Published

on

Justyna Kowalczyk staje do walki o kolejne medale olimpijskie. Jednak oprócz walki z samą sobą czeka ją walka z lekami na astmę.

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie to niewątpliwie jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych tego roku. Już niebawem ceremonia otwarcia w południowokoreańskim Pjongczangu, a potem wielkie, sportowe emocje. O naszych medalowych szansach mówi się sporo głównie pod adresem skoczków narciarskich, którzy niewątpliwie należą do światowej czołówki zarówno indywidualnie, jak i w drużynie. Przed tegoroczną olimpiadą mniej mówi się o szansach na medal dla Justyny Kowalczyk. Pamiętamy dobrze czasy, kiedy to cały świat zachwycał się walką zawodniczki z Kasiny Wielkiej z Norweżką Marit Bjoergen. Czy Korea okaże się szczęśliwa dla naszej Królowej Nart?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie o to niezwykle ciężko. Justyna Kowalczyk od jakiegoś czasu szuka odpowiedniej formy, która pozwoli jej znowu stawać do walki z najlepszymi. Jak wiadomo, styl dowolny nigdy nie był mocną stroną naszej biegaczki, jednak od niedawna, również w „klasyku” Kowalczyk ma niewiele do powiedzenia. Patrząc przez pryzmat tego, że całkiem niedawno zawodem dla kibiców było miejsce poza podium, szokującym jest fakt, że aktualnie cieszymy się z miejsca w pierwszej dziesiątce.

Jest też inny aspekt rywalizacji, niestety ten nie ma nic wspólnego z tą najpiękniejszą, czysto sportowo rywalizacją. Już od jakiegoś czasu w mediach mówi się o ciężkiej przypadłości większości reprezentantów Norwegii, jaką jest astma. Wszyscy wiedzą, że stosowane w jej leczeniu leki poprawiają wydolność organizmu, ale jeśli środek jest przepisany przez lekarza, a nie występuje na liście środków zakazanych, to nic nie można zrobić. Reprezentacja Norwegii jest tak bardzo dotknięta tą chorobą, że dla 109-osobowej reprezentacji swojego kraju, sztab medyczny zabrał do Korei 6240 porcji sześciu różnych lekarstw na astmę. Myślę, że można zaryzykować stwierdzenie, że wszystkie inne reprezentacje razem wzięte nie pobiją tej jakże pokaźniej ilości medykamentów. Ale cóż, choroba nie wybiera.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że Justyna Kowalczyk na Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu przygotowała najwyższą możliwą formę i przy odrobinie szczęścia uda jej się nawiązać walkę z walczącymi z chorobą reprezentantkami Norwegii.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kołobrzeg

Modelarski Mistrz Polski znów w Kołobrzegu

Published

on

Modelarski Mistrz Polski znów w Kołobrzegu

Marcin Bielecki został Mistrzem Polski w standardach rakiet na wysokość lotu. Reprezentant pracowni modelarskiej RCK im. Z. Herberta w Kołobrzegu wywalczył ten ważny tytuł podczas Mistrzostwa Polski w modelarstwie Kosmicznym.
Zawody zrobiły się w dniach 24-27 września na lotnisku Lisie Kąty obok Grudziądza. To pewne z najważniejszych lokalnych wydarzeń modelarskich w bliskim świecie. Modelarze startowali tam w siedmiu dyscyplinach rakietowych zaś w walce wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z wszelkiej Polski.

Modelarstwo kosmiczne to dziedzina modelarstwa lotniczego, która budzi się budową latających modeli rakiet, a innych pojazdów kosmicznych. Pojazdy takie są najczęściej napędzane silnikami rakietowymi na paliwo stałe.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Anna Hrycyk mistrzynią Polski

Published

on

Anna Hrycyk mistrzynią Polski

Kolejny ogromny sukces kołobrzeskiego sportu i marzenie jednej z zawodniczek spełniło się w ubiegły piątek, czyli 25 września podczas 52 Mistrzostw Polski U18. Tym razem złoto zdobyła biegaczka Anna Hrycyk, czyli zawodniczka KMKL Sztorm Kołobrzeg. Młoda mistrzyni wywalczyła sobie pierwsze miejsce w biegu na 3000 metrów.  Sukces jest tym bardziej wyjątkowy, ponieważ zawodniczka trenująca pod okiem trenera Kazimierza Żuromskiego jako jedyna uczestniczka ogólnokrajowych zawodów zdołała przełamać magiczną barierę 10 minut. Anna Hrycyk pokonała konkursowy dystans w czasie 9.59,93, co pozwoliło jej spokojnie zająć zaszczytne pierwsze miejsce. Warto również wspomnieć, że nasza młoda biegaczka nie dała najmniejszych szans wszystkim swoim rywalkom wyprzedzając je ze sporym zapasem czasowym. Zawodniczka, która zajęła drugie miejsca, czyli Patrycja Rębisz reprezentującą klub Victoria Racibórz pojawiła się na mecie dopiero 5 sekund później niż złota Anna Hrycyk. Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Sanepid poszukuje uczestników mszy

Published

on

Sanepid poszukuje uczestników mszy

Z dnia na dzień rośnie liczba osób zarażonych wirusem Covid-19 a każda kolejna doba niesie ze sobą kolejny niechlubny rekord liczby zarażonych. Niestety z naszych ustaleń wynika, że jedna z takich osób, u której potwierdzono dodatni wynik testu na koronawirusa w dniu 25.092020 (czyli w ubiegły piątek) brała udział w Mszy Świętej odprawianej z Bazylice Katedralnej pod wezwaniem. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu. W związku z możliwością przeniesienia wirusa na innych uczestników mszy Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny prosi o jak najszybszy kontakt wszystkie osoby, które tego dnia brały udział we wspomnianej Mszy Świętej o godzinie 8:00. Zgłoszenia przyjmowane są jak zawsze przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną za pomocą stworzonego specjalnie na potrzeby pandemii całodobowego telefonu alarmowego. Numer pod który należy dzwonić to 694 493 755. Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny prosi zarówno o zachowanie spokoju jak i niebagatelizowanie całej sytuacji.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne