Majorka dla turystów. Praktyczne porady

Kusi swym pięknem i bogactwem krajobrazu, kusi tutejszy klimat i malownicze zatoki. Majorka to wyspa, którą w pewnością warto poznać bliżej w czasie wakacyjnych podróży. O czym powinni pamiętać przybywający tu turyści? Jak sprawnie poruszać się po wyspie? Oto garść praktycznych porad, które mogą ułatwić poruszanie się po tej pięknej krainie.


Majorka to wyspa bardzo przyjazna dla turystów, a poruszanie się po jej obszarze nie stwarza większych problemów.

Podstawowym problemem dla większości turystów planujących pierwszą w swym życiu wyprawę na Majorkę jest wybór odpowiedniego terminu. Panuje powszechne przekonanie, że najlepiej zawitać tu w miesiącach letnich. Czy tak jest jednak w rzeczywistości? Latem na Majorce jest dość gorąco, a tłumy gości mogą nieco ograniczać możliwości wypoczynku – szczególnie miłośnikom ciszy i spokoju. Choć sezon turystyczny przypada tu właśnie na okres letni, można bez problemów przybyć na tę wyspę o każdej porze roku.

To wyspa o typowo śródziemnomorskim klimacie, zatem nawet zimy są tu wyjątkowo łagodne. Poza sezonem można się sprawniej poruszać na wyspie, co z pewnością zainteresuje odwiedzających Majorkę z powodu jej zabytków, a nie tylko wypoczynku na plaży.

Drugą ważną sprawą jest wybór miejscowości, w której warto się zatrzymać. Wczasy można spędzić albo w jednym z nadmorskich kurortów, np. w Palmie lub w takich miejscach, jak Palma Nova czy też S’Arenal. Istnieje również możliwość pobytu na wiejskiej farmie lub w gospodarstwie znajdującym się w tutejszych górach.

Kolejna ważna sprawa, którą interesują się głównie miłośnicy intensywnego zwiedzania, dotyczy poruszania się po wyspie. Dobra komunikacja sprawia, że bez względu na wybór miejsca zakwaterowania można śmiało podróżować po wyspie i bez większych problemów poznawać jej najpiękniejsze miejsca. Podróż po wyspie jest możliwa m. in. dzięki wypożyczalniom samochodów, co z pewnością ucieszy turystów ceniących sobie niezależność. Dobrze spisuje się również transport publiczny.

Autobusem można dotrzeć do większości ciekawych miejsc na wyspie, a częstotliwość połączeń jest zadowalająca. Poruszanie się po wyspie w ten sposób staje się łatwiejsze dzięki licznym punktom informacji turystycznej, w których rozdawane są darmowe rozkłady jazdy. Można również skorzystać z kolei, choć przez Majorkę przeprowadzono zaledwie dwie linie kolejowe.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–