Connect with us

Published

on

Adam Bielecki, znany doskonale Polakom jako jeden z bohaterskich ratowników na Nanga Parbat, uległ wypadkowi podczas wspinaczki na K2. Samoistnie spadł na niego kawałek skały.

 

Kawałek skały spadł ze zbocza

 

Jak poinformował za pośrednictwem Facebooka kierownik wyprawy, Krzysztof Wielicki, kilkadziesiąt metrów przed pierwszym obozem – C1, na wysokości 5800 metrów, Adam Bielecki uległ wypadkowi. Kawałek skały spadł naszemu himalaiście na twarz. Polak, mimo ochronnego kasku, doznał obrażeń nosa oraz czoła. Na szczęście, obrażenia nie sa poważne. Bielecki zszedł do bazy w towarzystwie tragarzy, gdzie rany zostały opatrzone i zszyte. „Jest wszystko ok. Adam czuje się dobrze, nic mu nie grozi, jest w bazie. Mamy nadzieję, że szybko wróci do pełni sił.” – zapewnił Wielicki.

 

Zgaszony optymizm

 

Jeszcze w środę rano, Polscy Adam Bielecki wraz z Januszem Gołąbem byli pełni optymizmu. Zamierzali dojść do drugiego obozu – warunki pogodowe były dobre i pozwalały na wspinaczkę. Niestety, wiatr wzmógł się i Polacy musieli zawrócić. Podczas powrotu miał miejsce wypadek.

 

Bielecki wraca do formy

 

Sam Bielecki uspokaja swoich fanów za pośrednictwem Facebooka: „Kilkadziesiąt metrów pod obozem pierwszym dostałem w głowę dużym kamieniem. Skończyło się na złamanym nosie i sześciu szwach, które profesjonalnie założyli Piotrek Tomala i Marek Chmielarski pod kierunkiem telefonicznych porad Roberta Szymczaka. Za parę dni powinienem być w pełni formy.”

 

Obrażenia polskiego himalaisty, choć są głębokie, nie uniemożliwią mu dalszej wspinaczki. Na szczęście, to tylko rany, nie doszło do uszkodzenia kości, Polak nie stracił przytomności. Adam Bielecki przez kilka dni pozostanie w obozie, następnie będzie kontynuował wyprawę.

 

Czekamy na sukces
 

Przypominamy, że do tej pory jeszcze nikt nie zdobył szczytu K2 (8611 metrów n.p.m.) zimą. W tym roku tego wyczynu próbuje dokonać polska ekipa – Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Dariusz Załuski, Adam Bielecki, Marcin Kaczkan, Artur Małek, Marek Chmielarski, Rafał Fronia, Piotr Tomala, Denis Urubko, Maciej Bedrejczuk oraz Piotr Snopczyński. Wyprawa skończy się sukcesem, jeśli Polacy osiągną szczyt do 20 marca – wówczas na półkuli północnej kończy się zima.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl