Connect with us

Published

on

Nowelizacja ustawy o ratownictwie medycznym, która zapowiada spore zmiany. Koniec z prywatnymi firmami świadczącymi usługi z zakresu usług medycznych.

Nowelizacja ustawy o ratownictwie medycznym może sporo namieszać. Z najnowszych doniesień wynika, że nowelizacja ustawy wyeliminuje prywatne podmioty świadczące usługi w ramach ratownictwa medycznego, najbardziej ucierpi największa z firm – Falck.

Prywatne podmioty będą mogły świadczyć usługi z zakresu ratownictwa medycznego wyłącznie do końca tego roku. Od 2019 Ratownictwo medyczne będzie tylko w rękach Państwa.
NFZ zawarły swego czasu sporo umów z prywatnymi jednostkami świadczącymi usługi medyczne, większość ambulansów posiada firma Falck.

Falck to jedna z największych firm prywatnych świadczących usługi z zakresu ratownictwa medycznego. Jest to Duńska firma, która zatrudnia prawie 4 tysiące pracowników w kilku województwach. Posiadają oni szeroki asortyment medyczny w tym ponad 100 karetek pogotowia, które działają w ramach polskiego systemu medycznego. Firma zapowiedziała już pozew w tej sprawie.

We wtorek projekt ustawy poparła sejmowa komisja zdrowia. Zapowiada ona, że wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa medycznego będą powierzone Państwowym podmiotom tj. spółkom, których znaczny udział ma Skarb Państwa lub jednostki samorządów terytorialnych. W praktyce oznacza to koniec prywatnych przedsiębiorstw, które pomimo świadczenia pomocy i usług medycznych nie podlegają kapitałem pod skarb Państwa. Nasuwa się tylko pytanie, czy na tej nowelizacji nie ucierpią pacjenci…

Szykuje się spory pozew ze strony Danii, która już ustrzegła Polski rząd o poniesienie kosztów odszkodowania, które Polska będzie musiała zapłacić w związku z naruszeniem Umowy, która została zawarta między Rządem RP a Rządem Królestwa Danii podpisana 1 maja 1990 roku w Kopenhadze o wzajemnej ochronie inwestycji. Polscy posłowie chcą jednak głosować nad nową ustawą, która miałaby zakończyć umowę podpisaną z Danią. Twierdzą oni, że zakończenie tejże umowy nie poniesie za sobą żadnych skutków społecznych tudzież gospodarczych.

 

Problem może pojawić się jednak ze strony Unii Europejskiej, z którego to traktatu wynika jasno, że kraje europejskie nie mogą wprowadzić zakazu oraz ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczych na terenach Unii Europejskiej przez obywateli Państw członkowskich. Firma Falck czuje się pokrzywdzona, ponieważ Nowelizacja ustawy likwiduje podmioty, które rzetelnie wykonują swoją pracę i pomagają codziennie tysiącom pacjentów. Ministerstwo zdrowia chce zlikwidować 71 niepublicznych podmiotów ratownictwa medycznego, które od 12 lat świadczą usługi na naszym rynku. Firma pozytywnie przeszła każdą kontrolę przeprowadzaną przez państwowe urzędy i nie zgadza się z takim obrotem sprawy. Czują się nie tylko pokrzywdzeni ale na szale stawiają również fakt iż najbardziej ucierpieć mogą na tym pacjenci.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl