Connect with us

Published

on

Rodzina stanowi absolutny fundament ustroju społecznego państwa; jako taka powinna być zapisana w konstytucji – mówił prezydent podczas kolejnej debaty z cyklu „Wspólnie o konstytucji”.

Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o rodzinie

 

Prezydent Duda wystąpił w poniedziałek podczas kolejnej debaty z cyklu „Wspólnie o konstytucji”. Było to kolejne spotkanie w ramach konsultacji w sprawie referendum konstytucyjnego. Takich spotkań ma się odbyć przynajmniej szesnaście, we wszystkich województwach w Polsce. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w Rzeszowie, kolejne m. in. w Gdańsku, Toruniu, Kielcach, Zielonej Górze i Krakowie. Tym razem uczestnicy konferencji spotkali się w Pałacu Prezydenckim. Wśród uczestników znaleźli się między innymi: wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, wicemarszałkowie Senatu Michał Seweryński i Maria Koc, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk, jak również doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska.

 

Spotkania odnoszą się do inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy, aby przeprowadzić referendum w sprawie zmian w konstytucji. Prezydent chce, aby to referendum odbyło się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – 11 listopada 2018r. 11 listopada to także, wynikający z Kodeksu wyborczego, termin wyborów samorządowych.

 

Podczas poniedziałkowego spotkania, prezydent mówił o kwestii rodziny. „To dla mnie fundamentalne zagadnienie, jeżeli chodzi o ten obszar ‒ a więc kwestia rodziny. Tego, w jaki sposób rodzina jest nie tylko postrzegana, ale przede wszystkim, w jaki sposób rodzina, jako instytucja, jest usytuowana w przestrzeni państwowej – politycznej, prawnej, regulowanej najdonioślejszym aktem prawnym, jaki istnieje w państwie, a jakim jest Konstytucja. ” – powiedział Duda.

 

Do ważnych kwestii, Andrzej Duda zaliczył kwestię równych praw kobiety i mężczyzny. „Nikt z nas nie ma wątpliwości, że małżeństwo to związek dwóch osób, które z założenia muszą mieć równe prawa. Natomiast jest kwestia tego, czy małżeństwo może sobie układać swoje role w sposób dowolny. Ja osobiście uważam, że tak. Ale to jest jedno z pól, nad którymi można dyskutować.” – mówił.

 

Prezydent podkreślił znaczenie rodziny dla rozwoju społeczeństwa. Rodzina ma – z punktu widzenia państwowego – służyć temu, aby społeczństwo trwało, by umacniał się byt państwowy, by tworzyły się przyszłe pokolenia.

 

Prezydent zaznaczył, iż warto odnieść się do samej nazwy: „rodzina”, która jest określeniem związanym z rodzeniem się. Ma ona więc doniosły element zarówno dla społeczeństwa, jak i dla państwa – rodzenie ludzi, przyszłych obywateli, a więc element rozwojowy, a także wychowawczy, bowiem rodzina ma za zadanie przygotować dzieci do życia, ich późniejszych ról społecznych.

 

Istotne zagadnienie stanowiła również opiekuńcza rola rodziny – zarówno w kwestii wychowania i utrzymania niepełnoletnich członków rodziny, jak i opieki nad starszymi i niedołężnymi. Prezydent podkreślił, że realizowana w bardzo wielu rodzinach możliwość sprawowania opieki nad najbliższymi osobami niepełnosprawnymi czy chorymi jest czyms bardzo dobrym.

 

W podsumowaniu, Andrzej Duda zaznaczył, że rodzina stanowi absolutny fundament społecznego ustroju państwa i jako taka powinna być zapisana.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl