Connect with us

Published

on

Adam Bielecki, znany doskonale Polakom jako jeden z bohaterskich ratowników na Nanga Parbat, uległ wypadkowi podczas wspinaczki na K2. Samoistnie spadł na niego kawałek skały.

 

Kawałek skały spadł ze zbocza

 

Jak poinformował za pośrednictwem Facebooka kierownik wyprawy, Krzysztof Wielicki, kilkadziesiąt metrów przed pierwszym obozem – C1, na wysokości 5800 metrów, Adam Bielecki uległ wypadkowi. Kawałek skały spadł naszemu himalaiście na twarz. Polak, mimo ochronnego kasku, doznał obrażeń nosa oraz czoła. Na szczęście, obrażenia nie sa poważne. Bielecki zszedł do bazy w towarzystwie tragarzy, gdzie rany zostały opatrzone i zszyte. „Jest wszystko ok. Adam czuje się dobrze, nic mu nie grozi, jest w bazie. Mamy nadzieję, że szybko wróci do pełni sił.” – zapewnił Wielicki.

 

Zgaszony optymizm

 

Jeszcze w środę rano, Polscy Adam Bielecki wraz z Januszem Gołąbem byli pełni optymizmu. Zamierzali dojść do drugiego obozu – warunki pogodowe były dobre i pozwalały na wspinaczkę. Niestety, wiatr wzmógł się i Polacy musieli zawrócić. Podczas powrotu miał miejsce wypadek.

 

Bielecki wraca do formy

 

Sam Bielecki uspokaja swoich fanów za pośrednictwem Facebooka: „Kilkadziesiąt metrów pod obozem pierwszym dostałem w głowę dużym kamieniem. Skończyło się na złamanym nosie i sześciu szwach, które profesjonalnie założyli Piotrek Tomala i Marek Chmielarski pod kierunkiem telefonicznych porad Roberta Szymczaka. Za parę dni powinienem być w pełni formy.”

 

Obrażenia polskiego himalaisty, choć są głębokie, nie uniemożliwią mu dalszej wspinaczki. Na szczęście, to tylko rany, nie doszło do uszkodzenia kości, Polak nie stracił przytomności. Adam Bielecki przez kilka dni pozostanie w obozie, następnie będzie kontynuował wyprawę.

 

Czekamy na sukces
 

Przypominamy, że do tej pory jeszcze nikt nie zdobył szczytu K2 (8611 metrów n.p.m.) zimą. W tym roku tego wyczynu próbuje dokonać polska ekipa – Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Dariusz Załuski, Adam Bielecki, Marcin Kaczkan, Artur Małek, Marek Chmielarski, Rafał Fronia, Piotr Tomala, Denis Urubko, Maciej Bedrejczuk oraz Piotr Snopczyński. Wyprawa skończy się sukcesem, jeśli Polacy osiągną szczyt do 20 marca – wówczas na półkuli północnej kończy się zima.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl