Connect with us

Published

on

W czwartek 25 grudnia pod Mediolanem wydarzyła się tragiczna w skutkach katastrofa kolejowa. Do wypadku doszło w porze porannego szczytu, kiedy koleją podróżowało wielu pasażerów, dojeżdżających do pracy czy szkoły w stolicy Lombardii. W wypadku brał udział pociąg lokalnych, włoskich linii kolejowych Trenord, na trasie biegnącej z Cremony do Mediolanu, przewożący w chwili zdarzenia około 350 pasażerów.

Tragiczna katastrofa kolejowa pod Mediolanem

 

Dziesiątki rannych, są również zabici

Jak na razie nie jest znana dokładna liczba ofiar katastrofy, dokąd nie zakończy się prowadzona akcja ratunkowa. Początkowo informowano o dwóch zabitych, obecnie wiadomo, że życie straciło co najmniej trzech pasażerów, a liczba rannych sięga nawet 100 osób! Stan zdrowia wielu z nich określany jest jako ciężki. Rozmiary katastrofy kolejowej zapewne poznamy dopiero za jakiś czas, kiedy zakończy się akcja ratunkowa i gdy miną pierwsze doby po wypadku, decydujące o życiu najciężej poszkodowanych.

Przyczyny wypadku obecnie nie są znane

W chwili obecnej nie można mówić o żadnej pewnej przyczynie tego tragicznego w skutkach wypadku. Nieoficjalne wiadomości przekazują, że przyczyną wykolejenia mogła być awaria zwrotnicy. To musi jednak zostać potwierdzone przez specjalnie zwołaną na miejsce wypadku komisję ustalającą przyczyny i okoliczności katastrofy. W tym samym miejscu w lipcu 2017 roku z torów wypadł pociąg podmiejski, jednak żaden pasażer nie odniósł obrażeń. Czwartkowy wypadek wyglądał bardzo źle – tory zostały całkowicie zablokowane, z najnowszych ustaleń wynika, że wykolejony skład jechał około 2 kilometrów, po czym całkowicie wypadł z trasy po uderzeniu w słup sieci trakcyjnej. Dwa spośród sześciu wagonów całego składu zostały zmiażdżone i są obrócone w poprzek torów. To daje jedynie wyobrażenie jak duża była siła uderzenia pociągu w słup sieci. Dostęp do części ofiar jest utrudniony, dlatego służby ratunkowe muszą rozcinać blachy wagonów, aby móc wydobyć wszystkich poszkodowanych.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl