Connect with us

Published

on

Ministerstwo Finansów podsumowuje wpływy do budżetu państwa z 2017 roku. Dziura budżetowa zasypana zostaje miliardami złotych z naszych podatków.

Ministerstwo Finansów w minioną środę wydało oświadczenie o wysokości deficytu budżetu państwa jakim zakończy się 2017 rok. Deficyt ten wyniósł 25,4 miliardów złotych, czyli o ponad połowę mniej niż było zapisane w ustawie budżetowej. Szefowa resortu Teresa Czerwińska informuję, że tak niski deficyt jest wynikiem bardzo dobrej ściągalności dochodów, zwłaszcza z VAT. Informuje ona także że osiągnięty deficyt był niższy o 20,8 miliardów złotych w stosunku do deficytu zrealizowanego w 2016 roku określanego jako jeden z najmniejszych w ostatnich latach. Teresa Czerwińska zwróciła także uwagę, że tak niski deficyt nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Ściągalność podatków była w minionym roku zadaniem najwyższego priorytetu dla całego resortu, a do tego sukcesu przyczyniły się także: rozbudowa zdolności analitycznych ministerstwa, konsekwentnie wprowadzane zmiany prawne oraz wzmożone wysiłki służb skarbowych. Szefowa resortu finansów Teresa Czerwińska w samych superlatywach ocenia wykonanie dochodów budżetu w 2017 roku.

Ministerstwo Finansów w wydanym komunikacie chwali się również skuteczniejszą dyspozycją pieniędzy z budżetu państwa na niezbędne wydatki. Teresa Czerwińska zaznaczyła, że prowadzony na bieżąco monitoring i analiza w wykonania wydatków po trzech kwartałach pozwalały na przekierowanie oszczędności na ważne cele i zadania państwa. Miała na myśli dodatkowe środki, które przekazane zostały między innymi na służbę zdrowia oraz rozwój gospodarczy. Wspomniała, że w minionym 2017 roku, duże oszczędności pochodziły między innymi z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych dzięki dobrej sytuacji na rynku pracy.

Ministerstwo Finansów zanotowało większe wydatki, w stosunku do roku 2016, w ramach budżetu wojewodów. Było to spowodowane wypłatą świadczeń wychowawczych w ramach programu Rodzina 500 Plus, które w 2016 roku wystartowały dopiero od kwietnia. Natomiast wydatki związane z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych osiągnęły niższy poziom w stosunku do poprzedniego roku o 4,3 miliarda złotych. Niższy poziom wynikał z lepszego wpływu składek w 2017 roku.

Szefowa resortu finansów Teresa Czerwińska informuję, że dobra sytuacja budżetu państwa 2017 roku mobilizuje całe ministerstwo do pracy na dalszą stabilizacją finansów publicznych w Polsce oraz zwiększa bezpieczeństwo realizacji istniejących i planowanych do wprowadzenia programów rządu. O dobrej sytuacji naszego budżetu wspominają także analitycy mBank Research, którzy określają deficyt jako tak samo niski jak w latach 2007-2008, czyli przed ogólnoświatowym kryzysem.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl