Connect with us

Published

on

To wyjątkowe miasto może okazać się wspaniałym celem wycieczki dla każdego z nas. Białystok to przecież niezwykły punkt na mapie Podlasia oraz jedno z tych miast, które urzeka swym wielokulturowym charakterem.

Nie brak tu ciekawych atrakcji i zabytków, których zwiedzenie staje się ciekawym przeżyciem i jedyną z swoim rodzaju lekcją historii. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście?

Jednym z najcenniejszych zabytków, jakimi może oczarować turystów Białystok, jest tutejszy pałac Branickich. Ta wspaniała rezydencja uznawana jest za jeden z najciekawszych przykładów barokowej architektury w Polsce, jest jednocześnie jedną z najpiękniejszych rezydencji magnackich na terenie naszego kraju.

Piękna architektura oraz bogactwo tego miejsca są najlepszym dowodem na to, jak ważnym miejscem był ów pałac w dawnych czasach. Wiadomo, że w pałacu tym gościli m. in. polscy królowie (m. in. August II oraz Stanisław August Poniatowski), przebywał tu również cesarz Józef II. Jednocześnie rezydencja Branickich zdobyła uznanie jako miejsce ważnych spotkań i wydarzeń kulturalnych, a w urządzonym tu w drugiej połowie XVIII wieku teatrze dworskim występowali najważniejsi artyści ówczesnej Europy.

Dziś pałac ten jest jednym z najważniejszych zabytków miasta, którego w czasie wycieczki po tej części Podlasia nie można pominąć.

To wyjątkowa perełka dawnej architektury i najważniejsza atrakcja, jaka Białystok przyciąga gości z odległych zakątków Polski.

Pałac ten kusi jednocześnie pięknym otoczeniem, a spacer po jego ogrodach każdemu z nas może sprawić wiele radości.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Informacje

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Published

on

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako "Balbina" nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem. Utrapienie szczecińskich kierowców autobusów komunikacji miejskiej zbliża się ku końcowi i nie będą musieli więcej się użerać z panią „Balbiną” wjeżdżająca do pojazdów swoim skuterem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Published

on

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Bezpłatne autobusy w Szczecinku? Zapowiada to kandydat Koalicji Obywatelskiej. Jakie pomysły oferują kandydaci? ile może kosztować darmowa jazda autobusami? Zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat, w którym można znaleźć odpowiedzi na zadane pytania.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Pijana matka pozostawiła 3 latke samą w lesie

Published

on

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy! Skandal w pomorskim! Kolejny skandal z udziałem matki. Pijana 24-latka pozostawiła w lesie 3-letnią córkę. Dziewczynka została szczęśliwie odnaleziona. Matce grozi 5 lat więzienia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl