Connect with us

Published

on

Wszystkie informacje na temat Zespołu Szkół Społecznych Nr 1 STO im Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu. Szkoła ta zawiera niesamowitą ilość atutów między innymi wykwalifikowaną kadrę nauczycieli oraz życzliwą i przyjazną atmosferę.

Patron
Szkoła ta istnieje już 13 lat. Na początku działała jako społeczne liceum później natomiast jako gimnazjum. Szkoła ta bardzo pragnęła mieć swojego patrona. Nadszedł ten dzień, że Zespół Szkół Społecznych Nr 1 STO w Kołobrzegu przyjął imię Zbigniewa Herberta. Skąd ten pomysł? I dlaczego właśnie to imię przyjeli? Dlatego, że Kołobrzeg trzykrotnie gościł czołowych artystów scen polskich występujących z okazji „Herbertiady”. Nazwę tą należy rozumieć w ten sposób, że jest to cykliczna impreza, która upamiętnia postać i promuje twórczość zmarłego z przed pięciu laty Zbigniewa Herberta. Zbigniew Herbert wyróżnia się tym, że jest jednym z najważniejszych poetów XX wieku. Gdy tylko odbywały się konkursy bądź spektakle zawsze towarzyszył konkurs recytatorski, okolicznościowe wydawnictwa, eseje o twórczości Herberta oraz wiele innych wydarzeń.
Dlaczego szkoła ta wybrała właśnie swojego patrona ze Hererta?

Dlatego, że Zbigniew Hebert był jednym z największych Polaków XX wieku -stuleciu. To właśnie on swoją osobą reprezentował to co jest w życiu najważniejsze i pokazywał co powinno pozostać trwałe. Zbigniew Herbert należy do bardzo polskich poetów. Jego twórczość wyraża wewnętrzną walkę, człowieka który się zmaga z własną słabością. Zbigniew Herbert głosił w swoim życiu wszystko to co jest najpiękniejsze i najlepsze wśród wartości stworzonych przez ludzkość.

Zespół Szkół Społecznych mając za swojego patrona właśnie Zbigniewa Herberta ma za zadanie sprawić, że wielu mądrych ludzi będzie się szczycić właśnie tym, że chodzili do tej a nie do innej szkoły.

Misja Szkoły.
Szkoła ta ma wiele misji do zrealizowania. Zespół Szkół Społecznych im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu ma na celu to by każdy uczeń miał możliwość samorealizacji. Dla szkoły bardzo ważne jest to aby współpraca między uczniami, nauczycielami i rodzicami układała się pomyślnie i zgodnie. Działania, które są realizowane są w tej szkole wywodzą się od patrona a mianowicie wartości kulturowe, etyczne i narodowe. Szkoła chętnie nawiązuje współpracę z różnymi osobami czy instytucjami, otwarta jest na nowe pomysły czy przedsięwzięcia, ponieważ najważniejsze dla nich jest dobro ucznia. Szacunek w tej szkole to podstawa nikt nie jest poniżany, ponieważ akceptują i szanują to, że każdy może mieć prawo do własnych myśli i poglądów. Misją szkoły jest również to by każdy uczeń rzetelnie zdobywał wiedzę oraz umiejętności, które zapewne nie raz przydadzą się w życiu społecznym czy rodzinnym. Szkoła ta przygotowuje uczniów do tego by wiedzieli, że bardzo ważne jest to by się systematycznie uczyli i pogłębiali swoją wiedzę. Dbają o rozwój oraz starają się doskonalić osobowość każdego ucznia. Także jak widać szkoła ta ma wysoki poziom i stawia sobie do wykonania na prawdę ważne cele do wykonania.

Absolwent szkoły.
Kończąc właśnie tą a nie inną szkołę absolwent jest przygotowany i gotowy do tego by móc się dalej kształcić na wyższych szczeblach edukacyjnych. Oprócz tego kończąc tą szkołę jest na tyle odpowiedzialny, że potrafi się zatroszczyć o własną dalszą naukę i karierę zawodową jak wiadomo w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Szkoła ta daje możliwość komunikowania się z innymi w różnych językach jak języki są w chwili obecnej podstawą do dalszego rozwoju. Absolwent tej szkoły potrafi w sposób odpowiedzialny podejmować decyzje i zmagać się z napotkanymi na swojej drodze problami. Odnosi się do innych osób w sposób serdeczny  i życzliwy.

Historia Szkoły.
W województwie Koszalińskim powstało jako pierwsze właśnie liceum społeczne. Historia tego liceum zaczyna się od roku 1990. Wszystko zaczęło się od tego że po jednej stronie zebrali się rodzice, którzy nie chcieli posyłać swoich dzieci do szkół, natomiast po drugiej stronie znalazła się grupa nauczycieli, którym bardzo zależało na współpracy z młodzieżą. Doszli oni do wniosku, że aby założyć szkołę muszą się zebrać razem i stworzyć koło społeczne. W 1989 roku zotało założone Społeczne Towarzystwo Oświatowe właśnie tam szukali oni pomocy. W czerwcu 1990 roku rozpoczął się pierwszy nabór do pierwszej klasy. Już od samego początku szkoła ta cieszyła się ogromną popularnością i zainteresowaniem. Młodzież, która zgłaszała się na wstępne egzaminy nie była tylko z Kołobrzegu ale również z Białogardu, Świdnicy, czy Gryfic. Zainteresowanie było tak duże, że pomimo tego, że zasadą szkół społecznych było przyjmowanie tylko do klas pierwszych to otworzyli również klasę drugą. Jak już wyżej wspomniałam zainteresowanie tą szkołą było ogromne co pokazuje, że w roku 1991 o 32 miejsca w klasie pierwszej walczyło aż 120 osób. Natomiast o 170 miejsc w Kołobrzeskim państwowym liceum starało się 223 osoby. Egzaminy wyglądały w ten sposób, że należało zdać pisemny język polski oraz matematykę. Był również test z wiedzy ogólnej. W szkole tej odbywają się obozy integracyjne by młodzież mogła się na początku bliżej i lepiej poznać.  Obozy te dawały możliwość bliższego zapoznania się nie tylko młodzieży ale również nauczycielom i rodzicom. Wysoki nacisk był kładziony na języki obce dlatego też były trzy poziomy do którego był przypisywany każdy rocznik. Poziom był zaawansowany, średnio zaawansowany i podstawowy. W szkole tej obowiązują dwa obce języki angielski i niemiecki. Języki te są obowiązkowe dla wszystkich uczniów. Społeczne liceum posiadało basen pływacki z którego uczniowie mogli korzystać. Szkoła ta posiada również w swoim zapleczu galerię malarską, w której odbywają się zajęcia plastyczne i muzyczne. Uczniowie mają częste wyjazdy do teatru co wiąże się również z nauką języka polskiego . Nauczyciele mają duże możliwości do indywidualnego działania. Pierwsi gimnazjaliści rozpoczęli naukę w tej szkole we wrześniu 1999 roku duża zasługa w tym wszystkim to zasługa wszyztskich nauczycieli, którzy się niesamowicie w to wszystko angażowali.

Czesne nie zapewnia pokrycia kosztów działania placówki. Organizowane są kursy komputerowe i języka angielskiego a pieniądze uzyskuje się z przyjęć kolonii.
Placówka ta cieszy się coraz to większą popularnością i zainteresowaniem między innymi dlatego, że chętnych jest coraz to więcej niż można przyjąć.

Dyrekcja
Dyrektor – inż. Witold Woszczyński,
Wicedyrektor – mgr Ewa Jaster (odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej),

Nauczyciele
Pedagog szkolny – mgr Małgorzata Grotto,
Nauczyciel wspomagający – Małgorzata Grotto,
Logopeda – Eliza Dziubak,
Język polski – mgr Wojciech Czaplewski (odznaczony Medalem Komisji Narodowej), mgr Janina Tylicka,
Język angielski – mgr Fabian Mrozek (odznaczony Medalem Komisji Narodowej),  mr Karolina Rejmak, mgr Paulina Miszczyn,
Język angielski konwersacje – mgr Marcos Fiqueiredo,
Język niemiecki – mgr Fabian Mrozek (odznaczony Medalem Komisji Narodowej), mgr Aleksandra Mrozek,
Język hiszpański – mgr Paulina Miszczyszyn,
Historia – mgr Ewa Jaster (odznaczona Medalem Komisji Narodowej),
Wos – mgr Ewa Jaster ( odznaczona Medalem Komisji Narodowej),
Matematyka- dr Danuta Fonfara, mgr Agnieszka Dembska, mgr Kamila Adamek,
Biologia – mgr Irena Krychowiak (odznaczona Medalem Komisji Narodowej),
Chemia – mgr Irena Krychowiak (odznaczona Medalem Komisji Narodowej),
Geagrafia – mgr Maria Stankiewicz (odznaczona Medalem Komisji Narodowej),
Fizyka – mgr Kamila Adamek,
Informatyka – mgr Aleksandra Szornak,
Podstawy przedsiębiorczości – mgr Małgorzata Kadrzyńska,
Technika – mgr Halina Schulz – Tkacz,
Etyka – Małgorzata Kadrzyńska,
WDŻ – mgr Agnieszka Maciejewska,
EDB – mgr Arkadiusz Harłukowicz,
WF – mgr Agnieszka Banasiak,
Religia – mgr Iwona Lubacz,
Edukacja Filozoficzna – mgr Wojciech Czaplewski ( odznaczony Medalem Komisji Narodowej),
Biblioteka – mgr Małgorzata Grotto
Zespół Szkół Społecznych Nr 1 STO im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu posiada zarówno gimnazjum jak i liceum.
Społeczne Gimnazjum Nr 1

