Connect with us

Published

on

Dramatyczna sytuacja rodziców, których syn po wyłączeniu mu dostępu do internetu, wybiega z nożem z domu, wykrzykując że popełni samobójstwo. Sprawa trafia do sądu rodzinnego.

 

Jak ważne okazuje się, aby od najwcześniejszych lat dziecka, nie tylko budować z nim odpowiednie relacje, ale również prawidłowo kształtować jego charakter. Wówczas, w późniejszym okresie, być może nie będą konieczne rygorystyczne działania, mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań.

Dziecko, a później nastolatek, sam będzie potrafił kontrolować swoje zachowanie i np. zamiast spędzania całego wolnego czasu przed komputerem, wykorzysta go na inne zdrowsze zajęcia. Przykładem błędu wychowawczego może być wczorajsza reakcja 15 letniego chłopca, który po zablokowaniu mu internetu ucieka z domu, zabierając ze sobą nóż i grożąc, że popełni samobójstwo.

Zrozpaczeni rodzice, zawiadamiają policję, która angażuje nie tylko oddziały prewencyjne z pobliskiego posterunku, ale również ściąga policjantów i strażaków z sąsiednich miast. Do przeczesania jest jednak bardzo duży obszar, ponad kilkaset hektarów lasów i pól. W sumie zaangażowano ponad pięćdziesięciu policjantów, oraz trzydziestu strażaków. Dodatkowo użyto kamery termowizyjne, oraz kilkadziesiąt radiowozów, które łącznie na wyznaczonym terenie – przejechało około 1000 km.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Chłopca bez większych obrażeń znaleziono po czterech godzinach intensywnych poszukiwań i przewieziono do szpitala. Pytanie jakie możemy postawić, to czy musiało dojść do takiej sytuacji i kto tak naprawdę jest za to odpowiedzialny? W tym przypadku, odpowiedź może pojawić się już tylko w sądzie rodzinnym.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl