Connect with us

Published

on

Kusi swym pięknem i bogactwem krajobrazu, kusi tutejszy klimat i malownicze zatoki. Majorka to wyspa, którą w pewnością warto poznać bliżej w czasie wakacyjnych podróży. O czym powinni pamiętać przybywający tu turyści? Jak sprawnie poruszać się po wyspie? Oto garść praktycznych porad, które mogą ułatwić poruszanie się po tej pięknej krainie.


Majorka to wyspa bardzo przyjazna dla turystów, a poruszanie się po jej obszarze nie stwarza większych problemów.

Podstawowym problemem dla większości turystów planujących pierwszą w swym życiu wyprawę na Majorkę jest wybór odpowiedniego terminu. Panuje powszechne przekonanie, że najlepiej zawitać tu w miesiącach letnich. Czy tak jest jednak w rzeczywistości? Latem na Majorce jest dość gorąco, a tłumy gości mogą nieco ograniczać możliwości wypoczynku – szczególnie miłośnikom ciszy i spokoju. Choć sezon turystyczny przypada tu właśnie na okres letni, można bez problemów przybyć na tę wyspę o każdej porze roku.

To wyspa o typowo śródziemnomorskim klimacie, zatem nawet zimy są tu wyjątkowo łagodne. Poza sezonem można się sprawniej poruszać na wyspie, co z pewnością zainteresuje odwiedzających Majorkę z powodu jej zabytków, a nie tylko wypoczynku na plaży.

Drugą ważną sprawą jest wybór miejscowości, w której warto się zatrzymać. Wczasy można spędzić albo w jednym z nadmorskich kurortów, np. w Palmie lub w takich miejscach, jak Palma Nova czy też S’Arenal. Istnieje również możliwość pobytu na wiejskiej farmie lub w gospodarstwie znajdującym się w tutejszych górach.

Kolejna ważna sprawa, którą interesują się głównie miłośnicy intensywnego zwiedzania, dotyczy poruszania się po wyspie. Dobra komunikacja sprawia, że bez względu na wybór miejsca zakwaterowania można śmiało podróżować po wyspie i bez większych problemów poznawać jej najpiękniejsze miejsca. Podróż po wyspie jest możliwa m. in. dzięki wypożyczalniom samochodów, co z pewnością ucieszy turystów ceniących sobie niezależność. Dobrze spisuje się również transport publiczny.

Autobusem można dotrzeć do większości ciekawych miejsc na wyspie, a częstotliwość połączeń jest zadowalająca. Poruszanie się po wyspie w ten sposób staje się łatwiejsze dzięki licznym punktom informacji turystycznej, w których rozdawane są darmowe rozkłady jazdy. Można również skorzystać z kolei, choć przez Majorkę przeprowadzono zaledwie dwie linie kolejowe.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Relaks

Ifirma + WooCommerce w Apilo – integracja dająca ogrom możliwości

Published

on

Ifirma + WooCommerce w Apilo - integracja dająca ogrom możliwości

Sprzedaż internetową w obecnych czasach możesz rozpocząć w bardzo prosty sposób. Nie potrzebujesz inwestować dużej ilości pieniędzy w swój dopiero co raczkujący biznes internetowy. Wystarczy, że rozpoczniesz sprzedaż na jednym z najpopularniejszych portali aukcyjnych, takich jak np. Allegro, Amazon czy eBay.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl