Connect with us

Published

on

Szkolna dyskoteka nie skończyła się dobrze dla dwojga uczniów, którzy w stanie upojenia alkoholowe trafili do szpitala.

 

Pomimo proszenie o rozwagę oraz przeprowadzania akcji „Bezpieczne Ferie 2018” młodzież wciąż nie kwapił się do przestrzegania zasad a czas wolny traktuje jako sposób na nietypową rozrywkę. Jak wynika z najnowszych badań, po alkohol sięga coraz więcej młodych ludzi, nawet tych którzy nie ukończyli 15 roku życia.

Jak się okazuje alkohol uczniowie mogą spożywać nawet na szkolnej dyskotece. Dwaj uczniowie z Brzeszcz zostali przewiezieni do szpitala w stanie upojenia alkoholowego. Chłopcy w wieku 15 i 14 lat spożywali alkohol podczas dyskoteki organizowanej w szkole. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo ponieważ nauczyciele w porę zareagowali i odwieźli chłopców do szpitala. Czy aby na pewno zareagowali w porę? Gdyby nauczyciele pilnowali uczniów bardziej do całej aferty wcale by nie doszło.

Sebastian Gleń, który jest rzecznikiem policji w Małopolsce poinformował że policja wraz ze śledczymi sprawdzają skąd nastolatkowie mieli alkohol i czy pochodził on z legalnego źródła.

O całym zdarzeniu poinformował dyrektor brzeszczańskiej szkoły, który powiadomił pogotowie i policję o całym zdarzeniu. Chłopcy pod opieką rodziców i ratowników medycznych trafili do szpitala. Jak podają źródła jeden z nich był w całkowitym upojeniu alkoholowym i nie było z nim kontaktu.

Nie wiadomo skąd chłopcy mieli alkohol i jak wnieśli go na teren szkoły. Policja apeluje do rodziców aby uważnie obserwowali swoje dzieci, z kim i dokąd chodzą oraz czy nie zagraża im niebezpieczeństwo. Apel wystosowany jest również do młodzieży, która podczas ferii zimowych jest narażona na różne niebezpieczeństwa.

Sięganie po alkohol, zwłaszcza w tak młodym wieku z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem. Chłopców z pewnością czekają problemy i to nie tylko prawne czy od rodziców ale ze strony szkoły. Wniesienie alkoholu na teren placówki dydaktycznej jest surowo wzbroniony więc uczniowie muszą liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. Policja zgodnie przyznała, że gdyby nie szybka reakcja nauczycieli chłopcom mogło grozić spore niebezpieczeństwo.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl