Connect with us

Published

on

Wiemy, jak wyglądają zarobki polskich skoczków narciarskich. Kilka słów o tym ile Stoch zarobił w „Willingen Five” oraz ile za wszystkie konkursy dostali jego koledzy z kadry A.

Stoch wygrał „Willingen Five”! Wiemy, ile na konkursach zarobili polscy skoczkowie

Skoki narciarskie są dyscypliną, którą chętnie oglądamy w polskich domach. Z racji popularności tego sportu nie dziwi nas to, że mamy sporo naprawdę dobrych skoczków, wśród których króluje oczywiście Kamil Stoch. Mimo tego, że w sobotnim konkursie w Willingen był 4, a dziś zajął 2 miejsce, został liderem tzw. „Willingen Five”, nowej rywalizacji, dającej wygranemu dodatkowe 25 tysięcy euro nagrody! Wiemy, ile na dwóch dniach konkursu zarobili inni polscy skoczkowie i jak kształtują się ich zarobki po 19 konkursach, które odbyły się w sezonie 2017/2018.

Podopieczni Horngachera na ostatnich konkursach zarobili ponad milion złotych!

W ostatnich konkursach odbywających się w Willingen Kamil Stoch zarobił więcej, niż wspomniane już 25 tysięcy euro. W końcu otrzymał również wynagrodzenie za zajęcie 4 i następnie 2 miejsca w konkursie, co łącznie za dwa dni konkursowego skakania dało mu dochód w wysokości około 160 tysięcy złotych! Za wygrane kwalifikacje zarobił 2 tysiące szwajcarskich franków, 13 tysięcy tej samej waluty otrzymał za zajęte w konkursie miejsca, a dodatkowo wygrał 25 tysięcy euro. Nieźle na skokach wychodzą również inni członkowie kadry, którzy z konkursu na konkurs pokazują coraz lepszą formę. Według najnowszych danych, od rozpoczęcia sezonu kadra A skoczków wzbogaciła się o ponad milion złotych!

Stoch zarobił najwięcej

Po zawodach w Willingen Kamil Stoch znów został liderem Pucharu Świata, jeśli zdobędzie kryształową kulę to na jego konto wpłynie kolejna pokaźna suma. Jak na razie wiadomo, że w 19 konkursach PŚ zarobił o ponad 20 tysięcy więcej, niż zajmujący drugie miejsce Niemiec Richard Freitag. Wiemy, jak kształtują się zarobki pozostałych Polaków – Dawid Kubacki zajmujący obecnie 8 miejsce w klasyfikacji generalnej od początku sezonu wzbogacił się o ponad 213 tysięcy złotych, 12 Piotr Żyła zarobił ponad 143 tysiące złotych, natomiast zajmujący 13 miejsce Tomasz Kot na swoim koncie zobaczył wpływy wyższe o 142 tysiące złotych. Pokaźną sumę w tym sezonie zarobił również Stefan Hula, który wygrał aż 141 tysięcy! Na najniższych miejscach znajduje się Jakub Wolny, który zarobił 14 tysięcy złotych i dopiero debiutujący w PŚ Tomasz Pilch, który jak na razie dostał zaledwie….360 złotych.

Skoczkowie narciarscy mogą pochwalić się coraz wyższymi zarobkami

Patrząc na zarobki Polaków, skoki narciarskie wcale nie są dyscypliną, która przynosi ogromne dochody, biorąc pod uwagę choćby zarobki piłkarzy tego samego formatu. Skoczkowie dostają od kilku do kilkunastu razy mniej w swojej dyscyplinie, jednak od kilku lat obserwuje się stopniowy wzrost ich zarobków. Powoli przestają oni skakać jedynie dla prestiżu i pasji, ale przy dobrych wynikach mogą traktować sport jako główne źródło utrzymania. Pamiętajmy, że Puchar Świata jeszcze się nie kończy, a Polacy mogą nawet podwoić swoje zarobki, szczególnie że już za parę dni czekają ich zmagania na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. Polski Komitet Olimpijski ogłosił już stawki za zdobycie medali w tej dyscyplinie – złoty medal może przynieść zarobek rzędu 120 tysięcy złotych, srebrny wyceniono na 80 tysięcy, natomiast brązowy na „zaledwie” 50 tysięcy. W zmaganiach drużynowych złoto wycenione zostało na 90 tysięcy, srebro na 60 tysięcy, a brąz na 37,5 tysiąca złotych, co przy większych sukcesach da naprawdę pokaźne wpływy. Polacy są w świetnej formie, dlatego wszyscy kibice zaciskają kciuki i liczą na najwyższe miejsca na podium!

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Informacje

Wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz P tymczasowo aresztowany

Published

on

Wójt gminy Kołobrzeg tymczasowo aresztowany

Wójt gminy Kołobrzeg, Włodzimierz P., został tymczasowo aresztowany. Wszystko ma mieć związek z podejrzeniem łapówkarstwa.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek zatrzymany przez CBA

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

300 tys. zł łapówki za korzystne zamiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzy osoby zatrzymane przez CBA.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl