Connect with us

Published

on

Brutalny atak na 18-latka w Krakowie. Napastnicy zaatakowali go maczetami i siekierami, poszkodowany znajduje się w szpitalu w ciażkim stanie, znaleziono go z prawie odciętą ręką. Policja poszukuje świadków zdarzenia – jak na razie sprawców nie ujęto.

Pocięli nastolatka maczetą! Brutalne porachunki kiboli na ulicy Teligi w Krakowie

We wtorek 30 stycznia w godzinach wieczornych w Krakowie doszło do brutalnego ataku na 18-latka w okolicy ulicy Teligi na jednym z osiedli – Prokocimiu. Według zeznań, nastolatka napadła grupa licząca od 5 do nawet 10 dorosłych mężczyzn. Napadnięty chłopak nie pochodził jednak z tej okolicy – mimo wszystko policja uważa, że atak może się wiązać z częstymi w tej okolicy kibolskimi porachunkami. Prokocim znajduje się pod wpływami pseudokibiców Cracovii, sąsiedni Bieżanów opanowany jest przez kiboli Wisły – często dochodzi między nimi do potyczek i porachunków.

Narzędziami zbrodni miały być maczety, siekiery i noże – 18 latkowi prawie odcięto rękę!

Według zeznań świadków zdarzenia, do całego zajścia doszło około godziny 20. Grupa zamaskowanych mężczyzn zaczęła przy ul. Teligi ścigać nastolatka, który w pewnym momencie skrył się za przypadkową kobietą – nie zniechęciło to jednak napastników, którzy odepchnęli kobietę i zaatakowali 18-latka ostrymi narzędziami, zadając mu liczne rany cięte. Wszyscy byli uzbrojeni, wśród narzędzi zbrodni wymienia się nie tylko maczety, ale również noże i siekiery. Napastnicy uciekli, zostawiając zaatakowanego mężczyznę krwawiącego na ulicy.

Zaatakowany 18-latek jest w ciężkim stanie

Jedna z mieszkanek Prokocimia miała znaleźć nastolatka na ulicy, leżącego w kałuży krwi. Według ustaleń stracił on około 2 litrów krwi, ma liczne rany kłute i cięte na całym ciele, a najpoważniejsza jest rana prawej ręki, która została prawie odcięta, prawdopodobnie maczetą. Pogotowie prowadziło reanimację na miejscu, 18-latek został przewieziony do jednego z krakowskich szpitali w stanie krytycznym. Obecnie przebywa na oddziale, a jest stan nadal określany jest jako ciężki, decydujące o jego życiu będą kolejne godziny i dni. 31 stycznia przechodnie na ulicy Teligi nadal mogą zauważyć liczne plamy krwi, które są świadectwem wczorajszego brutalnego ataku.

Policja poszukuje sprawców brutalnej napaści

Sprawcy napaści uciekli, dlatego policja apeluje by świadkowie zdarzenia zgłaszali się na komisariat i pomogli w ustaleniu sprawców. Będzie to trudne z racji tego że napastnicy mieli zasłonięte twarze, ale tak naprawdę znalezienie ich to jedynie kwestia czasu. Policja sprawdza wszystkie zachowane ślady, będzie analizowała nagrania monitoringu i przesłuchiwała świadków. Może ktoś widział grupę mężczyzn uciekających w okolicy Prokocimia tuż po godzinie 20, dlatego wszystkie osoby które cokolwiek wiedzą o sprawie, mogą nawet anonimowo poinformować policję. Z nieoficjalnych danych wynika, że w sprawie zostały zatrzymane cztery osoby, kobieta i trzech mężczyzn, jednak jak na razie informacji nie potwierdza policja.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl