Connect with us

Published

on

Czy trzeba być w pełni sprawnym, aby żyć pełnią życia? Niecodzienna historia z nominowanym do Oscara Andrew Garfieldem próbuje odpowiedzieć na to pytanie.

Robin Cavendish (Andrew Garfield) wiódł wspaniałe, pełne satysfakcji życie zdrowego, młodego, inteligentnego i przystojnego mężczyzny. To energiczny, kochający sporty i przygodę człowiek. Przykuwa uwagę kobiet, jednak swoje uczucie przelewa na jedną – Dianę (Claire Fox), która zostaje jego żoną. Tę idylliczną historię przerywa diagnoza brzmiąca niby wyrok – polio. Chorba to prawdziwy cios – przykuwa młodego Cavendisha do łóżka, doprowadzając do pełnego paraliżu. Mężczyzna, który jeszcze kilka miesięcy temu z zapałem grał w golfa, staje się w pełni zależny od funkcjonowania respiratora. To wszystko staje się niezwykłym sprawdzianem uczucia między Robinem a Dianą, ale też wielkim wyzwaniem walki o pełne człowieczeństwo.

 

Reżyser filmu jest znany dotychczas odbiorcom jako odtwórca ról w takich filmach, jak „Władca pierścieni”, czy „Planeta małp”. Próba sprawdzenia swoich sił w reżyserii od dłuższego czasu była jego marzeniem. „Pełnia życia” ukazuje nam udaną próbkę zdolności reżyserskich Serkisa. Film prezentuje się bardzo profesjonalnie – możemy oglądać wspaniałe zdjęcia Roberta Richardsona, poruszającą muzykę Nitina Sawhneya i wspaniałą grę aktorską głównych bohaterów – Andrew Garfielda i Claire Fox.

 

Film Serkisa wspaniale ukazuje emocje bohaterów. Widz może w pełni poczuć miłość łączącą Roberta i Dianę Cavendishów, wsparcie, jakim się obdarzają, strach, gdy porażony chorobą Robin znajduje się na skraju śmierci, radość, gdy doświadcza znów prawdziwego życia i rzeczy, które wydawały mu się być poza zasięgiem, gdy lekarze wydali mu wyrok spędzenia reszty życia na szpitalnym łóżku.

 

Historia Robina Cavendisha pokazuje, że nawet sparaliżowany mężczyzna może odnaleźć szczęście, jakiego niejednokrotnie nie doświadcza człowiek zdrowy. Wola życia, przełamywanie granic, siła prawdziwej przyjaźni i miłości, które niesie w swym przesłaniu ten wzruszający film, skłania odbiorcę do głębszej refleksji. Obraz Serkisa pokazuje, że człowiek w obliczu tragedii potrafi przekraczać granice pomysłowości, odkrywać nowe rozwiązania, a w ten sposób dawać również szansę innym chorym na godne i piękne – pełne życie.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Blachownia wyślij sms O TREŚCI: WNIOSEK na 7257

Published

on

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Znalazłeś się w krytycznej sytuacji gospodarczej, pilnie potrzebujesz pożyczki na spłatę bieżących zobowiązań albo potrzebujesz gotówki na dokończenie remontu, niemogącą czekać naprawę samochodu, lub na kolejny równie ważny cel? Szukasz serwisu, w jakim zawrzesz umowę pożyczkową na atrakcyjnych dla Ciebie warunkach, bez zbędnych formalności i biurokracji, bez składania znacznej mierze dokumentów, i bez składania zaświadczenia o zarobkach? Skorzystaj z swego serwisu Kredyt-Express, za usługą którego nauczysz się z najpiękniejszymi ofertami dostępnymi dziś na bazarze i obiecasz sobie pożyczkę w parę minut, tylko za pomocą telefonu i internetu!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

Pracownik z Ukrainy Moryń zadzwoń 533 024 116

Published

on

Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy

Pracodawcy często stają przed ogromnym wyzwaniem, którym jest wyszukanie właściwego pracownika. Gdy zasoby odpowiednie nie pozwolą na przyjęcie rodaka, pojawia się możliwość uzyskania pracownika za granicą. Tymczasem znalezienie takiego typa ma ogromne wyzwanie. Jak uzyskać dobrego człowieka z Ukrainy i gdzie go szukać?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl