Connect with us

Published

on

Straszne znalezisko na plaży. Turyści alarmują odpowiednie służby o w setkach martwych ryb na plażach.

Zaskakującego znaleziska dokonali w miniony weekend turyści spacerujący po plażach na Helu. Piaszczyste brzegi usiane były martwymi rybami rzadkich w Polsce gatunków. Martwe zwierzęta na plażę wyrzuciło morze o czym turyści natychmiast zaalarmowali odpowiednich specjalistów.


Na miejscu pojawili się eksperci ze Stacji Morskiej Imienia Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Po dokładnym obejrzeniu wyrzuconych na brzeg Bałtyku ryb pracownicy dostrzegli na nich ślady kontaktu z sieciami rybackimi. W przeważającej ilości były to ryby z gatunku moteli. Pracownicy Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego podkreślają jednak, że nie mają jednoznacznych dowodów, że to jeden z kutrów rybackich postanowił pozbyć się w ten sposób niechcianego połowu. Taka procedura jest niestety zasadniczo niemożliwa do wyśledzenia.

Sytuacja ta nie jest pojedynczym procederem, ponieważ pierwszą fale śniętych ryb na Helu odkryto około dwóch tygodni temu. Również wtedy o niepokojącej sytuacji ekspertów ze Stacji Morskiej poinformowali zaniepokojeni turyści przebywający na plaży. Wówczas naliczyli oni około 130 osobników znajdujących się na plaży. Jak podkreślają naukowcy ryby były bardzo świeże, a kilka z nich nawet jeszcze się poruszało.

Znalezione na plaży motele na co dzień żyją przy dnie morskim na głębokości poniżej 50 metrów. Wszystkie znalezione na plaży osobniki były dorosłe, a największy z nich mierzył 38 centymetrów. Po wykonaniu wnikliwych badań oraz oględzin naukowcy z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego poinformowali, że część z martwych ryb nosiła obrażenia wewnętrzne świadczące o nagłym wyniesieniu ich z głębin.

Naukowcy z różnych stacji morskich stale apelują do turystów, aby zgłaszali jeśli tylko zauważą coś niepokojącego lub niecodziennego w wodzie lub na plażach. Numer telefonu, pod który należy wtedy zadzwonić czynny jest całodobowo. Eksperci wyrażają głębokie zadowolenie zaangażowaniem turystów za co serdecznie im dziękują.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
5 komentarzy
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
monika z gliwic
monika z gliwic
4 lat temu

taki widok musi być okropny, tyle martwych ryb, feee… I szkoda tych ryb, że w taki sposób kończą swój żywot…

Aleksandra z Gdańska
Aleksandra z Gdańska
4 lat temu

Szkoda ryb i widok ich odstrasza z pewnością spacerujących. Niezbędne jest moim zdaniem szczegółowe zbadanie tej sprawy i ukaranie sprawców. Nie wygląda to raczej na skutek jakiegoś sztormu lub ruchów tektonicznych ziemi :/

Sylwka z Żelek
Sylwka z Żelek
4 lat temu

Biedne rybki.Mam nadzieję,że do ich śmierci nie przyczynili się faktycznie rybacy.Oby ta sprawa została szczegółowo zbadana a winni ukarani.Nie chciała bym zastać takiego widoku spacerując po plaży.Czy to człowiek czy zwierzę,każdego jest żal.

Jolanta
Jolanta
4 lat temu

Taki widok z pewnością jest bardzo przerażający. Dobrze, że znaleźli się ludzie, którzy poinformowali odpowiednie służby o zaistniałej sytuacji. Oby więcej do niej nie doszło, bo szkoda ryb.

Przemek
Przemek
4 lat temu

A potem się dziwimy dlaczego w najtańszej Biedronce ceny ryb przerażają. Według Piramidy Żywieniowej i Norm Żywienia powinniśmy jeść ryby dwa razy w tygodniu, ale jeżeli kilogram łososia kosztuje 50 zł, to dochodzi do sytuacji, że ryby jemy raz w miesiącu. A i warto wspomnieć, że te ryby to też takie zdrowe nie są, bo rzekami do Bałtyku spływa milion ton chemikaliów wylewanych nielegalnie przez przedsiębiorstwa, co za tym idzie mamy taki przypadek jak w artykule.

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl