Connect with us

Published

on

Kolejna afera z udziałem norweskiej kadry biegaczy narciarskich. Szwedzkie media oskarżają znów o doping.

Za każdym razem Igrzyska Zimowe budzą sporo emocji – zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Jak najlepiej uprzykrzyć życie rywalowi? Najłatwiej oskarżyć ich w mediach szerokiego zasięgu o doping. Tak właśnie uczyniła Szwedzka telewizja, podając informacje o rzekomym dopingu wśród reprezentacji Norwegii. To już nie pierwsze takie oskarżenie wystosowane w Norwegów. Fakt ten potęguje również informacja podana przez kadrę norweską jakoby zabrali spory zapas leków na astmę – aż 6 tysięcy dawek. Jest to jedyny kraj aż tak obficie wyposażony w środki medyczne. Przypomnijmy sobie sytuację, w której to reprezentantka Norwegii Marit Bjoergen została oskarżona o zażywanie niedozwolonych środków dopingujących, co w efekcie okazało się właśnie lekami na astmę, które mogły mieć podobny skład.

SVT ukazała dokument, który pokazuje realia norweskich biegaczy – wynika z niego jasno, że często korzystają z niedozwolonych środków. Wielu medalistów norweskich niekorzystnie wypadało w badaniach, które wśród odbiorców kreowały mieszane uczucia. Nie wymieniono, jednak żadnego zawodnika z imienia i nazwiska, który rzekomo stosowałby doping. Biegaczka Marit Bjoergen jasno podkreśla, że zarówno ona jak i jej towarzysze Igrzysk Olimpijskich nie mają nic do ukrycia.

Wyniki zawodników, których podejrzewano o doping wywołują skrajne emocje. Jak podaje Szwedzka telewizja współpracowali oni z innymi podmiotami podczas realizacji dokumentu, między innymi z telewizją ARD. Konsultując sprawę z ekspertami podkreślali oni jasno fakt, iż podejrzane wyniki mogą okazać się dziełem przypadku jednak nie na taką skalę. Zdarza się to rzekomo rzadko, a w przypadku Norwegów zdecydowanie zbyt często. Dodatkowo zastanawiającym jest fakt występowania Astmy wśród tylu zawodników i konieczność stosowania specjalistycznych leków, które budzą tyle kontrowersji. Jak wynika z dokumentu aż 70% Norwegów, którzy wygrywali w Igrzyskach Olimpijskich stosują leki na astmę.

SVT opierała się na wynikach testów sporej liczby zawodników, w których to aż 70 medalistów sugerowały stosowanie środków dopingujących i manipulację ze strony kadry.
Dokument opierał się nie tylko na przeprowadzonych testach, ale również wypowiedziach lekarzy, pracujących dla Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz Światowej Agencji Antydopingowej, którzy uważają, że Norwegowie stosują doping i kłamią wszystkim w żywe oczy. To oszuści.

Kadra Norweska nie siedzi jednak cicho – reagują w sposób błyskawiczny lecz zdystansowany. Espen Graff broni swoich zawodników. Twierdzi, że próbują walczyć z oczernianiem i bezpodstawnym oskarżaniem biegaczy narciarskich, którzy jego zdaniem zasługują w pełni na zwycięstwo. Norwescy biegacze nie mają łatwo, co chwile oskarżani są o zażywanie środków dopingujących.

Faworytka Norwegii Marit Bjoergen wypowiedziała się na konferencji w Pjongczangu, że media – zwłaszcza od konkurencji stale podgrzewają atmosferę, co może niekorzystnie wpłynąć na wizerunek zawodników, jednak oni nie mogą nic z tym zrobić. Podkreśla jednak ponownie, że zawodnicy Norwescy nie mają nic do ukrycia i nie korzystają z środków dopingujących i nie mają sobie nic do zarzucenia.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu w biegach narciarskich udział bierze również reprezentacja Polski. O medal walczyć będzie nasza faworytka Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Martyna Galewicz, Ewelina Marcisz, oraz Maciej Staręga, Kamil i Dominik Bury.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl