i wsparciu wielu darczyńców, w ubiegłym roku można było udzielić pomocy materialnej i medycznej ponad 12 000 wdowom i małym dzieciom. Dobrą nowiną jest, że zawieszono działania zbrojne między władzą a rebeliantami, dzięki temu ustały też bombardowania.

Jednak sytuacja wciąż jest bardzo napięta, a chrześcijanie w Górach Nuba, ciągle boją się zasnąć, w obawie przed zerwaniem rozejmu i ponownymi zamachami bombowymi. Pomimo tego, że życie rodzin chrześcijańskich zamieszkałych w tych rejonach, jest bardzo trudne do wyobrażenia sobie dla zwykłego Europejczyka, to informacje jakie dochodzą do nas o ich życiu, są tylko małą namiastką tego, co naprawdę przeżywają te społeczności chrześcijańskie. Ludzie ci, a szczególnie chrześcijanie z Gór Nuba, żyją w całkowitym odizolowaniu, i gdy dowiadują się, że mieszkańcy innych krajów znają ich sytuację, budzi to w nich olbrzymią zachętę do wytrwania i nadzieję na poprawę ich losu.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl