Connect with us

Published

on

Kolejny cios dla polskiego Amazona. Śmierć 69 latka badana przez prokuraturę.

 

Ostatnio sporo mówiono na temat nowo powstałego Amazona. Na niektórych rynkach wygryzł on już konkurencję, niestety w Polsce nie chlubi się zbytnią sławą.
Amazon dał możliwość zatrudnienia sporej liczby pracowników, na pierwszy rzut oka wydaje się to idealnym rozwiązaniem, ponieważ miejsc do pracy nigdy za wiele, jednak sposób w jaki wykorzystują pracowników daje wiele do myślenia.

Biegły ds. bhp, inżynier Jarosław Łucka jasno i wyraźnie stwierdził, że praca w Amazonie nie jest przystosowana do możliwości człowieka – może wykończyć go zarówno psychicznie jak i fizycznie.

Wyzysk człowieka przez człowieka nabiera nowego znaczenia.
Niedawno głośno było o sprawie mężczyzny, który został zwolniony z Amazona bo się nie wyrabiał. Jeżeli czterokrotnie zaniży się 100% normę jest to równoznaczne z utratą pracy.
Teraz myśliciele idei wpadli na jeszcze lepszy pomysł, aby wyposażyć pracowników w specjalne opaski, które miały by ułatwić pracownikowi przygotowywanie stanowiska i poruszanie się po hali w celu znalezienia odpowiedniej paczki. Brzmi absurdalnie? Niestety takie realia czekają pracowników Amazona, którzy nie tylko będą musieli wyrobić się ponad normę, ale przezwyciężyć własne słabości.

Ostatnia zmiana.
Dla 69 letniego pracownika jednego z polskich oddziałów Amazona w miejscowości Szczecin – Kołbaskowo była to niestety ostatnia zmiana po tygodniowym pobycie w pracy.
Zdarzenie miało miejsce w sobotę 3 lutego nad ranem, do dziś policja i prokuratura bada sprawę i okoliczności związane ze zgonem pracownika. Prokurator rejonowy nadzorował w tym czasie pracę policji i na chwilę obecną wykluczono udział osób trzecich. Ranna zmiana musiała czekać aż funkcjonariusze zakończą czynności badawcze.

Z wiadomości uzyskanych od Prokuratury Rejonowej wynika, że 69 latek był zatrudniony w Amazonie zaledwie od 8 dni – tylko tyle wystarczyło aby nadludzkie warunki zabrały mu życie. Miejmy nadzieję, że inni pracownicy nie podzielą jego losu a sieci Amazon dojdą do porozumienia w sprawie warunków jakie zafundowały swoim pracownikom. Niech ten nieszczęśliwy wypadek będzie dla nich przestrogą, że ludzie to nie roboty…

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl