Connect with us

Published

on

Nadchodzi zima do Polski. Pojawiły się ostrzeżenia dla kilku województw w całej Polsce. Pogoda w całym kraju będzie się cały czas pogarszać. Opady śniegu mogą wystąpić już we wszystkich województwach w całym kraju. Na południu Polski sytuacja pogodowa jest bardzo trudna. Najgorzej jest w okolicy Leska i Sanoka. Pokrywa śnieżna wynosi aż 40 cm. Pod ciężarem śniegu gałęzie łamią się i zrywają linie energetyczne oraz blokują drogi. Bez prądu jest nawet 13 tysięcy odbiorców, drogi są całe w śniegu.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostrzega przed lawinami w polskich górach. Obowiązuje tam trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Według informacji TOPR-u, silny wiatr oraz opady śniegu mogą powodować niestabilność pokrywy śnieżnej oraz lawiny.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostrzega, że największym zagrożeniem dla ludzi jest wiatr oraz gwałtowne zmiany temperatury, zwłaszcza ocieplenie. Pogoda na najbliższą niedzielę też nie jest sprzyjająca. W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura od -9°C do -3°C. Wiatr raczej słaby, nad morzem umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, północny i północno-wschodni. Na wybrzeżu wiatr może powodować zawieje śnieżne. A wszystko to dzięki temu, że Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Skandynawii, w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Opady śniegu od wczesnego rana dają się we znaki głównie mieszkańcom południowej i zachodniej Polski, ale w ciągu dnia dotrą do pozostałych regionów. Niestety z wielką cierpliwością czekajmy na przybycie tak długo oczekiwanej wiosny!!!

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl