Załamanie stosunków o. Tadeusza Rydzyka z Jarosławem Kaczyńskim. ” I to niby ma być prawica? „

Zaskakującą walkę nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt podjął ojciec Tadeusz Rydzyk. Na antenie radia Maryja wyemitowana została bardzo kontrowersyjna wypowiedź.

Ojciec Tadeusz Rydzyk do tej pory znany był jako gorący zwolennik wszelkich reform przeprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Jednakże w ostatnim czasie wyraził on głębokie rozczarowanie postawą Prawa i Sprawiedliwości oraz samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego, dotyczącą zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Główny szef Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk bardziej niż losem zwierząt przejmuje się właścicielami hodowli oraz wszystkimi pracownikami przemysłu futrzarskiego, na których żadnej uwagi nie zwraca prezes Jarosław Kaczyński. Odmienność poglądów w tym temacie okazała się tak silna, że ojciec Tadeusz Rydzyk postanowił powiedzieć o tym głośno.

Afera rozpoczęła się po krytycznych słowach dyrektora telewizji Trwam dotyczących proponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

” Te futerka przejmie kto? Niemcy i Rosjanie najpierw. Czy kto jeszcze? I kotka żałować. Do więzienia wsadzą. Tu się szanuje zwierzątka. Trzeba je szanować, ale równocześnie zabija się dzieci w Polsce. I mówią, że to są katolicy. Pewnie wszyscy byli w kościele na Boże Narodzenie. I co to jest ? To jest jakaś schizofrenia. Tu się zastanawiają nad tymi futerkami, rozdzierają szaty. Ale człowieka wolno zabić. I to prawica jest ? I to ludzie są ? Rozmawiałem z człowiekiem, który hoduje w Polsce zwierzęta futerkowe, nabrane kredyty, 7000 ludzi pracuje. Gdzie oni teraz mają pójść ? Na bruk ? kto zapłaci za te kredyty ? Kto zapłaci za to wszystko ? ” – to fragment kontrowersyjnej wypowiedzi redemptorysty, której udzielił na antenie Radia Maryja. Walkę z ustawą dotyczącą zakazu hodowli zwierząt futerkowych ojciec Tadeusz Rydzyk prowadzi nie tylko na antenie swojego radia, ale także telewizji Trwam, na której antenie pod koniec stycznia wyemitował program o tytule ” Nie dla zamknięcia branży futerkowej. ”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ma na ten temat całkowicie odmienne zdanie, dlatego jego partia w listopadzie ubiegłego roku, złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Proponowane przez nich zmiany to między innymi: całkowity zakaz chowu i hodowli zwierząt na futra, zakaz trzymania psów na uwięzi oraz większe kary za znęcanie się nad zwierzętami. Zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce prezes Jarosław Kaczyński tłumaczy przede wszystkim kwestią podejścia do zwierząt, która w Polsce jest dość zacofana w porównaniu do innych państw. Kontrowersyjna nowelizacja ustawy ma zarówno tyle samo zwolenników co przeciwników. Popierają ją i mocno reklamują, między innymi w mediach społecznościowych, wszystkie fundacje oraz organizacje działające na rzecz zwierząt nie tylko na terenie Polski ale i Unii Europejskiej.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x