Connect with us

Published

on

Szkolna dyskoteka nie skończyła się dobrze dla dwojga uczniów, którzy w stanie upojenia alkoholowe trafili do szpitala.

 

Pomimo proszenie o rozwagę oraz przeprowadzania akcji „Bezpieczne Ferie 2018” młodzież wciąż nie kwapił się do przestrzegania zasad a czas wolny traktuje jako sposób na nietypową rozrywkę. Jak wynika z najnowszych badań, po alkohol sięga coraz więcej młodych ludzi, nawet tych którzy nie ukończyli 15 roku życia.

Jak się okazuje alkohol uczniowie mogą spożywać nawet na szkolnej dyskotece. Dwaj uczniowie z Brzeszcz zostali przewiezieni do szpitala w stanie upojenia alkoholowego. Chłopcy w wieku 15 i 14 lat spożywali alkohol podczas dyskoteki organizowanej w szkole. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo ponieważ nauczyciele w porę zareagowali i odwieźli chłopców do szpitala. Czy aby na pewno zareagowali w porę? Gdyby nauczyciele pilnowali uczniów bardziej do całej aferty wcale by nie doszło.

Sebastian Gleń, który jest rzecznikiem policji w Małopolsce poinformował że policja wraz ze śledczymi sprawdzają skąd nastolatkowie mieli alkohol i czy pochodził on z legalnego źródła.

O całym zdarzeniu poinformował dyrektor brzeszczańskiej szkoły, który powiadomił pogotowie i policję o całym zdarzeniu. Chłopcy pod opieką rodziców i ratowników medycznych trafili do szpitala. Jak podają źródła jeden z nich był w całkowitym upojeniu alkoholowym i nie było z nim kontaktu.

Nie wiadomo skąd chłopcy mieli alkohol i jak wnieśli go na teren szkoły. Policja apeluje do rodziców aby uważnie obserwowali swoje dzieci, z kim i dokąd chodzą oraz czy nie zagraża im niebezpieczeństwo. Apel wystosowany jest również do młodzieży, która podczas ferii zimowych jest narażona na różne niebezpieczeństwa.

Sięganie po alkohol, zwłaszcza w tak młodym wieku z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem. Chłopców z pewnością czekają problemy i to nie tylko prawne czy od rodziców ale ze strony szkoły. Wniesienie alkoholu na teren placówki dydaktycznej jest surowo wzbroniony więc uczniowie muszą liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. Policja zgodnie przyznała, że gdyby nie szybka reakcja nauczycieli chłopcom mogło grozić spore niebezpieczeństwo.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl