Connect with us

Published

on

W środę 36-letnia matka usłyszała zarzut zabójstwa własnego dziecka. Miesięczna dziewczynka zmarła we wtorek. Prokurator rejonowy w Radziejowie powiedział, że za ten czyn grozi dożywocie.

Kobietę przesłuchano w charakterze podejrzanej, gdzie postawiono jej zarzuty zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Jak ustalono, rzucała malutkim dzieckiem o zamarzniętą ziemię, następnie podduszała i pozostawiła na mrozie przy -6 stopni Celsjusza. Czyli wiedziała i godziła się na to, że może dojść do zgonu dziecka. Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła taką przyczynę śmierci małej dziewczynki.

Kobiecie, za to co zrobiła grozi dożywotnie pozbawienie wolności. Matka dziecka przyznała się do winy, lecz nie potrafiła wyjaśnić dlaczego to zrobiła. Według jej zeznań zamiar zabójstwa narodził się nagle – w nocy. Z ustaleń policji miała ona już wcześniej problemy na tle depresyjnym. Była hospitalizowana z tego powodu. Według informacji, które dotarły do funkcjonariuszy, do tych zaburzeń doszło już wcześniej, po urodzeniu wcześniejszego dziecka, ale jeszcze jest mowa o trzecim. Wszystkie te informacje do końca nie zostały jeszcze wyjaśnione.

Został już złożony wniosek przez prokuraturę do sądu o zatrzymanie kobiety w postaci tymczasowego aresztu na czas 3 miesięcy, ze względu na grożącą wysoką karę. We wtorek rano znaleziono małą dziewczynkę niedaleko domu rodzinnego w gminie Piotrków Kujawski w woj. Kujawsko-Pomorskim. Kiedy dziecko zostało znalezione, było nieprzytomne i po kilku godzinach zmarło. Tego samego dnia sprawczyni zabójstwa została zatrzymana.

Około godziny 5.15 na komendę policji w Radziejowie wpłynęła informacja, że miesięczna dziewczynka potrzebuje pomocy, jest nieprzytomna i wychłodzona. Gdy na miejsce dotarli policjanci, dziewczynce udzielali pomocy lekarze z pogotowia. Dziecko zostało znalezione na polu w pobliżu swojego domu. Znalazła ją krewna.

Podczas zatrzymania przez policję, matka dziecka była trzeźwa. Pod nadzorem prokuratury, policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Rzecznik wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu mówi, że dziewczynka została przewieziona do szpitala około godziny 10, a zmarła o 12.55. Według lekarzy dziecko trafiło na oddział w stanie agonalnym, lecz reszty informacji nie mogą udzielić w tej sprawie – poinformował rzecznik.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl