Connect with us

Published

on

Ludzie mają bardzo różne hobby. Jednak niektóre mogą nawet zagrażać życiu. Czy faktycznie warto tracić swoje cenne życie, aby udowodnić, że jest się kimś wyjątkowym?

Ludzie posiadają różne hobby. Część ludzi zbiera znaczki inni kolekcjonują monety. Niektórzy preferują ekstremalne zainteresowania. Jak wspinaczki górskie. Bardzo pożądaną górą jest K2. Ostatnim bardzo popularnym przypadkiem jest wyprawa Tomka Mackiewicza.

Jego marzeniem było zdobycie tej góry. Ale na nieszczęście jego marzenie spełniło się aż za dobrze. Został tam do końca swoich dni. Tomek wyruszył razem z francuską i Elisabeth Revol. Rozpoczęli swoją podróż już pod koniec grudnia tamtego roku. Ich marzeniem było zdobycie Nanga Parbat. Jako jedynie dotarli aż praktycznie do samego szczytu. Reszta grupy nie mogła dotrzeć aż do samego szczytu. 15 stycznia podjęli próbę wspięcia się na sam szczyt.

Trwało to aż 10 dni. Dopiero 25 stycznia dotarli już praktycznie na sam szczyt. Z samej bazy widziano już ich na wysokości 8 metrów. Jednak potem zasłoniły ich chmury dlatego nie było ich już niestety widać. Przez co nie mamy 100-procentowej pewności, czy udało im się zdobyć szczyt. Niestety jedna z osób a dokładnie Tomek zaczął cierpieć na chorobę wysokościową. Która została spowodowana bardzo niską zawartość tlenu.

Zaczął tracić pomału wzrok, nie mógł już nawet chodzić. Pierwsze objawy są bardzo naiwne między innymi bóle głowy, wymioty, nudności. Bardzo często dołącza również osłabienie, brak apetytu, problemy z zaśnięciem oraz zawroty głowy. Oprócz tego może się pojawić ostry obrzęk płuc oraz mózgu. Jeśli pacjent nie dotrze na czas do lekarza oraz nie dostanie się w niższe rejony góry może nawet umrzeć.

Francuska Elisabeth Revol zdołała doprowadzić Tomka do bezpiecznego miejsca w jaskini na wysokości 7250 metrów i sama postanowiła udać się po pomoc. Zdołała dojść do 6700 metrów, gdzie oczekiwała na pomoc ratunkową.

Miłość do wspinaczki jest to bardzo niebezpieczne hobby. Może jak w przypadku Pana Tomasza Mackiewicza, jak i innych, którzy próbowali zdobyć ten szczyt, doprowadzić do śmierci. Ten mężczyzna osierocił trójkę małych dzieci. Jest to ogromna strata nie tylko dla rodziny, ale również dla nas.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malwina z Gliwic
Malwina z Gliwic
4 lat temu

Szkoda człowieka.Może i każdy sie zastanawia,po co tam szedł,czemu tak ryzykował?Przecież zawsze przy takiej wyprawie trzeba się liczyć z tym że można już nie wrócić.Ale to jest pasja,hobby,może to jest jak nałóg z którego nie można się wyleczyć.Nie wiem co bym zrobiła gdybym była na jego miejscu.

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl