Connect with us

Published

on

W czwartek 25 grudnia pod Mediolanem wydarzyła się tragiczna w skutkach katastrofa kolejowa. Do wypadku doszło w porze porannego szczytu, kiedy koleją podróżowało wielu pasażerów, dojeżdżających do pracy czy szkoły w stolicy Lombardii. W wypadku brał udział pociąg lokalnych, włoskich linii kolejowych Trenord, na trasie biegnącej z Cremony do Mediolanu, przewożący w chwili zdarzenia około 350 pasażerów.

Tragiczna katastrofa kolejowa pod Mediolanem

 

Dziesiątki rannych, są również zabici

Jak na razie nie jest znana dokładna liczba ofiar katastrofy, dokąd nie zakończy się prowadzona akcja ratunkowa. Początkowo informowano o dwóch zabitych, obecnie wiadomo, że życie straciło co najmniej trzech pasażerów, a liczba rannych sięga nawet 100 osób! Stan zdrowia wielu z nich określany jest jako ciężki. Rozmiary katastrofy kolejowej zapewne poznamy dopiero za jakiś czas, kiedy zakończy się akcja ratunkowa i gdy miną pierwsze doby po wypadku, decydujące o życiu najciężej poszkodowanych.

Przyczyny wypadku obecnie nie są znane

W chwili obecnej nie można mówić o żadnej pewnej przyczynie tego tragicznego w skutkach wypadku. Nieoficjalne wiadomości przekazują, że przyczyną wykolejenia mogła być awaria zwrotnicy. To musi jednak zostać potwierdzone przez specjalnie zwołaną na miejsce wypadku komisję ustalającą przyczyny i okoliczności katastrofy. W tym samym miejscu w lipcu 2017 roku z torów wypadł pociąg podmiejski, jednak żaden pasażer nie odniósł obrażeń. Czwartkowy wypadek wyglądał bardzo źle – tory zostały całkowicie zablokowane, z najnowszych ustaleń wynika, że wykolejony skład jechał około 2 kilometrów, po czym całkowicie wypadł z trasy po uderzeniu w słup sieci trakcyjnej. Dwa spośród sześciu wagonów całego składu zostały zmiażdżone i są obrócone w poprzek torów. To daje jedynie wyobrażenie jak duża była siła uderzenia pociągu w słup sieci. Dostęp do części ofiar jest utrudniony, dlatego służby ratunkowe muszą rozcinać blachy wagonów, aby móc wydobyć wszystkich poszkodowanych.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl