Nadbałtyckie atrakcje – Gdynia i jej skarby

Dla tych turystów, którzy w ciekawy sposób chcą spędzić czas nad polskim morzem, atrakcji nie zabraknie. Wczasy w okolicy Gdyni mogą się okazać doskonałą propozycją dla każdego, tym bardziej, że to portowe miasto samo w sobie może się okazać atrakcyjnym celem wycieczki.

 

Jakimi atrakcjami może się zatem pochwalić Gdynia?

Gdynia to wspaniałe, choć dość młode miasto. Jeszcze nie tak dawno była to zwykła wioska rybacka. Dziś jest to ważny port oraz jedno z najważniejszych miast nad Bałtykiem. Choć nie ma tu zbyt wiele zabytków, turyści w czasie wycieczki po tym mieście z pewnością nudzić się nie będą.

Z jakich możliwości spędzania wolnego czasu można tu skorzystać?

Ciekawe plaże w okolicy oraz dobre połączenia z Sopotem i Gdańskiem to walory, dzięki którym Gdynia i jej okolice są doskonałym miejscem na wczasy nad morzem. Wspaniałe atrakcje, które czekają na terenie tego miasta, również są wielkim walorem.

Turyści, którzy w czasie wycieczki po polskim wybrzeżu odwiedzą to miasto, będą mogli zwiedzić ciekawe Muzeum Miasta Gdyni oraz pospacerować słynnym Skwerem Kościuszki. Jest to miejsce idealne dla tych, którzy chcą spojrzeć na Zatokę Gdańską, a przy okazji ujrzeć te obiekty, z którymi Gdynia jest najczęściej kojarzona.

To przede wszystkim ciekawe okręty, które czekają w tutejszym porcie. Zachwyca „Dar Pomorza”, z kolei miłośników historii zachwyca ORP „Błyskawica” – jeden z tych okrętów, dzięki którym można odkrywać historię II wojny światowej. Gdynia może się również pochwalić tak ciekawym obiektem, jakim jest Akwarium Morskie. Ten obiekt skutecznie przyciąga miłośników przyrody, jest też wielką atrakcją dla tych, którzy spędzają w rejonie Gdyni wczasy ze swymi pociechami.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–