Connect with us

Published

on

Firma Ronson Europe N.V. planuje przenieść swoją siedzibę do kraju nad Wisłą jeszcze w tym roku. Według spółki jest to niezwykle korzystny ruch, będący naturalnym elementem ich rozwoju na rynku.

Ronson Development to firma, która już od 17 lat buduje mieszkania zarówno w stanie deweloperskim, jak też wykończone przez profesjonalistów. Na warszawskiej giełdzie jest notowana od 2007r. Zawdzięczamy im nowoczesne osiedla w świetnych lokalizacjach. W 2016 roku spółka sprzedała 821 mieszkań. Najbliższe plany na rozwój firmy to przekształcenie spółki w spółkę europejską, a następnie przeniesienie jej siedziby z Holandii do Polski. Jak czytamy w komunikacie spółki, umowa została zawarta ze „specjalnym zespołem negocjacyjnym wyłonionym z grona pracowników grupy kapitałowej.

 

Jak informuje Nir Netzer, prezes spółki, przeniesienie siedziby do Polski to naturalny krok, mający zwiększyć efektywność funkcjonowania wszystkich podmiotów grupy kapitałowej. Aktualnie, cała działalność operacyjna Ronson Development koncentruje się na polskim rynku, gdyż tu są realizowane wszystkie inwestycje spółki. Akcje spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przeniesienie siedziby niesie więc za sobą korzyści dla polskich akcjonariuszy, np. łatwiejszy bezpośredni udział w walnych zgromadzeniach.

 

Członek zarządu i dyrektor finansowy Spółki Ronson Europe, Rami Geris, wskazuje również, że planowane przeniesienie siedziby z Holandii do Polski pozwoli znacząco ograniczyć koszty operacyjne i administracyjne. Jest to wymierna korzyść zarówno dla spółki, jaki i jej akcjonariuszy.

 

Oba planowane kroki – przekształcenie formy prawnej ze spółki prawa holenderskiego w spółkę europejską (SE) oraz przeniesienie jej siedziby do Polski – wymagają uzyskania zgody akcjonariuszy. W najbliższym czasie, zarząd planuje zwołanie walnego zgromadzenia, mającego na celu podjęcie uchwały o przekształceniu. Przeniesienie siedziby do naszego kraju będzie wymagać dodatkowej uchwały w trakcie kolejnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy proces ten potrwa więc jeszcze kilka miesięcy.

 

Kiedy możemy więc spodziewać się siedziby Ronson Development w Polsce? Zarząd przewiduje, że proces przeniesienia zostanie sfinalizowany najpóźniej do września 2018 roku.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl