Connect with us

Published

on

Mieszkańcy Moskwy są sparaliżowani przez śnieg. Ogłoszono „pomarańczowy stopień zagrożenia”. Niestety, nie obyło się bez ofiar – są ranni, a nawet wypadek śmiertelny.

Rosja donosi o kłopotach, z którymi borykają się mieszkańcy stolicy. Śnieg pada tam nieprzerwanie już czwartą dobę. Jest to największa ilość śniegu od stu lat, a więc od czasu rozpoczęcia prowadzenia meteorologicznych obserwacji. Rankiem, 4 lutego, miasto pokrywała aż 44 – centymetrowa warstwa śniegu.

 

Miasto zostało niejako sparaliżowane. Odwołano ponad sto pięćdziesiąt lotów, gdyż obsługa pasów startowych nie nadąża z ich oczyszczaniem. Komunikacja miejska ma problemy z kursowaniem, ponieważ służby nie nadążają z usuwaniem tworzących się gór śniegu. Samochody nie są w stanie wyjechać z zasp, miejsca parkingowe są zasypane. Ludzie brodzą po kolana w śniegu, trudno jest dojść do przystanków. Autobusy, trolejbusy, tramwaje mają poważne opóźnienia. Jedynym środkiem transportu, który nie zawodzi, jest metro, które aktualnie przeżywa prawdziwe oblężenie. W najgorszej sytuacji są mieszkańcy małych uliczek i blokowisk – te miejsca są praktycznie nieodśnieżane – choć służby komunalne pracują niemalże nieprzerwanie, a na drogi wyjechało prawie czterysta pługów śmieżnych oraz piaskarek, pracownicy skupiają się przede wszystkim na centrum miasta. W związku z powyższym, dzieci zostały zwolnione z obowiązku szkolnego. Dodatkowo, opadom drobnego i gęstego śniegu towarzyszy silny wiatr.

 

Nie obyło się bez ofiar. Jak informuje mer Moskwy, Siergiej Sobianin, wiadomo dotychczas o jednym wypadku śmiertelnym – na mężczyznę spadła linia energetyczna, zerwana przez drzewo. Ponadto, dwie osoby zostały ranne. Połamane drzewa to nie jednostkowe zagrożenie – w całym mieście runeło już około dwóch tysięcy drzew. Jest to spowodowane ciężarem zalegającego na konarach śniegu oraz silnym wiatrem. W związku z tym, że drzewa uszkadzają linie energetyczne, cierpi również kilkadziesiąt podmoskiewskich miejscowości – pogoda spowodowała liczne, trwające do półtorej godziny przerwy w dostawach prądu.

 

Władze Rosji przyznały, że odśnieżanie miasta zajmie około 9 dni. Synoptycy zapowiadają, że najbliższy tydzień przyniesie dodatkowo silne mrozy – około minus 20 stopni Celsjusza.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Bez kategorii

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Blachownia wyślij sms O TREŚCI: WNIOSEK na 7257

Published

on

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Znalazłeś się w krytycznej sytuacji gospodarczej, pilnie potrzebujesz pożyczki na spłatę bieżących zobowiązań albo potrzebujesz gotówki na dokończenie remontu, niemogącą czekać naprawę samochodu, lub na kolejny równie ważny cel? Szukasz serwisu, w jakim zawrzesz umowę pożyczkową na atrakcyjnych dla Ciebie warunkach, bez zbędnych formalności i biurokracji, bez składania znacznej mierze dokumentów, i bez składania zaświadczenia o zarobkach? Skorzystaj z swego serwisu Kredyt-Express, za usługą którego nauczysz się z najpiękniejszymi ofertami dostępnymi dziś na bazarze i obiecasz sobie pożyczkę w parę minut, tylko za pomocą telefonu i internetu!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

Pracownik z Ukrainy Moryń zadzwoń 533 024 116

Published

on

Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy

Pracodawcy często stają przed ogromnym wyzwaniem, którym jest wyszukanie właściwego pracownika. Gdy zasoby odpowiednie nie pozwolą na przyjęcie rodaka, pojawia się możliwość uzyskania pracownika za granicą. Tymczasem znalezienie takiego typa ma ogromne wyzwanie. Jak uzyskać dobrego człowieka z Ukrainy i gdzie go szukać?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

Jak wybrać taboret gazowy?

Published

on

Jak wybrać taboret gazowy?

Taboret gazowy większości osób nie kojarzy się w żaden sposób. Otóż jest to jedno z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni gastronomicznej. Urządzenie te pozwala na ekspresowe przygotowanie posiłków W dużych ilościach. Niskie ceny gazu tylko zachęcają do kupna takiego sprzętu. Nie wiesz jak wybrać taborety gazowe do swojej restauracji? Podpowiadamy w poniższym artykule.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl