Connect with us

Published

on

O tym jak kradną Polacy za granicą przekonać się mogła znów holenderska policja. Trzech mężczyzn zatrzymanych.

Do niechlubnego miana złodziei za granicą przyczyniło się kolejnych trzech Polaków, którzy aresztowani zostali w Amersfoort w środkowej Holandii. Jak donosi lokalna policja zatrzymani Polacy przyłapani zostali na gorącym uczynku podczas majsterkowania przy skradzionych wcześniej rowerach w jednym z garaży. Policjanci poinformowali żartobliwie, że biorąc pod uwagę markę i model rowerów, złodzieje mieli bardzo dobry gust.

Holenderska policja, w związku z licznymi kradzieżami drogich jednośladów, już od kilku tygodni prowadziła szeroko zakrojone śledztwo, które ujawniło, że winnymi kradzieży są trzej Polacy oraz jeden obywatel Holandii. Dzięki sprawnym działaniom holenderskich funkcjonariuszy udało się ujawnić także pełen kradzionych rowerów garaż. Policjanci odpowiedzialni za zatrzymanie złodziei rowerów zeznali, że przestępcy byli głęboko zaskoczeni ich obecnością, a jeden z nich widząc umundurowanych funkcjonariuszy zaczął uciekać. Wystarczyło jednak żeby policjanci zagrozili mu użyciem paralizatora, aby się poddał.

Jak donosi holenderska policja, podczas przeszukania garażu oprócz kilkunastu skradzionych rowerów, ujawniona została także furgonetka na polskich tablicach rejestracyjnych. Wielce prawdopodobnym jest zatem że zatrzymani mężczyźni przygotowywali skradzione jednoślady, aby następnie przetransportować je do Polski.

Większość właścicieli znalezionych rowerów odebrało już swoje skradzione jednoślady, jednak nie są to jeszcze wszyscy pokrzywdzeni. Holenderska policja apeluje do osób, którym w niedawnym czasie został skradziony rower, aby pojawili się osobiście na komisariacie w celu oględzin odnalezionych jednośladów.

Podobna sytuacja miała już miejsce w Holandii w grudniu 2017 roku. Wtedy także aresztowanych zostało pięć osób oskarżonych o kradzieże rowerów. Jednakże w minioną w środę, na pierwszej rozprawie w sądzie, zabrakło najważniejszego podejrzanego, którego śledczy uznali za lidera zatrzymanej szajki. Holenderska prokuratura ma podejrzenia, że mężczyzna, o którym mowa ukrywa się w Polsce.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl