Polska Relaks Świat Warto zobaczyć

Odkryj piękno włoskich miast: Mantua i jej zabytki

Znana jako rodzinne miasto poety Wergiliusza, jest jednym z ciekawszych ośrodków turystycznych na terenie Lombardii. Tu Włochy mogą nas zaskoczyć wyjątkowymi zabytkami oraz atrakcjami, obok których nie można przejść obojętnie. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście? Jakie atrakcje są tu szczególnie polecane przez biura podróży?


Mantua może się pochwalić przede wszystkim atrakcyjnym położeniem. Otaczające miasto jeziora sprawiły, że dawniej Mantua była ceniona ze względu na swe naturalne walory obronne. Z tego też pewnie względu w czasach Gonzagów stało się do miasto stolicą ich królestwa. Taki awans oznaczał też powstawanie nowych, pięknych budowli, które cieszą nasze oczy do dziś. Wspaniałe zabytki z XV i XVI wieku to dziś najważniejsze atrakcje, których w czasie wycieczki po tym mieście nie można pominąć. Jakie atrakcje turystyczne są zatem dumą tego miasta?

Wielkim zainteresowaniem wśród turystów odwiedzających to miasto cieszą się jego zabytki sakralne. Jednym z tych najważniejszych jest bazylika św. Andrzeja. Zbudowana została z woli Gonzagów w XV wieku i od samego początku miała pełnić ważną rolę. Tu miały być przechowywane tak cenne relikwie, jak krew Chrystusa. Dziś ampułki z krwią Chrystusa są wystawiane na widok publiczny w Wielki Piątek. Jest to dzień, w którym do bazyliki zagląda wielu wiernych z całej Europy. Równie ciekawym i chętnie odwiedzanym przez turystów zabytkiem sakralnym jest katedra św. Piotra, która swą obecną formę zyskała w XVI wieku. Ta świątynia znana jest z kolei jako miejsce pochówku św. Anzelma – mediolańskiego biskupa i kardynała. W katedrze można też zobaczyć groby Gonzagów – rodziny wyjątkowo zasłużonej dla Mantui.

W czasie wycieczki po tym mieście koniecznie trzeba też wybrać się na teren tutejszego pałacu. To wyjątkowy zabytek, którego dumą są wspaniałe freski. Te najciekawsze można ujrzeć w najstarszej części kompleksu, znanej jako zamek św. Jerzego. Zachwycają one swym realizmem oraz niezwykle umiejętnym zastosowaniem perspektywy, są też jednym z najwspanialszych dzieł sztuki, jakimi mogą się Włochy pochwalić na terenie Lombardii.

Mantua to jedno z ciekawszych miast, na terenie którego Włochy mogą nas zaskoczyć swym bogactwem oraz wyjątkową wręcz różnorodnością. Biura podróży zachęcają do odwiedzania tego miasta i odkrywania jego piękna. Wprawdzie wycieczki najchętniej zaglądają do Pawii oraz Mediolanu, warto pamiętać, że nie tylko one zasługują na uwagę na terenie Lombardii.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kamil R Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil R
Gość
Kamil R

Ten artykuł naprawdę zachęcił mnie do tego żeby zwiedzić to miasto.Od dawna fascynują mnie Włochy.W tym roku planuję tam podróż.Nie miałem sprecyzowanych planów,co do miejsc które odwiedzę.Ale wiem na pewno że Mantua bedzie na mojej mapie podróży.