Informacje KRONIKA POLICYJNA z kraju

Pijane ferie, czyli zabawa wśród nastolatków

Szkolna dyskoteka nie skończyła się dobrze dla dwojga uczniów, którzy w stanie upojenia alkoholowe trafili do szpitala.

 

Pomimo proszenie o rozwagę oraz przeprowadzania akcji “Bezpieczne Ferie 2018” młodzież wciąż nie kwapił się do przestrzegania zasad a czas wolny traktuje jako sposób na nietypową rozrywkę. Jak wynika z najnowszych badań, po alkohol sięga coraz więcej młodych ludzi, nawet tych którzy nie ukończyli 15 roku życia.

Jak się okazuje alkohol uczniowie mogą spożywać nawet na szkolnej dyskotece. Dwaj uczniowie z Brzeszcz zostali przewiezieni do szpitala w stanie upojenia alkoholowego. Chłopcy w wieku 15 i 14 lat spożywali alkohol podczas dyskoteki organizowanej w szkole. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo ponieważ nauczyciele w porę zareagowali i odwieźli chłopców do szpitala. Czy aby na pewno zareagowali w porę? Gdyby nauczyciele pilnowali uczniów bardziej do całej aferty wcale by nie doszło.

Sebastian Gleń, który jest rzecznikiem policji w Małopolsce poinformował że policja wraz ze śledczymi sprawdzają skąd nastolatkowie mieli alkohol i czy pochodził on z legalnego źródła.

O całym zdarzeniu poinformował dyrektor brzeszczańskiej szkoły, który powiadomił pogotowie i policję o całym zdarzeniu. Chłopcy pod opieką rodziców i ratowników medycznych trafili do szpitala. Jak podają źródła jeden z nich był w całkowitym upojeniu alkoholowym i nie było z nim kontaktu.

Nie wiadomo skąd chłopcy mieli alkohol i jak wnieśli go na teren szkoły. Policja apeluje do rodziców aby uważnie obserwowali swoje dzieci, z kim i dokąd chodzą oraz czy nie zagraża im niebezpieczeństwo. Apel wystosowany jest również do młodzieży, która podczas ferii zimowych jest narażona na różne niebezpieczeństwa.

Sięganie po alkohol, zwłaszcza w tak młodym wieku z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem. Chłopców z pewnością czekają problemy i to nie tylko prawne czy od rodziców ale ze strony szkoły. Wniesienie alkoholu na teren placówki dydaktycznej jest surowo wzbroniony więc uczniowie muszą liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. Policja zgodnie przyznała, że gdyby nie szybka reakcja nauczycieli chłopcom mogło grozić spore niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o