Connect with us

Published

on

Kolejny cios dla polskiego Amazona. Śmierć 69 latka badana przez prokuraturę.

 

Ostatnio sporo mówiono na temat nowo powstałego Amazona. Na niektórych rynkach wygryzł on już konkurencję, niestety w Polsce nie chlubi się zbytnią sławą.
Amazon dał możliwość zatrudnienia sporej liczby pracowników, na pierwszy rzut oka wydaje się to idealnym rozwiązaniem, ponieważ miejsc do pracy nigdy za wiele, jednak sposób w jaki wykorzystują pracowników daje wiele do myślenia.

Biegły ds. bhp, inżynier Jarosław Łucka jasno i wyraźnie stwierdził, że praca w Amazonie nie jest przystosowana do możliwości człowieka – może wykończyć go zarówno psychicznie jak i fizycznie.

Wyzysk człowieka przez człowieka nabiera nowego znaczenia.
Niedawno głośno było o sprawie mężczyzny, który został zwolniony z Amazona bo się nie wyrabiał. Jeżeli czterokrotnie zaniży się 100% normę jest to równoznaczne z utratą pracy.
Teraz myśliciele idei wpadli na jeszcze lepszy pomysł, aby wyposażyć pracowników w specjalne opaski, które miały by ułatwić pracownikowi przygotowywanie stanowiska i poruszanie się po hali w celu znalezienia odpowiedniej paczki. Brzmi absurdalnie? Niestety takie realia czekają pracowników Amazona, którzy nie tylko będą musieli wyrobić się ponad normę, ale przezwyciężyć własne słabości.

Ostatnia zmiana.
Dla 69 letniego pracownika jednego z polskich oddziałów Amazona w miejscowości Szczecin – Kołbaskowo była to niestety ostatnia zmiana po tygodniowym pobycie w pracy.
Zdarzenie miało miejsce w sobotę 3 lutego nad ranem, do dziś policja i prokuratura bada sprawę i okoliczności związane ze zgonem pracownika. Prokurator rejonowy nadzorował w tym czasie pracę policji i na chwilę obecną wykluczono udział osób trzecich. Ranna zmiana musiała czekać aż funkcjonariusze zakończą czynności badawcze.

Z wiadomości uzyskanych od Prokuratury Rejonowej wynika, że 69 latek był zatrudniony w Amazonie zaledwie od 8 dni – tylko tyle wystarczyło aby nadludzkie warunki zabrały mu życie. Miejmy nadzieję, że inni pracownicy nie podzielą jego losu a sieci Amazon dojdą do porozumienia w sprawie warunków jakie zafundowały swoim pracownikom. Niech ten nieszczęśliwy wypadek będzie dla nich przestrogą, że ludzie to nie roboty…

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl