Connect with us

Published

on

Po wybuchu gazu zawalił się budynek – katastrofa budowlana w Mirsku na Dolnym Śląsku

25 stycznia tuż przed godziną 13 zawaliła się część kamienicy wielorodzinnej zlokalizowanej przy ulicy Mickiewicza 1 w Mirsku na Dolnym Śląsku. Rzecznik prasowy dolnośląskiej straży pożarnej informuje o dwóch osobach w ciężkim stanie i rannych wśród których znajduje się pięcioro dzieci. W sumie rannych w wyniku katastrofy zostało około 10 osób. Najmocniej poszkodowani mężczyźni zostali przetransportowani śmigłowcem do szpitali w Nowej Soli i we Wrocławiu. Na miejscu trwa akcja ratunkowa, a prawdziwe rozmiary tragedii do czasu jej zakończenia nie są znane.

14 jednostek straży pożarnej w akcji

Na miejscu pracuje 14 jednostek straży pożarnej, grupa chemiczna i techniczna, które niwelują skutki zdarzenia i starają się poznać jego przyczyny. W akcji biorą udział również ratownicy z psami wyszkolonymi do szukania ludzi znajdujących się pod gruzami. Jak na razie najbardziej prawdopodobną wersją okoliczności całego zdarzenia okazuje się wybuch butli z gazem. Również świadkowie twierdzą, że wybuchła butla z gazem, która była podłączana przez dwóch najbardziej rannych mężczyzn. Na taką wersję wskazują również ich obrażenia, jednak ostateczne ustalenie przyczyny wybuchu będzie należało do biegłych techników.

Kamienica nadaje się tylko do wyburzenia

Niestety, obecny na miejscu nadzór budowlany nie dopuści kamienicy do dalszego użytku, nadaje się ona jedynie do rozbiórki. Poszkodowane rodziny otrzymały już lokale zastępcze, jednak cały ich dobytek pozostał pod gruzami. Pod kątem ewentualnych uszkodzeń sprawdzane są również inne budynki, znajdujące się w najbliższej okolicy feralnej kamienicy. Runęła cała frontowa ściana kamienicy, stropy zwisają bez podparcia. Całe szczęście, że po zdarzeniu nie doszło do nagłego wybuchu pożaru. Wstępne przeszukiwania zwałowiska wskazały, że wszyscy mieszkańcy zdążyli uciec i pod gruzami nie ma żadnych ofiar. Akcja ratownicza będzie jednak trwała co najmniej do wieczora. Należy również zabezpieczyć teren samego gruzowiska jak i znajdującej się przed nim ulicy, na którą trafiły elementy konstrukcji budynku tuż po wybuchu. Całe szczęście, że nie ucierpiał żaden przechodzień.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl