Relaks Świat Warto zobaczyć

Rzym i jego atrakcje: Koloseum

Dla wielu z nas Włochy to przede wszystkim Rzym i jego zabytki. Wycieczki do Wiecznego Miasta oferuje praktycznie każde biuro podróży, a chętnych na takie wyjazdy nie brakuje Nic w tym dziwnego.

Rzym to wiele niezwykłych miejsc i zabytków, które z całą pewnością zasługują na uwagę. W ich gronie wyróżnia się Koloseum – obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki po włoskiej stolicy i zabytek, które poleca niejedno biuro podróży. To jedna z najsłynniejszych budowli, jakimi mogą się pochwalić Włochy.

 

Koloseum to Rzym, Rzym to Koloseum – jedno bez drugiego, zgodnie z dawna przepowiednią, istnieć nie może. Ten cenny zabytek z czasów starożytnych ma wyjątkowy urok. Jego imponujące rozmiary przyciągają uwagę turystów, podobnie jak i jego historia. Na trybunach mogło zasiadać nawet 50 tysięcy widzów, a sama arena była świadkiem wielu bardzo ważnych wydarzeń. Wzniesione w I wieku n. e. Koloseum to najlepsza pamiątka z czasów Wespazjana, choć to jego następca, Tytus, dokonał uroczystego otwarcia najsłynniejszego amfiteatru na świecie.

 

Nic więc dziwnego, że obiekt ten trafił do historii jako amfiteatr Flawiuszów. Przez lata była to najważniejsza arena antycznego świata, znana z ważnych wydarzeń oraz krwawych widowisk. Tu walczyli gladiatorzy, tu męczono pierwszych chrześcijan. Dziś jest to jeden z najważniejszych zabytków, z jakimi kojarzone są Włochy.

 

Tu każdy może poczuć potęgę dawnego imperium oraz siłę władzy, jaką cieszyli się kolejni panowie Rzymu. Ta perełka dawnej architektury przyciąga turystów i jest jednym z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po włoskiej stolicy. O tym, jak wielką rolę odgrywa ten zabytek w świecie turystyki, wie zresztą doskonale każde biuro podróży.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o