Connect with us

Published

on

Partia Nowoczesna startuje do wyborów samorządowych w koalicji z Platformą Obywatelską. Mają zamiar zlikwidować program Rodzina 500 Plus.

 

Partia Nowoczesna szykuje się na nadchodzące wybory. Głównym programem partii ma być zmiana 500 plus na program Aktywna Rodzina.

W miniony piątek wiceszef Nowoczesnej Witold Zembaczyński na zwołanej konferencji prasowej zapowiedział, że jego partia, gdy tylko dojdzie do władzy zlikwiduje program 500 Plus. Informacja ta została bardzo źle przyjęta przez opinię publiczną, dlatego sprostować ją musiała szefowa partii Nowoczesna –  Katarzyna Lubnauer. ” Informacja, że likwidujemy 500 plus to przekłamanie. Mamy zamiar go zmienić na program  Aktywna Rodzina. ”

Program Rodzina 500 plus objętych jest aktualnie 57 % dzieci w Polsce. Szefowa partii Nowoczesna Katarzyna Lubnauer informuje, że programem Aktywna Rodzina objętych zostałoby 97% jednak na mocno zmienionych zasadach. W ramach proponowanego przez Nowoczesną programu rodziny otrzymywały miesięcznie 250 złotych na każde dziecko,  także na pierwsze. Jednakże, aby otrzymać tą kwotę co najmniej jedno z rodziców dzieci musiałoby pracować. Według szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer ” rodziny, w których nikt nie pracuje powinny być pod opieką Pomocy Społecznej, ale nie powinny korzystać z takiego programu. ” Kolejną zaletą proponowanego programu Aktywna Rodzina miałby być fakt, że będzie on tańszy o około 6 miliardów od rządowego programu Rodzina 500 Plus, a ” zaoszczędzone pieniądze można by było przeznaczyć na inne cele „.

Szefowa partii Nowoczesna Katarzyna Lubnauer odniosła się także do zapowiedzianej w piątek budowy koalicji na tegoroczne wybory samorządowe. Koalicja zbudowana ma zostać z Platformą Obywatelską oraz objąć, jak na razie, wybory do sejmików województw. Informacje te potwierdził w piątek w Sejmie lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

” Koalicja potrzebna jest taka, żeby mogła pozwolić na różnicowanie się, na to, że jesteśmy partiami, które mają różne poglądy na różne sprawy – i co więcej – jest siła w tych różnicach. ” – poinformowała Katarzyna Lubnauer. Potwierdziła ona także powołanie specjalnego zespołu organizacyjnego, którego zadaniem będzie przygotowanie umowy koalicyjnej pomiędzy partiami oraz przygotowanie minimum programowego na wybory samorządowe. Według przewodniczącej partii Nowoczesna, jeżeli chodzi o kwestie samorządowe, to w bardzo wielu polach mają oni podobne poglądy co Platforma Obywatelska.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ekonomiczny

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

Published

on

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

(więcej…)

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl