Connect with us

Published

on

Dramatyczna sytuacja rodziców, których syn po wyłączeniu mu dostępu do internetu, wybiega z nożem z domu, wykrzykując że popełni samobójstwo. Sprawa trafia do sądu rodzinnego.

 

Jak ważne okazuje się, aby od najwcześniejszych lat dziecka, nie tylko budować z nim odpowiednie relacje, ale również prawidłowo kształtować jego charakter. Wówczas, w późniejszym okresie, być może nie będą konieczne rygorystyczne działania, mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań.

Dziecko, a później nastolatek, sam będzie potrafił kontrolować swoje zachowanie i np. zamiast spędzania całego wolnego czasu przed komputerem, wykorzysta go na inne zdrowsze zajęcia. Przykładem błędu wychowawczego może być wczorajsza reakcja 15 letniego chłopca, który po zablokowaniu mu internetu ucieka z domu, zabierając ze sobą nóż i grożąc, że popełni samobójstwo.

Zrozpaczeni rodzice, zawiadamiają policję, która angażuje nie tylko oddziały prewencyjne z pobliskiego posterunku, ale również ściąga policjantów i strażaków z sąsiednich miast. Do przeczesania jest jednak bardzo duży obszar, ponad kilkaset hektarów lasów i pól. W sumie zaangażowano ponad pięćdziesięciu policjantów, oraz trzydziestu strażaków. Dodatkowo użyto kamery termowizyjne, oraz kilkadziesiąt radiowozów, które łącznie na wyznaczonym terenie – przejechało około 1000 km.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Chłopca bez większych obrażeń znaleziono po czterech godzinach intensywnych poszukiwań i przewieziono do szpitala. Pytanie jakie możemy postawić, to czy musiało dojść do takiej sytuacji i kto tak naprawdę jest za to odpowiedzialny? W tym przypadku, odpowiedź może pojawić się już tylko w sądzie rodzinnym.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl