Informacje z kraju

Atak zimy w Polsce

Nadchodzi zima do Polski. Pojawiły się ostrzeżenia dla kilku województw w całej Polsce. Pogoda w całym kraju będzie się cały czas pogarszać. Opady śniegu mogą wystąpić już we wszystkich województwach w całym kraju. Na południu Polski sytuacja pogodowa jest bardzo trudna. Najgorzej jest w okolicy Leska i Sanoka. Pokrywa śnieżna wynosi aż 40 cm. Pod ciężarem śniegu gałęzie łamią się i zrywają linie energetyczne oraz blokują drogi. Bez prądu jest nawet 13 tysięcy odbiorców, drogi są całe w śniegu.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostrzega przed lawinami w polskich górach. Obowiązuje tam trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Według informacji TOPR-u, silny wiatr oraz opady śniegu mogą powodować niestabilność pokrywy śnieżnej oraz lawiny.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostrzega, że największym zagrożeniem dla ludzi jest wiatr oraz gwałtowne zmiany temperatury, zwłaszcza ocieplenie. Pogoda na najbliższą niedzielę też nie jest sprzyjająca. W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura od -9°C do -3°C. Wiatr raczej słaby, nad morzem umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, północny i północno-wschodni. Na wybrzeżu wiatr może powodować zawieje śnieżne. A wszystko to dzięki temu, że Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Skandynawii, w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Opady śniegu od wczesnego rana dają się we znaki głównie mieszkańcom południowej i zachodniej Polski, ale w ciągu dnia dotrą do pozostałych regionów. Niestety z wielką cierpliwością czekajmy na przybycie tak długo oczekiwanej wiosny!!!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o