Wartości szkoły.
Dla szkoły na pierwszym miejscu jest zawsze uczeń jego rozwój i sukces. Szkoła ta posiada w swojej kadrze wykwalifikowaną kadrę pedagogów, którzy są przygotowani i gotowi na wzajemną współpracę zarówno z uczniami jak i rodzicami. Nauczyciele są życzliwi ale wymagający. Szkoła posiada w swojej bazie różnorodne przedmioty ogólnokształcące, kładą nacisk na języki obce język niemiecki, angielski i francuski. Szkoła ta to nie tylko intensywna nauka ale uczniowie mają możliwość korzystania z różnorodnych zajęć dodatkowych między innymi takich jak : strzelectwo sportowe, koncerty umuzykalniające, różnorodne zajęcia sportowe np. nauka pływania. Uczniowie wyjeżdżają na różne wycieczki i programy edukacyjne. Szkoła ta posiada własną pracownie informatyczną z dostępem do internetu. Uczniowie mogą również korzystać  z sali gimnastycznej z boiska do kosza, biblioteki, strzelnicy sportowej. Dostępne są również pracownie przedmiotowe. Klasy są małe do 18 osób co sprawia że każdy uczeń otrzymuje indywidualną pomoc gdy tylko tego potrzebuje. Ważną wartością tej szkoły jest to, że panuje tutaj bardzo przyjazna atmosfera. Gości tutaj pośród uczniów i nauczycieli przede wszystkim życzliwość, poczucie bezpieczeństwa, akceptacja, poczucie własnej wartości. Dla szkoły ważne jest również by relacje z rodzicami były partnerskie. Lekcje odbywają się w godzinach od 8:00 do 15:15.

Społeczne liceum Ogólnokształcące.
Zespoły klasowe są małe co sprzyja pracy w grupie. Kładziony jest nacisk na języki obce dlatego też uczniowie są przygotowywani do zdania certyfikatów językowych. Poziomy zaawansowania są różne. Istnieje możliwość nauki języka angielskiego, niemieckiego lub francuskiego. Uczniowie mogą korzystać z wymiany międzynarodowej co daje na prawdę ogromne możliwości oraz rozwój. Społeczne liceum Ogólnokształcące oferuje również różnorodne zajęcia pozalekcyjne między innymi basen, wyjazdy do teatru, biwaki czy wycieczki. Nauczyciele otaczają uczniów życzliwością starają się każdemu z uczniów pokazać, że należy wierzyć we własne siły i możliwości. Uczniowie mają możliwość zdobycia stypendiów są to stypendia naukowe i socjalne. Panuje tutaj partnerska współpraca z rodzicami. Funkcjonuje szkolny sklepik, który jest bardzo dobrze zaopatrzony. Lekcje trwają od 8:00 do 15:15

napisz opinie o szkole i swoje spostrzeżenia

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pordnik

Sportowe stylizacje na co dzień

Published

on

Sportowe stylizacje na co dzień

Sportowy styl to przede wszystkim wygoda, którą wiele osób ceni sobie bardziej niż elegancję. Jednak jedno nie wyklucza drugiego. Dziś podpowiemy, jak stworzyć sportowe stylizacje, które są jednocześnie wygodne i eleganckie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Poradnik

Markizy na całe lato – najlepsza ochrona dla Twojego tarasu

Published

on

Markizy na całe lato – najlepsza ochrona dla Twojego tarasu

W słoneczne dni nie ma lepszej ochrony na taras, niż markiza ogrodowa. Produkt ten wykonany jest z najwyższej klasy materiałów, by zapewnić Ci doskonałą ochronę przed słońcem oraz deszczem – tak, że możesz spędzać czas na zewnątrz zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę. W tym artykule dowiesz się, jakie inne zalety posiadają markizy ogrodowe od WAKO rolety żaluzje.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Przydatne

Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek?

Published

on

Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek?

Właściwe zabezpieczenie ładunku nie tylko i wyłącznie będzie przeciwdziałać uszkodzeniu ładunku, ale również zagwarantuje bezpieczeństwo kierowcy. Ponadto w sytuacji, gdy fracht nie będzie zamocowany w odpowiedni sposób może stanowić bardzo poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia kierowcy i innych uczestników danego ruchu drogowego. Osoby wykonujące przewóz rzeczy muszą kłaść ogromny nacisk, w jaki sposób powinien być zabezpieczony ładunek.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl