Connect with us

Published

on

Dlaczego popularny lek dla dzieci został wycofany z bieżącej sprzedaży oraz jakie są tego konsekwencje dla konsumentów? Czy Twoje dziecko znajduje się w grupie ryzyka? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

O wycofaniu partii leku o nazwie „Pediprofen” poinformował 30 stycznia 2018 roku Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Podjęta decyzja dotyczy wszystkich syropów o numerze J01 oraz dacie przydatności do końca grudnia bieżącego roku.

Czym jest lek „Pediprofen”?

Lek „Pediprofen” to syrop – zawiesina doustna, który ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. To popularny farmaceutyk stosowany przez rodziców dzieci w wieku od sześciu miesięcy do jedenastu lat. Lek wydawany jest bez recepty, co zasadniczo zwiększa jego popularność. Jego szerokie spectrum działania pozwala na łagodzenie doraźnych dolegliwości takich jak stany podgorączkowe, gorączka oraz wszelkie dolegliwości bólowe.

Dlaczego lek „Pediprofen” wycofano ze sprzedaży?

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu partii leku „Pediprofen” powołując się na wyniki badań, które wykazały, że partia J01 została zanieczyszczona mikrobiologicznie, co skutkuje brakiem zgodności ze specyfikacją wytwórcy. Decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego lek przymusowo został wycofany z obrotu. Sprawa ta dotyczy nie tylko Polski, ale i wielu innych krajów na całym świecie.

Co decyzja o wycofaniu oznacza dla osób, które podały lek z wadliwej partii swoim dzieciom?

Specjaliści uspokajają – analizując ryzyko związane z zanieczyszczeniem, powodującym złą jakość produktu, nie wykazano poważnego, negatywnego wpływu na zdrowie i życie. Jednakże powinno się zaprzestać jego ponownego wykorzystania lub przerwanie bieżącej kuracji, zastępując wycofany „Pediprofen” innym lekiem o zbliżonym składzie lub tą samą zawiesiną z innej partii.

Możliwości zwrotu wadliwej partii

Wszystkie osoby, które posiadają „Pediprofen” z partii J01 w domu, mogą dokonać jego zwrotu w każdej aptece w kraju i za granicą, ponieważ problem ten nie dotyczy tylko Polski. Rozczarowuje jednak fakt, że pieniądze za oddany lek nie będą zwracane. Nie istnieje także możliwość bezpłatnej wymiany wadliwego produktu na jakikolwiek inny lek lub syrop z innej partii.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gosia
gosia
4 lat temu

Od kiedy jem miód wielokwiatowy z CBD + CBDA i pije syrop konopny z Rokitnikiem (dokładnie rok), to nie choruję – nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło. Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet nie można nazwać przeziębienie – kilka razy wydmuchałam nos, bardzo lekko bolało mnie gardło przez jeden dzień. Przyznaję, że konopi nie jem codziennie, wtedy efekty byłyby pewnie jeszcze lepsze, jeżeli chodzi o inne schorzenia. także polecam a te produkty znajdziecie na tej stronie najtańsza wysyłka sprawdziłam… Czytaj więcej »

Informacje

Wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz P tymczasowo aresztowany

Published

on

Wójt gminy Kołobrzeg tymczasowo aresztowany

Wójt gminy Kołobrzeg, Włodzimierz P., został tymczasowo aresztowany. Wszystko ma mieć związek z podejrzeniem łapówkarstwa.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek zatrzymany przez CBA

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

300 tys. zł łapówki za korzystne zamiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzy osoby zatrzymane przez CBA.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl