Znacząca firma deweloperska chce przenieść swoją siedzibę z Holandii do Polski. Co zachęca Ronson Development do tego kroku?

Firma Ronson Europe N.V. planuje przenieść swoją siedzibę do kraju nad Wisłą jeszcze w tym roku. Według spółki jest to niezwykle korzystny ruch, będący naturalnym elementem ich rozwoju na rynku.

Ronson Development to firma, która już od 17 lat buduje mieszkania zarówno w stanie deweloperskim, jak też wykończone przez profesjonalistów. Na warszawskiej giełdzie jest notowana od 2007r. Zawdzięczamy im nowoczesne osiedla w świetnych lokalizacjach. W 2016 roku spółka sprzedała 821 mieszkań. Najbliższe plany na rozwój firmy to przekształcenie spółki w spółkę europejską, a następnie przeniesienie jej siedziby z Holandii do Polski. Jak czytamy w komunikacie spółki, umowa została zawarta ze „specjalnym zespołem negocjacyjnym wyłonionym z grona pracowników grupy kapitałowej.

 

Jak informuje Nir Netzer, prezes spółki, przeniesienie siedziby do Polski to naturalny krok, mający zwiększyć efektywność funkcjonowania wszystkich podmiotów grupy kapitałowej. Aktualnie, cała działalność operacyjna Ronson Development koncentruje się na polskim rynku, gdyż tu są realizowane wszystkie inwestycje spółki. Akcje spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przeniesienie siedziby niesie więc za sobą korzyści dla polskich akcjonariuszy, np. łatwiejszy bezpośredni udział w walnych zgromadzeniach.

 

Członek zarządu i dyrektor finansowy Spółki Ronson Europe, Rami Geris, wskazuje również, że planowane przeniesienie siedziby z Holandii do Polski pozwoli znacząco ograniczyć koszty operacyjne i administracyjne. Jest to wymierna korzyść zarówno dla spółki, jaki i jej akcjonariuszy.

 

Oba planowane kroki – przekształcenie formy prawnej ze spółki prawa holenderskiego w spółkę europejską (SE) oraz przeniesienie jej siedziby do Polski – wymagają uzyskania zgody akcjonariuszy. W najbliższym czasie, zarząd planuje zwołanie walnego zgromadzenia, mającego na celu podjęcie uchwały o przekształceniu. Przeniesienie siedziby do naszego kraju będzie wymagać dodatkowej uchwały w trakcie kolejnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy proces ten potrwa więc jeszcze kilka miesięcy.

 

Kiedy możemy więc spodziewać się siedziby Ronson Development w Polsce? Zarząd przewiduje, że proces przeniesienia zostanie sfinalizowany najpóźniej do września 2018 roku.

0 0 votes
Article Rating
Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–