Informacje KRONIKA POLICYJNA z kraju

28 latek zagryziony przez psy w Nowej Soli

Mężczyzna zagryziony po wtargnięciu na jedną z nowosolskich firm. Śledztwo w sprawie w toku.

 

Do tragicznej śmierci doszło z piątku na sobotę w Nowej Soli, gdzie nieznajomy 28 latek wtargnął na jedną z posesji firmy. Początkowo prokuratura sądziła, że zgon mężczyzny nastąpił w skutek ran szarpanych zadanych przez psy stróżujące. 28 latek odniósł kilkadziesiąt ran, ale to nie one spowodowały śmierć mężczyzny.

Jak wykazała sekcja zwłok, zgon mężczyzny nie nastąpił w skutek ran szarpanych i kąsanych, lecz z powodu wyziębienia organizmu. Co prawda odniesione rany z pewnością przyczyniły się do utraty przytomności co skutkowało wyziębieniem organizmu i w efekcie do utraty życia. Nie wiadomo co mężczyzna robił na terenie strzeżonej posesji – prokuratura nadal bada tę sprawę.

Ciało 28 latka znaleziono w sobotę nad ranem. Początkowo z oględzin wynikało, że doznał on śmierci na skutek ran zadanych przez cztery stróżujące psy. Nie wiadomo gdzie w tym czasie znajdował się stróż pilnujący obiektu.

 

Nie wiadomo co mężczyzna robił na terenie posesji firmy w godzinach wieczornych. Prawdopodobnie został zaatakowany przez psy w momencie przekroczenia ogrodzenia. Śledczy usiłują ustalić co kierowało mężczyzną i dlaczego przebywał on w danym momencie na terytorium firmy. Przesłuchiwano w tej sprawie stróża, który feralnej nocy pilnował obiektu, wedle jego zeznań wynika, że nie zauważył niczego podejrzanego ani nie słyszał ujadania psów.
Rozmawiano również z rodziną zagryzionego 28 latka – z uzyskanych informacji wynika, że mężczyzna często przebywał w tamtym rejonie i doskonale wiedział o stróżujących psach, które patrolowały teren. Wiedział również, że posesja jest monitorowana oraz pilnowana przez stróża.

Śledczy czekają na zapiski z monitoringu aby móc odtworzyć wydarzenia z tej tragicznej nocy, wymaga to jednak czasu gdyż zapis z kamer jest bardzo słabej jakości i wymaga sporej obróbki technicznej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o