Connect with us

Published

on

Każdy z nas jeździł pociągiem, szkoda by było gdyby kolej całkiem upadła, ale do tego dojdzie bo ludzie przestawili się na samochody bo samochodem dojadą na każde miejsce bez przesiadek.

 

Kasy biletowe na stacjach PKP

W dzisiejszych czasach prawie każdy ma samochód, czyli dla takiej osoby podróż samochodem poszła w odstawkę.

W porównaniu do ostatnich 10 lat zmniejszyła się liczba podróżujących. Kolej już nie prosperuje tak jak dawniej, co za tym idzie: cięcie koszów, kolej postanowiła że ukróci rozkłady a przede wszystkim godziny otwarcia kasy biletowej, wcześniej kiedy by się nie weszło na stację tam kasa otwarta, dziś mało kiedy jest otwarta, zazwyczaj jest zamknięta całkiem albo jest przerwa a później tłumaczenie dlaczego wsiadło się bez biletu, jak miałam go kupić jak kasa zazwyczaj jest zamknięta!

Kolejny problem z konduktorami dlaczego wypisują ceny biletów jak im się żywnie podoba, przecież cena biletu tego samego pociągu tej SAMEJ TRASY powinna być taka sama a nie raz zapłaci np.30 zł a nie raz 40zl, a przecież ceny biletów nie są zmieniane codziennie.

Jadąc tylko o jedną stację cena się zawsze zgadza, ale jadąc np. 100 km cena się różni za każdym razem a przecież jeździ tak samo tylko konduktor jest czasem inny! I ja się pytam od czego to zależy!

Jest dużo stacji opuszczonych o których kolej najwidoczniej zapomniała i warto o nich sobie przypomnieć, bądź by konduktorzy byli bardziej wyrozumiali gdy się wsiada na takiej stacji bez biletu.

Kolej powoli odchodzi w zapomnienie a to dlatego że kolej ma pasażerów za nic.

Niby powstają nowe lepsze pociągi ale dla kogo skoro pasażerów ubywa, stacje zamykają, kolej bez stacji, znaczy bez CZYNNEJ stacji to już nie to samo.

Kiedyś czekałam na pociąg 3h i nawet nie miałam się kogo o co zapytać bo KASY BRAK a podany nr to pic na wodę, parę razy dzwoniłam ale bezskutecznie.

Nie zawsze ma się sprawny samochód i taka kolej jest potrzebna, ale dobrze prosperująca, a nie tak byle jak jak dotychczas!

Przydał by się chyba jakiś strajk pasażerów co do stacji, jako poczekalnia to jest otwarta ale co do biletów to nie, czy to się kiedyś zmieni na lepsze pewnie nie, ale bardzo byśmy tego chcieli.

Milo by było gdyby w pociągach leciały jakieś piosenki miłe dla ucha, tak jak w busach i od razu lepiej się jedzie.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
3 komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina C.P.
Ewelina C.P.
4 lat temu

Na wielu dworcach kolejowych stoją biletomaty. Taniej utrzymać taki biletomat niż pracownika w okienku biletowym. Pasażerowi wolą być samodzielni, a przede wszystkim nie lubią stać w kolejkach. Na pociąg standardowo się śpieszymy, więc często kupujemy bilet u konduktora.

Dominika
Dominika
4 lat temu

Zazwyczaj kupuję bilet przez internet lub w biletomacie. Rzadko w kasie. Jednak widzę non stop kolejki do kas, więc kasy i pracownicy w nich pracujący są potrzebni. Nie każdy i nie w każdej sytuacji kupi bilet przez internet lu w automacie. A co do pociągów, to szkoda gadać, bo nawet jak się jeździ niby tymi lepszymi, to luksusu to nie przypomina, mimo, że się więcej płaci. A kolej powinna być najtańszym i najszybszym środkiem transportu.

Kocia
Kocia
4 lat temu

Z tego co zauważyłam po wieloletnim korzystaniu z usług pkp, czy to dojazdy do szkoły lub później pracy, to oni zawsze mają problemy. A jak się zadaje co jest tego powodem to odpowiedź jest jedną, wina nie leży po stronie przewoźnika.

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl