Connect with us

Published

on

Nowelizacja ustawy o ratownictwie medycznym, która zapowiada spore zmiany. Koniec z prywatnymi firmami świadczącymi usługi z zakresu usług medycznych.

Nowelizacja ustawy o ratownictwie medycznym może sporo namieszać. Z najnowszych doniesień wynika, że nowelizacja ustawy wyeliminuje prywatne podmioty świadczące usługi w ramach ratownictwa medycznego, najbardziej ucierpi największa z firm – Falck.

Prywatne podmioty będą mogły świadczyć usługi z zakresu ratownictwa medycznego wyłącznie do końca tego roku. Od 2019 Ratownictwo medyczne będzie tylko w rękach Państwa.
NFZ zawarły swego czasu sporo umów z prywatnymi jednostkami świadczącymi usługi medyczne, większość ambulansów posiada firma Falck.

Falck to jedna z największych firm prywatnych świadczących usługi z zakresu ratownictwa medycznego. Jest to Duńska firma, która zatrudnia prawie 4 tysiące pracowników w kilku województwach. Posiadają oni szeroki asortyment medyczny w tym ponad 100 karetek pogotowia, które działają w ramach polskiego systemu medycznego. Firma zapowiedziała już pozew w tej sprawie.

We wtorek projekt ustawy poparła sejmowa komisja zdrowia. Zapowiada ona, że wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa medycznego będą powierzone Państwowym podmiotom tj. spółkom, których znaczny udział ma Skarb Państwa lub jednostki samorządów terytorialnych. W praktyce oznacza to koniec prywatnych przedsiębiorstw, które pomimo świadczenia pomocy i usług medycznych nie podlegają kapitałem pod skarb Państwa. Nasuwa się tylko pytanie, czy na tej nowelizacji nie ucierpią pacjenci…

Szykuje się spory pozew ze strony Danii, która już ustrzegła Polski rząd o poniesienie kosztów odszkodowania, które Polska będzie musiała zapłacić w związku z naruszeniem Umowy, która została zawarta między Rządem RP a Rządem Królestwa Danii podpisana 1 maja 1990 roku w Kopenhadze o wzajemnej ochronie inwestycji. Polscy posłowie chcą jednak głosować nad nową ustawą, która miałaby zakończyć umowę podpisaną z Danią. Twierdzą oni, że zakończenie tejże umowy nie poniesie za sobą żadnych skutków społecznych tudzież gospodarczych.

 

Problem może pojawić się jednak ze strony Unii Europejskiej, z którego to traktatu wynika jasno, że kraje europejskie nie mogą wprowadzić zakazu oraz ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczych na terenach Unii Europejskiej przez obywateli Państw członkowskich. Firma Falck czuje się pokrzywdzona, ponieważ Nowelizacja ustawy likwiduje podmioty, które rzetelnie wykonują swoją pracę i pomagają codziennie tysiącom pacjentów. Ministerstwo zdrowia chce zlikwidować 71 niepublicznych podmiotów ratownictwa medycznego, które od 12 lat świadczą usługi na naszym rynku. Firma pozytywnie przeszła każdą kontrolę przeprowadzaną przez państwowe urzędy i nie zgadza się z takim obrotem sprawy. Czują się nie tylko pokrzywdzeni ale na szale stawiają również fakt iż najbardziej ucierpieć mogą na tym pacjenci.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl