Tragiczna katastrofa kolejowa pod Mediolanem! Są ofiary śmiertelne i dziesiątki rannych!

W czwartek 25 grudnia pod Mediolanem wydarzyła się tragiczna w skutkach katastrofa kolejowa. Do wypadku doszło w porze porannego szczytu, kiedy koleją podróżowało wielu pasażerów, dojeżdżających do pracy czy szkoły w stolicy Lombardii. W wypadku brał udział pociąg lokalnych, włoskich linii kolejowych Trenord, na trasie biegnącej z Cremony do Mediolanu, przewożący w chwili zdarzenia około 350 pasażerów.

Tragiczna katastrofa kolejowa pod Mediolanem

 

Dziesiątki rannych, są również zabici

Jak na razie nie jest znana dokładna liczba ofiar katastrofy, dokąd nie zakończy się prowadzona akcja ratunkowa. Początkowo informowano o dwóch zabitych, obecnie wiadomo, że życie straciło co najmniej trzech pasażerów, a liczba rannych sięga nawet 100 osób! Stan zdrowia wielu z nich określany jest jako ciężki. Rozmiary katastrofy kolejowej zapewne poznamy dopiero za jakiś czas, kiedy zakończy się akcja ratunkowa i gdy miną pierwsze doby po wypadku, decydujące o życiu najciężej poszkodowanych.

Przyczyny wypadku obecnie nie są znane

W chwili obecnej nie można mówić o żadnej pewnej przyczynie tego tragicznego w skutkach wypadku. Nieoficjalne wiadomości przekazują, że przyczyną wykolejenia mogła być awaria zwrotnicy. To musi jednak zostać potwierdzone przez specjalnie zwołaną na miejsce wypadku komisję ustalającą przyczyny i okoliczności katastrofy. W tym samym miejscu w lipcu 2017 roku z torów wypadł pociąg podmiejski, jednak żaden pasażer nie odniósł obrażeń. Czwartkowy wypadek wyglądał bardzo źle – tory zostały całkowicie zablokowane, z najnowszych ustaleń wynika, że wykolejony skład jechał około 2 kilometrów, po czym całkowicie wypadł z trasy po uderzeniu w słup sieci trakcyjnej. Dwa spośród sześciu wagonów całego składu zostały zmiażdżone i są obrócone w poprzek torów. To daje jedynie wyobrażenie jak duża była siła uderzenia pociągu w słup sieci. Dostęp do części ofiar jest utrudniony, dlatego służby ratunkowe muszą rozcinać blachy wagonów, aby móc wydobyć wszystkich poszkodowanych.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x