Connect with us

Published

on

Znana jako rodzinne miasto poety Wergiliusza, jest jednym z ciekawszych ośrodków turystycznych na terenie Lombardii. Tu Włochy mogą nas zaskoczyć wyjątkowymi zabytkami oraz atrakcjami, obok których nie można przejść obojętnie. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście? Jakie atrakcje są tu szczególnie polecane przez biura podróży?


Mantua może się pochwalić przede wszystkim atrakcyjnym położeniem. Otaczające miasto jeziora sprawiły, że dawniej Mantua była ceniona ze względu na swe naturalne walory obronne. Z tego też pewnie względu w czasach Gonzagów stało się do miasto stolicą ich królestwa. Taki awans oznaczał też powstawanie nowych, pięknych budowli, które cieszą nasze oczy do dziś. Wspaniałe zabytki z XV i XVI wieku to dziś najważniejsze atrakcje, których w czasie wycieczki po tym mieście nie można pominąć. Jakie atrakcje turystyczne są zatem dumą tego miasta?

Wielkim zainteresowaniem wśród turystów odwiedzających to miasto cieszą się jego zabytki sakralne. Jednym z tych najważniejszych jest bazylika św. Andrzeja. Zbudowana została z woli Gonzagów w XV wieku i od samego początku miała pełnić ważną rolę. Tu miały być przechowywane tak cenne relikwie, jak krew Chrystusa. Dziś ampułki z krwią Chrystusa są wystawiane na widok publiczny w Wielki Piątek. Jest to dzień, w którym do bazyliki zagląda wielu wiernych z całej Europy. Równie ciekawym i chętnie odwiedzanym przez turystów zabytkiem sakralnym jest katedra św. Piotra, która swą obecną formę zyskała w XVI wieku. Ta świątynia znana jest z kolei jako miejsce pochówku św. Anzelma – mediolańskiego biskupa i kardynała. W katedrze można też zobaczyć groby Gonzagów – rodziny wyjątkowo zasłużonej dla Mantui.

W czasie wycieczki po tym mieście koniecznie trzeba też wybrać się na teren tutejszego pałacu. To wyjątkowy zabytek, którego dumą są wspaniałe freski. Te najciekawsze można ujrzeć w najstarszej części kompleksu, znanej jako zamek św. Jerzego. Zachwycają one swym realizmem oraz niezwykle umiejętnym zastosowaniem perspektywy, są też jednym z najwspanialszych dzieł sztuki, jakimi mogą się Włochy pochwalić na terenie Lombardii.

Mantua to jedno z ciekawszych miast, na terenie którego Włochy mogą nas zaskoczyć swym bogactwem oraz wyjątkową wręcz różnorodnością. Biura podróży zachęcają do odwiedzania tego miasta i odkrywania jego piękna. Wprawdzie wycieczki najchętniej zaglądają do Pawii oraz Mediolanu, warto pamiętać, że nie tylko one zasługują na uwagę na terenie Lombardii.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil R
Kamil R
4 lat temu

Ten artykuł naprawdę zachęcił mnie do tego żeby zwiedzić to miasto.Od dawna fascynują mnie Włochy.W tym roku planuję tam podróż.Nie miałem sprecyzowanych planów,co do miejsc które odwiedzę.Ale wiem na pewno że Mantua bedzie na mojej mapie podróży.

Informacje

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Published

on

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako "Balbina" nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem. Utrapienie szczecińskich kierowców autobusów komunikacji miejskiej zbliża się ku końcowi i nie będą musieli więcej się użerać z panią „Balbiną” wjeżdżająca do pojazdów swoim skuterem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Published

on

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Bezpłatne autobusy w Szczecinku? Zapowiada to kandydat Koalicji Obywatelskiej. Jakie pomysły oferują kandydaci? ile może kosztować darmowa jazda autobusami? Zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat, w którym można znaleźć odpowiedzi na zadane pytania.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Pijana matka pozostawiła 3 latke samą w lesie

Published

on

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy! Skandal w pomorskim! Kolejny skandal z udziałem matki. Pijana 24-latka pozostawiła w lesie 3-letnią córkę. Dziewczynka została szczęśliwie odnaleziona. Matce grozi 5 lat więzienia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl