ekonomiczny Informacje Poradnik z kraju

Rodzina 500 Plus do wymiany! Nowoczesna wkracza z nowym programem do wyborów samorządowych.

Partia Nowoczesna startuje do wyborów samorządowych w koalicji z Platformą Obywatelską. Mają zamiar zlikwidować program Rodzina 500 Plus.

 

Partia Nowoczesna szykuje się na nadchodzące wybory. Głównym programem partii ma być zmiana 500 plus na program Aktywna Rodzina.

W miniony piątek wiceszef Nowoczesnej Witold Zembaczyński na zwołanej konferencji prasowej zapowiedział, że jego partia, gdy tylko dojdzie do władzy zlikwiduje program 500 Plus. Informacja ta została bardzo źle przyjęta przez opinię publiczną, dlatego sprostować ją musiała szefowa partii Nowoczesna –  Katarzyna Lubnauer. ” Informacja, że likwidujemy 500 plus to przekłamanie. Mamy zamiar go zmienić na program  Aktywna Rodzina. ”

Program Rodzina 500 plus objętych jest aktualnie 57 % dzieci w Polsce. Szefowa partii Nowoczesna Katarzyna Lubnauer informuje, że programem Aktywna Rodzina objętych zostałoby 97% jednak na mocno zmienionych zasadach. W ramach proponowanego przez Nowoczesną programu rodziny otrzymywały miesięcznie 250 złotych na każde dziecko,  także na pierwsze. Jednakże, aby otrzymać tą kwotę co najmniej jedno z rodziców dzieci musiałoby pracować. Według szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer ” rodziny, w których nikt nie pracuje powinny być pod opieką Pomocy Społecznej, ale nie powinny korzystać z takiego programu. ” Kolejną zaletą proponowanego programu Aktywna Rodzina miałby być fakt, że będzie on tańszy o około 6 miliardów od rządowego programu Rodzina 500 Plus, a ” zaoszczędzone pieniądze można by było przeznaczyć na inne cele “.

Szefowa partii Nowoczesna Katarzyna Lubnauer odniosła się także do zapowiedzianej w piątek budowy koalicji na tegoroczne wybory samorządowe. Koalicja zbudowana ma zostać z Platformą Obywatelską oraz objąć, jak na razie, wybory do sejmików województw. Informacje te potwierdził w piątek w Sejmie lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

” Koalicja potrzebna jest taka, żeby mogła pozwolić na różnicowanie się, na to, że jesteśmy partiami, które mają różne poglądy na różne sprawy – i co więcej – jest siła w tych różnicach. ” – poinformowała Katarzyna Lubnauer. Potwierdziła ona także powołanie specjalnego zespołu organizacyjnego, którego zadaniem będzie przygotowanie umowy koalicyjnej pomiędzy partiami oraz przygotowanie minimum programowego na wybory samorządowe. Według przewodniczącej partii Nowoczesna, jeżeli chodzi o kwestie samorządowe, to w bardzo wielu polach mają oni podobne poglądy co Platforma Obywatelska.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o