Informacje KRONIKA POLICYJNA z kraju

Pijane ferie, czyli zabawa wśród nastolatków

Szkolna dyskoteka nie skończyła się dobrze dla dwojga uczniów, którzy w stanie upojenia alkoholowe trafili do szpitala.

 

Pomimo proszenie o rozwagę oraz przeprowadzania akcji “Bezpieczne Ferie 2018” młodzież wciąż nie kwapił się do przestrzegania zasad a czas wolny traktuje jako sposób na nietypową rozrywkę. Jak wynika z najnowszych badań, po alkohol sięga coraz więcej młodych ludzi, nawet tych którzy nie ukończyli 15 roku życia.

Jak się okazuje alkohol uczniowie mogą spożywać nawet na szkolnej dyskotece. Dwaj uczniowie z Brzeszcz zostali przewiezieni do szpitala w stanie upojenia alkoholowego. Chłopcy w wieku 15 i 14 lat spożywali alkohol podczas dyskoteki organizowanej w szkole. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo ponieważ nauczyciele w porę zareagowali i odwieźli chłopców do szpitala. Czy aby na pewno zareagowali w porę? Gdyby nauczyciele pilnowali uczniów bardziej do całej aferty wcale by nie doszło.

Sebastian Gleń, który jest rzecznikiem policji w Małopolsce poinformował że policja wraz ze śledczymi sprawdzają skąd nastolatkowie mieli alkohol i czy pochodził on z legalnego źródła.

O całym zdarzeniu poinformował dyrektor brzeszczańskiej szkoły, który powiadomił pogotowie i policję o całym zdarzeniu. Chłopcy pod opieką rodziców i ratowników medycznych trafili do szpitala. Jak podają źródła jeden z nich był w całkowitym upojeniu alkoholowym i nie było z nim kontaktu.

Nie wiadomo skąd chłopcy mieli alkohol i jak wnieśli go na teren szkoły. Policja apeluje do rodziców aby uważnie obserwowali swoje dzieci, z kim i dokąd chodzą oraz czy nie zagraża im niebezpieczeństwo. Apel wystosowany jest również do młodzieży, która podczas ferii zimowych jest narażona na różne niebezpieczeństwa.

Sięganie po alkohol, zwłaszcza w tak młodym wieku z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem. Chłopców z pewnością czekają problemy i to nie tylko prawne czy od rodziców ale ze strony szkoły. Wniesienie alkoholu na teren placówki dydaktycznej jest surowo wzbroniony więc uczniowie muszą liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. Policja zgodnie przyznała, że gdyby nie szybka reakcja nauczycieli chłopcom mogło grozić spore niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *