Connect with us

Published

on

Makabryczne znalezisko pod Łodzią. W Rurach ściekowych znaleziono martwy ludzki płód, o przyczynie zgonu dziecka dowiemy się po sekcji zwłok.

Makabrycznego odkrycia dokonali 23 stycznia pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji na obszarze gminy Poddębice. Pracownicy przepompowni sprawdzając drożność rur ściekowych znaleźli w studzience martwy płód. Na miejsce natychmiast wezwano policję i odpowiednie służby, które zajęły się zbadaniem tej makabrycznej sprawy.

Płód znajdował się w rurach kanalizacyjnych

Wezwana na miejsce policja dokonała wstępnych oględzin miejsca znalezienia martwego płodu, przesłuchano pracowników przepompowni oraz zabezpieczono zachowane na miejscu ślady. Policjanci znajdujący się na miejscu natychmiast powiadomili prokuratora, który przybył na miejsce w asyście doświadczonego lekarza medycyny. Wstępne ustalenia potwierdziły, iż znaleziono ludzki płód, którego długość wynosiła niespełna 30 centymetrów. Lekarz orzekł, że dziecko urodziło się między 30 a 34 miesiącem ciąży, jednak ostateczne ustalenia będą znane po wykonaniu sekcji zwłok. Badanie pozwoli również ocenić przyczynę śmierci. Najbardziej istotną kwestią jest to, czy w momencie w którym dziecko trafiło do ścieków było żywe – wiek wstępnie wskazuje bowiem na to, że wcześniak mógłby samodzielnie przeżyć poza łonem matki.

Policja będzie przesłuchiwać osoby, które mogą wiedzieć cokolwiek na temat makabrycznego znaleziska, postarają się również sprawdzić kobiety, co do których istnieje podejrzenie, iż były w ciąży. Zaawansowana ciąża i nagły brak dziecka będzie bowiem trudny do ukrycia. Powiadomiono okoliczne szpitale i placówki zdrowia, gdzie polecono sprawdzać karty kobiet będących w okresie poporodowym. Należy również ustalić, z których domów spływają nieczystości do tego odcinka kanalizacji. ustalenia wymagają czasu, jednak nie są trudne do wykonania. To pozwoli znacznie zawęzić obszar prowadzonych poszukiwań i odnaleźć matkę noworodka.

Skąd płód znalazł się w kanalizacji?

Makabryczne znalezisko wywołało lawinę pytań, które do czasu rozwoju śledztwa i wykonania sekcji zwłok nie mogą dawać żadnych konkretnych odpowiedzi. Bardzo ważne jest ustalenie przyczyny śmierci oraz tego, czy ciąża zakończyła się naturalnym poronieniem czy może dokonano późnej aborcji oraz czy w całe wydarzenie zamieszana jest wyłącznie matka, a może pomagały jej osoby trzecie. Płód prawdopodobnie z racji niewielkich rozmiarów został spuszczony do ścieków bezpośrednio z domu, w którym doszło do porodu. Ciało zostało zabezpieczone i trafiło do Łodzi, gdzie oczekuje na dalsze badania patomorfologiczne. Wyniki sekcji zwłok będą znane 25 lub 26 stycznia.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl