Connect with us

Published

on

Dla wielu z nas Włochy to przede wszystkim Rzym i jego zabytki. Wycieczki do Wiecznego Miasta oferuje praktycznie każde biuro podróży, a chętnych na takie wyjazdy nie brakuje Nic w tym dziwnego.

Rzym to wiele niezwykłych miejsc i zabytków, które z całą pewnością zasługują na uwagę. W ich gronie wyróżnia się Koloseum – obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki po włoskiej stolicy i zabytek, które poleca niejedno biuro podróży. To jedna z najsłynniejszych budowli, jakimi mogą się pochwalić Włochy.

 

Koloseum to Rzym, Rzym to Koloseum – jedno bez drugiego, zgodnie z dawna przepowiednią, istnieć nie może. Ten cenny zabytek z czasów starożytnych ma wyjątkowy urok. Jego imponujące rozmiary przyciągają uwagę turystów, podobnie jak i jego historia. Na trybunach mogło zasiadać nawet 50 tysięcy widzów, a sama arena była świadkiem wielu bardzo ważnych wydarzeń. Wzniesione w I wieku n. e. Koloseum to najlepsza pamiątka z czasów Wespazjana, choć to jego następca, Tytus, dokonał uroczystego otwarcia najsłynniejszego amfiteatru na świecie.

 

Nic więc dziwnego, że obiekt ten trafił do historii jako amfiteatr Flawiuszów. Przez lata była to najważniejsza arena antycznego świata, znana z ważnych wydarzeń oraz krwawych widowisk. Tu walczyli gladiatorzy, tu męczono pierwszych chrześcijan. Dziś jest to jeden z najważniejszych zabytków, z jakimi kojarzone są Włochy.

 

Tu każdy może poczuć potęgę dawnego imperium oraz siłę władzy, jaką cieszyli się kolejni panowie Rzymu. Ta perełka dawnej architektury przyciąga turystów i jest jednym z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po włoskiej stolicy. O tym, jak wielką rolę odgrywa ten zabytek w świecie turystyki, wie zresztą doskonale każde biuro podróży.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Relaks

Ifirma + WooCommerce w Apilo – integracja dająca ogrom możliwości

Published

on

Ifirma + WooCommerce w Apilo - integracja dająca ogrom możliwości

Sprzedaż internetową w obecnych czasach możesz rozpocząć w bardzo prosty sposób. Nie potrzebujesz inwestować dużej ilości pieniędzy w swój dopiero co raczkujący biznes internetowy. Wystarczy, że rozpoczniesz sprzedaż na jednym z najpopularniejszych portali aukcyjnych, takich jak np. Allegro, Amazon czy eBay.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl